Wpis z mikrobloga

#tatacontent #bekazkatoli

Moja córka (8lvl) zapytała ostatnio czy może wypisać się z religii. Stwierdziła że w drugiej klasie katechetka mówi im dokładnie to samo co mówiła w pierwszej klasie i w zerówce i się młoda nudzi a że dostają pełno zadań (same kolorowanki i wycinanki dla przedszkolaków) to traci czas który mogła by poświęcić na czytanie albo zabawę.
Daliśmy Jej czas do namysłu (nakreśliliśmy że komunia = prezenty i biała sukienka, że babcie będą bardzo niepocieszone i jest to dość poważna decyzja).
W zasadzie to zapomnieliśmy o tym, a córka wczoraj przychodzi że przemyślała i chce się wypisać z religii...

No i dzisiaj szybka akcja, wniosek, podpisy i dziękujemy bardzo.
Tak tylko #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 163
  • Odpowiedz
@buhubuhu a jak to jest w sumie, kupicie jej coś w okresie komunijnym?
Jak ja miałem 8 lat czyli 15 lat temu to bez wyjątku wszyscy przystąpili więc ciężko mi sobie to wyobrazić, a ciekaw jestem. Ja z kolei w szkole średniej już tez się wypisałem (wcześniej nie mogłem ( ͡º ͜ʖ͡º))
  • Odpowiedz
Jej czas do namysłu (nakreśliliśmy że komunia = prezenty i biała sukienka


@buhubuhu: ośmioletnia córka mądrzejsza od rodziców.
I nie chodzi mi tutaj o podejście do religii, bo nic nie mam do wierzących, tylko o pierwsze "argumenty" jakie przyszły wam do głowy. Prezenty i foch babci xD
Skoro tak, to po co w ogóle córkę chrzciliście i posyłaliście na religie? A no tak, bo fochy rodziny by były..
  • Odpowiedz
@niebieskatrytytka: no to chyba oczywiste że będąc Jej ojcem przekaże Jej pewne wartości (mam nadzieję że dobre). Indoktrynację rozumiem bardziej przez zmuszanie do wiary lub narzucanie tego że ze względu na moje poglądy dziecko nie chodzi na religię - oba te podejścia mogą być dla dziecka krzywdzące.

@Goronco: myślę że prezenty ogarniemy żeby nie czuła się gorsza.

@max1983: przeczytaj komentarze zanim mnie zaatakujesz... Córka jest nieochrzczona
  • Odpowiedz
@buhubuhu: przyznaję, nie przeczytałem wszystkich, bo ich było sporo. Założyłem, że skoro chodziła na religie to musiała być ochrzczona. Teraz to już w ogóle mindfuck. Nie ochrzciliście dziecka i posyłaliście na religie?
Małe miasteczko nic do tego nie ma. Stworzyliście idiotyczną sytuacje i przede wszystkim niespójną, więc ciężko o logiczne argumenty teraz.
  • Odpowiedz
o to chyba oczywiste że będąc Jej ojcem przekaże Jej pewne wartości (mam nadzieję że dobre). Indoktrynację rozumiem bardziej przez zmuszanie do wiary lub narzucanie tego że ze względu na moje poglądy dziecko nie chodzi na religię


@buhubuhu: No dajesz jej swobodę w wyborze tego czy chce chodzić na religię czy nie. Nie zmienia to faktu, że na pewno zindoktrynujesz ją w ogromnym stopniu. Nawet jej wybory religijne w przyszłości,
  • Odpowiedz
Moja córka (8lvl) zapytała ostatnio czy może wypisać się z religii. Stwierdziła że w drugiej klasie katechetka mówi im dokładnie to samo co mówiła w pierwszej klasie i w zerówce i się młoda nudzi a że dostają pełno zadań (same kolorowanki i wycinanki dla przedszkolaków) to traci czas który mogła by poświęcić na czytanie albo zabawę.

Daliśmy Jej czas do namysłu (nakreśliliśmy że komunia = prezenty i biała sukienka, że babcie będą bardzo niepocieszone i jest to dość poważna decyzja).

W zasadzie to zapomnieliśmy o tym, a córka wczoraj przychodzi że przemyślała i chce się wypisać z religii...


No i dzisiaj szybka akcja, wniosek, podpisy i dziękujemy bardzo.

Tak tylko #chwalesie ( ͡° ͜
  • Odpowiedz
@niebieskatrytytka: no nie ma tutaj dobrych odpowiedzi i słusznej drogi... wszystko może się skończyć dobrze i może się skończyć źle ¯\_(ツ)_/¯

@DeadIy: szczerze to nie spodziewałem się atencji, ale i tak nie miałem dzisiaj wieczorem nic konkretnego do roboty także dobrze wyszło. Pozdrawiam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
szczerze to nie spodziewałem się atencji, ale i tak nie miałem dzisiaj wieczorem nic konkretnego do roboty także dobrze wyszło. Pozdrawiam. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@buhubuhu: Taaa. Pozdrawiam również.
  • Odpowiedz
@buhubuhu: ja byłam o rok młodsza od Twojej córki kiedy zdecydowałam, że nie chcę chodzić do kościoła. Nudziło mnie to strasznie, byłam na pamięć wyuczona tych wierszyków i innych przypowieści, znałam pacierz i inne takie. Nie to, że było to kwestią braku wiary, po prostu przestało mi się podobać wyciąganie na siłę z łóżka w niedzielę i jeszcze babcia mi powiedziała, że psy nie idą do nieba i dlatego nie
  • Odpowiedz
@kuroszczur pozdrawiam, w wieku ośmiu lat (druga klasa podstawówki) sama zdecydowałam żeby wypisać się z religii, tą tradycje kultywowalam do końca swojej nauki xD komunii świętej ani bierzmowania również nie mam, jedynie chrzest - ale na niego nie miałam wpływu ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz