Wpis z mikrobloga

#tatacontent #bekazkatoli

Moja córka (8lvl) zapytała ostatnio czy może wypisać się z religii. Stwierdziła że w drugiej klasie katechetka mówi im dokładnie to samo co mówiła w pierwszej klasie i w zerówce i się młoda nudzi a że dostają pełno zadań (same kolorowanki i wycinanki dla przedszkolaków) to traci czas który mogła by poświęcić na czytanie albo zabawę.
Daliśmy Jej czas do namysłu (nakreśliliśmy że komunia = prezenty i biała sukienka, że babcie będą bardzo niepocieszone i jest to dość poważna decyzja).
W zasadzie to zapomnieliśmy o tym, a córka wczoraj przychodzi że przemyślała i chce się wypisać z religii...

No i dzisiaj szybka akcja, wniosek, podpisy i dziękujemy bardzo.
Tak tylko #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 163
  • Odpowiedz
  • 1
@buhubuhu Gratuluję, u mnie było tak samo z synem. Jego decyzja, choć podejrzewam, że po prostu nie chciał chodzić do kościoła i uczyć się modlitw do komunii...
  • Odpowiedz
chwalisz się,ze użyłeś argumentu cytuje "jeśli to zrobisz babcie będą niepocieszone" albo " nie założysz białej sukienki i nie bedzie prezentów" twoja córka jest mądrzejsza od ciebie


@Imod no raczej nie - skąd wiesz, że nie chciał jej uchronić przed ostracyzmem starszej części społeczeństwa? Może chciał jej oszczędzić marudzenia babć, które są przecież ludźmi z najbliższej rodziny, więc i takimi, które na pewno będą miały z nią kontakt dosyć częsty. Może
  • Odpowiedz
@buhubuhu: Moja córka też chce się wypisać z religii (lvl. 10). Siostra powiedziała jej, że jest bezużyteczna, bo nie znała odpowiedzi na jakieś pytanie z dupy. Zastanawiam się, czy we wniosku o wypisanie z religii dać uzasadnienie: "dziecko na lekcji religii jest bezużyteczne".
  • Odpowiedz