Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko144
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
szarpiedrutybogrube

szarpiedrutybogrube

Dołączył 11 lat i 5 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 3470
  • Znaleziska 522
  • Mikroblog 2948
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 61
PIAN--A_A--KTYWNA
PIAN--A_A--KTYWNA
16.06.2025, 10:28:16
  • 508
Japonia właśnie stworzyła macicę poza ludzkim ciałem — i to działa

Brzmi jak science fiction.
Ale to rzeczywistość.

🇯🇵 W cichym laboratorium w Japonii wydarzyło się coś niezwykłego:
PIAN--A_A--KTYWNA - Japonia właśnie stworzyła macicę poza ludzkim ciałem — i to dział...

źródło: temp_file6796646547331617631

Pobierz
  • 182
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 16.06.2025, 12:00:15 via Wykop
  • 85
Japonia właśnie stworzyła macicę poza ludzkim ciałem


@PIAN--A_A--KTYWNA: Mógłbyś proszę podać jakieś źródła tej informacji?
  • Odpowiedz

459

Mandat za wypuszczanie kota z domu?

Mandat za wypuszczanie kota z domu?

Fiński parlament zajmie się projektem ustawy zakazującej wypuszczania kotów domowych samopas.

jacek-derek
z
onet.pl
dodany: 14.04.2025, 18:17:10
  • 304
  • #
    kot
  • #
    natura
  • #
    kociary
  • #
    kotdomowy
  • #
    srodowisko
  • #
    ciekawostki
szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 15.04.2025, 10:42:37 via Wykop
  • 3
@pokpok: Na jakim dachu go trzymasz? Papa, gont, blachodachówka?
odysse-io
odysse-io
08.12.2024, 03:33:48
  • 0
Podobała mi się swojego czasu seria #unknownews która niestety już się zakończyła, i chciałbym podjąć ten temat przy okazji promowania działalności.
Mam dopiero pierwszą wersję (anglojęzyczną) i zastanawiam się czy taka forma/grafika może być. Co o tym myślicie?
#odysseio #technews
odysse-io - Podobała mi się swojego czasu seria #unknownews która niestety już się za...

źródło: technews_dec2

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 10.12.2024, 09:19:35 via Wykop
  • 0
@odysse-io: nie zakończyła się https://unknow.news/
  • Odpowiedz

0

*Jesteś u siebie nowa strategia marki Poznań

*Jesteś u siebie nowa strategia marki Poznań

Piotr, Paweł, początek państwa polskiego, porządek, przedsiębiorczość i pracowitość, przyjazność, przyroda, pride - co łączy wszystkie te słowa? Odpowiedź jest prosta: to Poznań - nasz wspólny dom. Ta idea stała się punktem wyjścia dla nowej strategii marki stolicy Wielkopolski. Nowa strategia komun

InfoMagazyn
z
wielkopolskamagazyn.pl
dodany: 15.05.2024, 17:22:52
  • 4
  • #
    strategia
  • #
    promocja
  • #
    poznan
  • #
    porzadek
  • #
    jaskowiak
  • #
    samorzad
szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 16.05.2024, 05:39:07 via Wykop
  • 0
Ekhym gdzień ten slogan widziałem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
szarpiedrutybogrube - Ekhym gdzień ten slogan widziałem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

źródło: Screenshot 2024-05-16 at 07.38.39

Pobierz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

wfyokyga
wfyokyga
15.05.2024, 01:52:22
  • 115
wfyokyga

źródło: temp_file8746589022387757704

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 15.05.2024, 06:32:37 via Wykop
  • 1
@wfyokyga: Aleksandra Czudżak - Pełnia (ilustracja do opowiadania Barbary Sadurskiej), 2019.
google image search ( ͡° ͜ʖ ͡°)ノ⌐■-■
  • Odpowiedz
Piotr16281
Piotr16281
Piotr16281
19.04.2024, 05:36:30
  • 0
Siemka zna ktoś w Poznaniu bardzo niewymagającego człowieka od rocznych przeglądów auta?

Z turbiny olej cieknie i wszystko się okazało u-----e od oleju, nie mam siana tego teraz robić, a samochodu potrzebuje.

#poznan #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 19.04.2024, 07:31:08 via Wykop
  • 0
chyba nie ma już takich, teraz nawet do odbarwionych żarówek się przyczepiają.
  • Odpowiedz
Zbyszek_Kudriawcew
Zbyszek_Kudriawcew
05.04.2024, 22:06:30
  • 7
Przy sprzątaniu garażu znalazłem nieotwartą paczkę sprzed 8 lat. Okazało się, że zamówiłem kiedyś sobie TEN model Revel 04987. Pytanie: jak sprawdzić ile to jest warte - czy w ogóle coś jest warte. Po 8 latach odeszła mi ochota na sklejanie a i pewnie dołączony klej już się nie nadaje ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#modelarstwo #battlestargalactica
Zbyszek_Kudriawcew - Przy sprzątaniu garażu znalazłem nieotwartą paczkę sprzed 8 lat....

