Wpis z mikrobloga

Kult napiwków w polsce to rak instant.
Nie dość, że kelner/kelnerka ma juz płacone za wykonywanie swojej pracy, to jeszcze klienci mają im sypać dodatkowym hajsem, bo ktoś ci talerz z żarciem przyniósł do stolika, po który sam mógłbyś sobie podejść do okienka i #!$%@? XDD


#humorobrazkowy #takaprawda #pracbaza #przemyslenia #gastronomia
Pobierz s.....j - Kult napiwków w polsce to rak instant.
Nie dość, że kelner/kelnerka ma juz...
źródło: comment_1606034966awmGGlHfV0TE3lEARCWclD.jpg
  • 147
@sebsossj: no i co zrobisz? tu jest polska, arystokracja, wszyscy sobie mowia na pan, wiekszosc ma parasol w dpie i zgrywa gentelmenow, dawanie napiwkow to kwestia statusu, co ludzie powiedza jak zobacza zem biedak xD
zreszta to powinien byc bonus, caly team sie stara i klient zostawia cos extra a nie zapomoga dla kelnerki zeby nie zdechla z glodu na tym co jej jakis zlodziej placi xD
JESLI dzielil, to jako tako ujdzie. jednak jeden sie stara i przyklada bardziej do pracy niz drugi i czemu ty masz byc stratny? Tez posrana opcja


@majkel_bialkov: ale to działa w drugą stronę. Taki pomocnik kuchenny też mógłby dostawać z tej puli swój napiwek, a ma tą samą podstawę co kelner np.
Pomocnik dajmy na to #!$%@?, myje gary, przygotowuje rzeczy, przenosi kilogramy produktów, "a skocz do biedronki bo nam kartofli
@fuechsinn: Więc ja jako "normalny" klient nie drący papy mam dopłacać ci do pensji bo właściciel nie potrafi ustawić do pionu swoich gości?

Nie chcę tego mówić ale powiem brutalnie, w normalnych restauracjach czy budach z żarciem kelnerowanie nie wymaga jakichkolwiek umiejętności a często słyszałem od znajomego kucharza, że takie paniusie bez żadnego skilla wyciągały więcej na świeceniu cycami przy stolikach niż on przy poceniu się w kuchni i robieniu żarcia.
@fuechsinn: W sumie można roszczeniowych kelnerów podsumować tak jak kurierów:
NO MUSZĄ WYKONYWAĆ SWOJĄ PRACĘ I MAJĄ O TO PRETENSJE XD

Jak kurier ma mi dostarczyć paczkę w całości tak kelner ma mi przynieść żarcie i umyć stolik. Co następne, napiwki dla programistów za siedzenie przed biurkiem i klikanie w komputer?
ja #!$%@?, człowiek to się zawsze cieszył, że groszaki wpadły, w skali miesiąca i tak był to fajny dodatek, a ci płaczą, że 5 PLN to nie napiwek XD

Nic nie powinni takim roszczeniowym małpom zostawiać.


@sebsossj:@buczubuczu: Przecież na pierwszy rzut oka widać, że to co OP wrzucił to jakiś obrazek z tłumaczonymi bzdurami z USA - tam pewnie jest 20 i 50 cents.