Wpis z mikrobloga

#tatacontent #bekazkatoli

Moja córka (8lvl) zapytała ostatnio czy może wypisać się z religii. Stwierdziła że w drugiej klasie katechetka mówi im dokładnie to samo co mówiła w pierwszej klasie i w zerówce i się młoda nudzi a że dostają pełno zadań (same kolorowanki i wycinanki dla przedszkolaków) to traci czas który mogła by poświęcić na czytanie albo zabawę.
Daliśmy Jej czas do namysłu (nakreśliliśmy że komunia = prezenty i biała sukienka, że babcie będą bardzo niepocieszone i jest to dość poważna decyzja).
W zasadzie to zapomnieliśmy o tym, a córka wczoraj przychodzi że przemyślała i chce się wypisać z religii...

No i dzisiaj szybka akcja, wniosek, podpisy i dziękujemy bardzo.
Tak tylko #chwalesie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 163
@PDCCH:

W zasazei to należało by zadać pytanie co wami rodzicami kierowało aby swoje dziecko zapisać na tą indoktrynację ideologią katolicką ;)


Nie mam prawda decydować o Jej uczuciach religijnych. Indoktrynacja w którymkolwiek kierunku jest zła. Córka nie jest ochrzczona (jakby chciała podejść do komunii to wtedy byśmy to machnęli na szybko), ale na religię chodziła bo nie było sensu Jej stygmatyzować (małe miasteczko here), podjęła w pełni samodzielną decyzję... przed
@PDCCH:

OK, inne uwarunkowania. U nas duże miasto, około 1/3 klasy na religię nie chodzi, mimo ze podbaza nadal


U nas cała klasa chodzi na religię. Córka będzie jedyna... a na ten pomysł wpadła tylko dlatego że jedna dziewczynka wypisała się z basenu (problemy z kręgosłupem) i się młoda zorientowała że można się wypisać z jakichś lekcji (wyjaśniłem Jej że można tak tylko z WFem i religią - żeby nie było