Wpis z mikrobloga

#tatacontent #bekazkatoli

Moja córka (8lvl) zapytała ostatnio czy może wypisać się z religii. Stwierdziła że w drugiej klasie katechetka mówi im dokładnie to samo co mówiła w pierwszej klasie i w zerówce i się młoda nudzi a że dostają pełno zadań (same kolorowanki i wycinanki dla przedszkolaków) to traci czas który mogła by poświęcić na czytanie albo zabawę.
Daliśmy Jej czas do namysłu (nakreśliliśmy że komunia = prezenty i biała sukienka, że babcie będą bardzo niepocieszone i jest to dość poważna decyzja).
W zasadzie to zapomnieliśmy o tym, a córka wczoraj przychodzi że przemyślała i chce się wypisać z religii...

No i dzisiaj szybka akcja, wniosek, podpisy i dziękujemy bardzo.
Tak tylko #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 163
@szzzzzz: nie bardzo rozumiem czemu miałby to być bait... Przecież to byłby naprawdę kiepski bait.
Także dziękuję :).

@Klepajro: no nie. Najwyżej dostanie potężną naukę o konsekwencjach swoich czynów.

@zieloniutkazielonka: a myślę że właśnie nie, bo twitterowe Julki wychowane w katolickich domach hodują agresję do kościoła w sobie własnie przez to że są zmuszane do religii i chodzenia do kościoła... Tak mnie się zdaje ale nie znam się.
@kuroszczur moja córka miała tak samo wyprany mózg przez matkę mojej żony. W końcu kiedy ukończyła 11 lat zaczęła myśleć i miala swoje zdanie nad tym całym panem "Bogiem", przez którego codziennie umierają dzieci w jej wieku lub młodsze na raka cierpiąc i nie uzyskując żadnej boskiej pomocy. Także zacznij czerpać z życia i bierz się za robotę, bo jak się pomodlisz o pieniążki to same nie przyjdą tak samo jak zdrowie
@kuroszczur #!$%@?, moi rodzice wielokrotnie byli wzywani do szkoły w klasach 1-3 bo notorycznie na zajęciach czytałem książki z biblioteki i inne takie, bo to co było na zajęciach już dawno umiałem i mnie nudziło. No ale ja do podstawówki poszedłem umiejąc czytać, pisać, liczyć i inne takie, a książki o dinozaurach, zwierzętach i innych takich ojciec wypożyczał mi w bibliotekach w całym mieście ¯_(ツ)_/¯ dla katachetek byłem wrzodem na dupie ze
@kuroszczur: Zaszczepianie religii dziecku, powinno być zbrodnią na równi z morderstwem, molestowaniem etc. Pamiętam jak mnie za dzieciaka straszyli piekłem, boskimi karami, kuszeniem szatana, karą za myśli poza schematem. Nie ukrywam, że dopiero w gimnazjum odkrywając "tajemnice" fizyki, filozofii i psychologi zrozumiałem, że religia to wymysł aby mieć pseudo-wytłumaczenie swojej egzystencji i wymówkę na każde niewygodne pytanie. Nieważne o co pytałem, zawsze słyszałem odpowiedź "Bóg tak chciał, Bóg jest mądrzejszy od
@buhubuhu: chwalisz się,ze użyłeś argumentu cytuje "jeśli to zrobisz babcie będą niepocieszone" albo " nie założysz białej sukienki i nie bedzie prezentów" twoja córka jest mądrzejsza od ciebie


@Imod: Ale czy to nie o to chodzi?
@reasonable: nie, nigdy złego słowa nie powiedziałem na temat religii, nigdy się nie nabijałem z wiary i zawsze tłumaczyłem gdy córka miała pytania. W pełni popierałem wszystkie próby babć w zachęcaniu do pójścia do kościoła. Zostawiłem babciom edukację na ten temat a ja byłem neutralny. Starałem się w żaden sposób Jej nie nastawiać w którąś stronę, tłumaczyłem też jak wyglądają inne religie.
Tak, cieszę się że doszła do takich wniosków, ale