Wpis z mikrobloga

Kult napiwków w polsce to rak instant.
Nie dość, że kelner/kelnerka ma juz płacone za wykonywanie swojej pracy, to jeszcze klienci mają im sypać dodatkowym hajsem, bo ktoś ci talerz z żarciem przyniósł do stolika, po który sam mógłbyś sobie podejść do okienka i #!$%@? XDD


#humorobrazkowy #takaprawda #pracbaza #przemyslenia #gastronomia
źródło: comment_1606034966awmGGlHfV0TE3lEARCWclD.jpg
  • 147
Wszystko zależy od lokalu do którego idziesz, jeżeli idziesz do baru, gdzie „kelner” to zwykły podawacz to ni #!$%@? zostawiać napiwku, bo rzeczywiście to nic skomplikowanego. Jeżeli idziesz do restauracji, gdzie kelnerzy i kelnerki robią wszystko by umilić Ci czas, nie samym jedzeniem, ale doborem wina, opowiedzieć o danych potrawach, po prostu tworzą fajną otoczkę byś dobrze się poczuł. Pokazują po prostu, że im zależy, to fajnie zostawić im drobny napiwek jako
@bigpaws
@jelonek_rogacz z drugiej strony kuchnia nie użera się z burakami na sali, a kelnerzy tak. Pracowałam w kilku miejscach jako kelnerka i nieraz jak miałam taką możliwość to w gorące dni szłam pomagać na kuchni żeby odpocząć od ludzi, bo tam było lżej.
To też nie na kucharza dra ryja jak jest długi czas oczekiwania czy coś się spóźnia. Tak naprawdę to kelnerowi obrywa się za wszystko. Kiedyś przyszła parka na
pato to było jak szwagierka pracowała jako kelnerka a właścicielka kazała jej dzielić się kasa z napiwków z personelem na kuchni xD


@el_dreso: I dlatego nie daję napiwków. Kucharz zrobi jakieś zajebiste danie, cuda na kiju, coś czego ni #!$%@? nie umiałbym zrobić a nawet jeżeli to wymagałoby to dużo pracy i czasu a kasa ma pójść do kogoś kto wziął talerz i mi go przyniósł xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 55
@sebsossj: a ładna dziewczyna zawsze sobie poradzi. Opowiadano mi że koleżanka pojechała do pracy nad morze to 2 tygodnie z napiwków 7k zarobiła


@Kubeczekgoracejwody: zawsze bylo tak, ze te ladne kelnerki zgarniaja duzo tipow. Dlaczego? Przez #!$%@? spermiarzy. Potem taki wraca do domu, odpala seks kamerki i "say my name" po wyslaniu kilku zetonow. Spermochlipy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@el_dreso: bez kitu, najpopularniejsza (co nie znaczy że dobra xD po prostu "tania" i ujdzie) pizzeria w moim mieście nie oszczędzała kelnerek i wszystkie napiwki musiały zdać szefowi przed końcem dnia xD nie wiem co się potem z nimi działo


@TymRazemNieBedeBordo: mógłby mnie w dupe pocałowac. Wtedy tipy sobie kitrasz, a taki janusz moze sie wypalowac
@sebsossj: no i co zrobisz? tu jest polska, arystokracja, wszyscy sobie mowia na pan, wiekszosc ma parasol w dpie i zgrywa gentelmenow, dawanie napiwkow to kwestia statusu, co ludzie powiedza jak zobacza zem biedak xD
zreszta to powinien byc bonus, caly team sie stara i klient zostawia cos extra a nie zapomoga dla kelnerki zeby nie zdechla z glodu na tym co jej jakis zlodziej placi xD
JESLI dzielil, to jako tako ujdzie. jednak jeden sie stara i przyklada bardziej do pracy niz drugi i czemu ty masz byc stratny? Tez posrana opcja


@majkel_bialkov: ale to działa w drugą stronę. Taki pomocnik kuchenny też mógłby dostawać z tej puli swój napiwek, a ma tą samą podstawę co kelner np.
Pomocnik dajmy na to #!$%@?, myje gary, przygotowuje rzeczy, przenosi kilogramy produktów, "a skocz do biedronki bo nam kartofli