Wpis z mikrobloga

#feels #przemyslenia "Nie mieć, a być".
Słowa często powtarzane biedakom i ludziom zagubionym, bez pomysłu na siebie i stworzenia swojego majątku, czyli rzeczy niezbędnej do osiągnięcia komfortu i spokoju. Pochylmy się nad tym cytatem w oparciu o Braci Winchesterów z serialu Supernatural.

Bracia zajmują się specyficznym fachem oszukiwania śmierci i ciągłej utraty bliskich osób, zajadając to fast-foodami i piwem których magiczne właściwości dają idealne sylwetki i sprawność, z wyglądem modeli Playboya w pakiecie. Dla zmylenia widzów serialu nazywa się to polowaniem na potwory i byciem "łowcą".

Winchesterowie przez większość serialu mieszkają w motelach i samochodzie, pomarzyć mogą o stabilności i jasno wytyczonym, długoterminowym celu do którego mogliby zmierzać. Całe ich życie kręci się od polowania do polowania, od otwarcia piekła do upadku aniołów z nieba. Zawsze musi przy tym zginąć jakaś ważna dla nich osoba, wszystko koncertowo się spieprzyć. Taka dynamiczna wegetacja.

Mimo to w jednym z odcinków 15 już (sic!) sezonu, obaj stwierdzili że nie zamieniliby się z nikim na życia. Dlaczego? Przecież to 15 letni ciąg cierpień, koszmarów, tułaczki, biedy, braku perspektyw na cokolwiek lepszego. Demoniczna gehenna w której co jakiś czas swoje 2 grosze dodaje sam Diabeł.

Maja coś innego. Nie wiem czy to wynagradza brak miejsca do życia, możliwości stabilizacji emocjonalnej i bytowej, ulokowania w kimś uczuć. Ale z pewnością swoją intensywnością może je zastąpić na wiele lat.

Mają poczucie misji. Bez wyraźnego celu, bo nie mogą zamknąć swoich problemów za pomocą jednej ostatecznej bitwy. Za to ciągle powstają nowe cele doraźne, na teraz, na następny miesiąc, rok. Ciągle trzeba za czymś gonić lub przed czymś uciekać.

Jeśli marzysz o swoim miejscu na świecie a nie masz możliwości by je zdobyć, może pozostaje Ci znalezienie chociaż swojej misji. A może być nią cokolwiek. Nie tylko polowanie na demony.

#supernatural #seriale #senszycia #jensenackles #depresja #jaredpadlecki #horror #gorzkiezale #oswiadczenie #psychologia #filozofiazdupy #zalesie #filozofia #wysryw #filmy #motywacja #potwory #winchester #dean #wychodzimyzprzegrywu #sam #introwertyk #cel #nieztegoswiata #przegryw #samotnosc #tulaczka #wloczykij #bezdomnosc #zycie #introwertycy
Freak_001 - #feels #przemyslenia "Nie mieć, a być".
Słowa często powtarzane biedakom...

źródło: comment_1602603970KpzK6M4e9NeK2TWcYvE3Es.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
@Freak_001: chciałbym takie życie ( jak oglądałem miałem takie feelsy) przygody, brak pracy na umowie ( hackowali karty kredytowe ), polowanie na demony, posiadanie zajebistej impali ehh Im ciągle się coś przytrafiało, a normik 5 dni w tyg to samo w pracbazie robi, jedynie to na weekend może coś ciekawego porobić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
btw. Imo zajebisty serial obejrzałem 11 sezonów już takie się robiło coraz
  • Odpowiedz
warto te 4 sezony nadrobić czy takie mieszane są?


@levi_deadinside: ja oglądam, ale nie wiem czy warto wszystkie. W pewnym momencie twórcy ogarnęli, że serial nie jest poważny i bawią się koncepcją. Czy to odcinek a'la X-Files czy to w 13 bodajże sezonie crossover z Scooby Doo i odcinek animowany (jeden z lepszych odcinków, można obejrzeć bez całego sezonu, bo w sumie nie ma tam pchnięcia głównej fabuły). Mi się osobiście
  • Odpowiedz
zajadając to fast-foodami i piwem których magiczne właściwości dają idealne sylwetki i sprawność, z wyglądem modeli Playboya w pakiecie.


@Freak_001: to zostało akurat wytłumaczone w jednym z nowszych odcinków:

  • Odpowiedz
nawet w Supergirl/Flashu.


@Freak_001: ciężko żeby akurat w tych 2 serialach nie było, bo zarówno Melissa jak i Grant dobrze śpiewają i wcześniej występowali w Glee.
  • Odpowiedz