Wpis z mikrobloga

Dziś w biurze mieliśmy mieć sprawdzenie gniazdek przez elektryków, wchodzą panowie i mówię im że zapraszam ale jak zakryją twarze, oni mówią: na jakiej podstawie, tego prawa co pan w telewizji oglądał? xD Ja mówię że na podstawie zdrowego rozsądku i czy przepisy są zasadne czy nie to niech pan sobie manifestuje pod sejmem a nie naraża mnie.

I wyszedł, mówiąc że jestem śmieszny bo wszędzie kontrolował gniazdka i nikt o maseczkę go nie prosił.

Nie jestem jakimś koronasceptykiem czy szurem ale zdrowy rozsądek podpowiada mi że maseczka to nie jest wielki problem i mógłby ją mieć zwłaszcza, że ma kontakt z wieloma osobami każdego dnia a my mamy dziadka z nowotworem którego narażać nie możemy nawet na zwykłą grypę.

#koronawirus
  • 111
Chcesz to noś, w czym problem? Ale nie zmuszaj innych.


@Jason_Stafford: Okej ja go nie zmuszam, ale nie zgadzam się na narażanie mnie i mojej rodziny. Dałem mu wybór, zapraszam ale z zakrytą twarzą według przepisów.

Mnie nie interesuje czy przepisy są zgodne z konstytucją czy nie, moje biuro to nie miejsce na manifestacje tego typu poglądów tak samo sklepy czy inne miejsca do tego nie przeznaczone.
Nawet to co wprowadzili jest niezgodne z prawem.

@tonawiarywkilkarzeczy: Ja nie jestem trybunałem konstytucyjnym żeby stwierdzać legalność istniejącego prawa, takie jest i tyle, mandaty dają a ja się z koniem kopać nie będę. Na stronie gov.pl jest napisane że zasłanianie twarzy jest obowiązkowe w zakładach pracy.

Maskę pełnotwarzową z serii 6800 mam w domu i jej używam na zakupach, w pracy mam pleksi i maseczkę na twarzy.

mam nadzieję że poinformujesz
@derincon: jeden dzień w tygodniu muszę być bo nie wszystko mogę zrobić zdalnie ale od marca większość czasu pracuje z domu tyle ile mogę. Rok temu z dziadkiem było okej więc nie były wymagane środki ostrożności, teraz są konieczne gdyż dziadek ma niską saturacje i wymaga koncentratora tlenu. Nie daje się kompletnie zwariować, chodzę w masce do sklepu, myje ręce kiedy mogę ale nie będę teraz zachowywał sterylności szpitalnej na jedne
@panelpodlogowy napędzili nam wszystkim stracha i ciągle to robią. Wprowadzają "prawo" które nim nie jest. Albo się stosujemy do niego albo nie. Skoro oni robią sobie co chcą pomijając jakiekolwiek zasady to my obywatele mamy być posłuszni bo Vati wprowadził rozporządzenie? Największą wściekłość budzi obłuda, hipokryzja rządu. Ja mam się dostosować do czego? Okradli nas, i wprowadzili prawo zdejmujące z nich odpowiedzialność. Chciałbyś się nakraść bez żadnych konsekwencji? Skoro już dawno widzieli
dopiero jak koroną wirus zaatakuje kogoś z twojego otoczenia oczy się otwierają. Niestety nadal jest duża część foliarzy, którym nie przegadasz.

@leopolis: Ja się nie łudzę, że tego wirusa uda się uniknąć. Pytanie nie jest czy, tylko kiedy złapię. Znam już ludzi, którzy się turbozabezpieczali, a i tak się zarazili.
Nie jestem jakimś koronasceptykiem czy szurem ale zdrowy rozsądek podpowiada mi że maseczka to nie jest wielki problem i mógłby ją mieć zwłaszcza, że ma kontakt z wieloma osobami każdego dnia


@dildo-vaggins: Mam wrażenie, że nie rozumiesz za bardzo słowa ,,koronasceptyk". Słowo to oznacza osobę negującą pandemię, zatem napisałeś coś w stylu ,,nie neguję pandemii ale uważam, że maseczki trzeba nosić" (zdanie bez większego sensu). Co innego gdyby to zdanie brzmiało
@dildo-vaggins: U mnie w pracy podobnie do maseczek odnosiły się p. sprzątaczki.
Efekt ? Masowe robienie testów. U pracowników stwierdzono parę przypadków, natomiast wszystkie p. sprzątaczki z wynikiem pozytywnym. Nie wiem czy jest to efekt nie noszenia maseczek i bagatelizowania zasad przestrzegania dodatkowych środków ostrożności, ale troche #karma ....
@bjorno: @Jason_Stafford: @tonawiarywkilkarzeczy: @derincon: ciekaw jestem co Wami kieruje odnośnie tych maseczek? Zabiją Was? #!$%@? chirurgów od dziesiątek lat nie zabiły, a Was w parę miesięcy porozkłada. A może sam nonkonformizm? Nie bo nie, nikt mi nie będzie nic kazać. Może po prostu macie za dużo czasu i lubicie się pokłócić z ludźmi o byle gówno?

Chodzenie w maseczce to taki problem dla Was? A jak do szpitala
@dildo-vaggins: Czyli jesteś jednym z tych którzy nie podają ręki na przywitanie?

Ogólnie to masz rację prosząc ludzi o założenie maseczki, masz rację mówiąc że maseczki mogą pomagać, ale to koleś ma rację mówiąc że w dupie ma twoje zdanie i maseczki nie założy. Bo ma do tego prawo i tyle ( ͡° ͜ʖ ͡°). W takiej sytuacji powinieneś wyjść z pokoju, albo zachować ten mityczny dystans