Wpis z mikrobloga

Dziś w biurze mieliśmy mieć sprawdzenie gniazdek przez elektryków, wchodzą panowie i mówię im że zapraszam ale jak zakryją twarze, oni mówią: na jakiej podstawie, tego prawa co pan w telewizji oglądał? xD Ja mówię że na podstawie zdrowego rozsądku i czy przepisy są zasadne czy nie to niech pan sobie manifestuje pod sejmem a nie naraża mnie.

I wyszedł, mówiąc że jestem śmieszny bo wszędzie kontrolował gniazdka i nikt o maseczkę go nie prosił.

Nie jestem jakimś koronasceptykiem czy szurem ale zdrowy rozsądek podpowiada mi że maseczka to nie jest wielki problem i mógłby ją mieć zwłaszcza, że ma kontakt z wieloma osobami każdego dnia a my mamy dziadka z nowotworem którego narażać nie możemy nawet na zwykłą grypę.

#koronawirus
  • 111
  • Odpowiedz
@Carlit0: nie jestem foliarzem, nie boje się przesadnie wirusa który ma śmiertelność podobną do grypy ale jestem odpowiedzialny nie tylko za siebie ale i za rodzinę a dziadka zwykły katar może zabić czy grypa i tylko o to chodzi.
  • Odpowiedz
@dildo-vaggins: czy rok temu tez temu gosciowi bys powiedzial, zeby w masce przysedl gnizadka sprawdzal? Przeciez dziadka na grype nie chcesz narazic. Czemu nie pracujesz z domu zatem? Czy wychodzisz w sterylnym kombinezonie jednorazowym jak ratownicy, zeby dziadka nie narazac?
  • Odpowiedz
@derincon: jeden dzień w tygodniu muszę być bo nie wszystko mogę zrobić zdalnie ale od marca większość czasu pracuje z domu tyle ile mogę. Rok temu z dziadkiem było okej więc nie były wymagane środki ostrożności, teraz są konieczne gdyż dziadek ma niską saturacje i wymaga koncentratora tlenu. Nie daje się kompletnie zwariować, chodzę w masce do sklepu, myje ręce kiedy mogę ale nie będę teraz zachowywał sterylności szpitalnej na
  • Odpowiedz
@panelpodlogowy napędzili nam wszystkim stracha i ciągle to robią. Wprowadzają "prawo" które nim nie jest. Albo się stosujemy do niego albo nie. Skoro oni robią sobie co chcą pomijając jakiekolwiek zasady to my obywatele mamy być posłuszni bo Vati wprowadził rozporządzenie? Największą wściekłość budzi obłuda, hipokryzja rządu. Ja mam się dostosować do czego? Okradli nas, i wprowadzili prawo zdejmujące z nich odpowiedzialność. Chciałbyś się nakraść bez żadnych konsekwencji? Skoro już dawno
  • Odpowiedz
dopiero jak koroną wirus zaatakuje kogoś z twojego otoczenia oczy się otwierają. Niestety nadal jest duża część foliarzy, którym nie przegadasz.

@leopolis: Ja się nie łudzę, że tego wirusa uda się uniknąć. Pytanie nie jest czy, tylko kiedy złapię. Znam już ludzi, którzy się turbozabezpieczali, a i tak się zarazili.
  • Odpowiedz
Chcesz to noś, w czym problem? Ale nie zmuszaj innych.


@Jason_Stafford: Skoro pan janusz-elektryk moze ryzykowac moje zycie lazac bez maski w ramach jego wolnosci, to ja w ramach swojej powinnem moc wziasc bejsbola i go nim zaczac okladac. W koncu ryzyko ze zginie to tez tylko ilestam procent szans.
  • Odpowiedz