źródło: IMG-20240406-000329574-HDR

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 08.04.2024, 08:24:07 via Wykop
  • 1
@Zbyszek_Kudriawcew: na ebay stoją za jakieś 800zł
  • Odpowiedz
PanKruk18
PanKruk18
17.01.2024, 06:45:34
  • 1
Cze, jaki podkład najlepszy do malowania? Nie chodzi mi o jakieś z górnej półki, tylko coś co będzie dostępne w większości sklepów i jest w akceptowalnej kwocie. Nie chce płacić 60+ zł za puszkę farby jak to ma miejsce przy Citadel.
#kiciochpyta #warhammer40k #miniaturki #malowanie #diorama #modelarstwo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 17.01.2024, 10:26:01 via Wykop
  • 0
@PanKruk18: Army Painter jest spoko prócz białego, może trafiłem na felerną sztuką ale mi grudkował strasznie czarny i szary bez zarzutu.
  • Odpowiedz
PongPingPONG
PongPingPONG
17.01.2024, 08:37:19
  • 6
#humorobrazkowy
PongPingPONG - #humorobrazkowy

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 17.01.2024, 10:23:08 via Wykop
  • 1
@PongPingPONG: To ta kuchnia fusion Francuzka z Amerykańską, Żabie udka w bekonie (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
  • Odpowiedz
maikeleleq
maikeleleq
05.01.2024, 17:35:36
  • 0
A może któryś z Mirków skusiłby się na trochę sprzętu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam na sprzedaż body i obiektywy, Nikon D5300 z przebiegiem 14000 fotek i dwa szkła, 35mm i 85mm, 35mm nie ma pudełka a cała reszta w kartonach, do body dorzucam gratis kartę pamięci Samsung Pro 16GB, obiektywy mają założone filtry UV, body puszczę za 1200ziko, 35mm 600ziko, 85mm 1200ziko, meet w Poznaniu lub wysyłka,
maikeleleq - A może któryś z Mirków skusiłby się na trochę sprzętu? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 10.01.2024, 11:26:28 via Wykop
  • 1
D5300


@maikeleleq: z perspektywy wejścia w fotografie za 1200zł już można kupić dobre bezlustro nie FF ale się da, i z tej perspektywy to słaba oferta (np Fujifilm xt1 chodzą za 1200-1600). Ludzie raczej polują na FF DLSR(np. d700), a nie APSC. Ale dla kogoś kto lubi Nikona i chce upgrade z d3xxx to spoko oferta bo puszki chodzą jakieś 200zł drożej. Porada dla ciebie sprzedaj wszystko z osobna.
  • Odpowiedz
PanzerCancer
PanzerCancer
30.11.2023, 10:30:31
  • 0
Hejo, gdzie w #poznan kupię glany? Bo kojarzę tylko sklep martensa, ale z tego co się orientuje ceny martensów są dość kosmiczne xD

#pytanie #kiciochpyta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 30.11.2023, 11:57:31 via Wykop
  • 1
https://maps.app.goo.gl/3cBinAX6sGXtfguc7
  • Odpowiedz
piotrc90
piotrc90
30.11.2023, 05:38:58
  • 755
#zima #humorobrazkowy #memy
piotrc90 - #zima #humorobrazkowy #memy

źródło: Screenshot_20231130_063837_Gallery

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 30.11.2023, 08:15:06 via Wykop
  • 0
@piotrc90: Gra The Long Dark nauczyła mnie nosić kalesony w zimę ( ̄෴ ̄)
  • Odpowiedz
kistel66
kistel66
kistel66
11.11.2023, 11:33:02
  • 2
Polecicie jakiś bar w #poznan w którym można się napić piwka z ziomkami bez głośnej muzyki w tle?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 12.11.2023, 22:00:19 via Wykop
  • 0
@kistel66: Jameson i można w bilard pograć, The Dubliner, Piwna stopa /rock garage, Locus
  • Odpowiedz

9

Odwiedź V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa

Odwiedź V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w czwartek, 24 sierpnia rozpoczął się V Światowy Festiwal Wikliny i Plecionkarstwa. Festiwal, który odbywa się na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 24-27 sierpnia to niepowtarzalna okazja, by poznać nie tylko piękno rzemiosła, ale także żywą tradyc

InfoMagazyn
z
wielkopolskamagazyn.pl
dodany: 25.08.2023, 22:24:02
  • 6
  • #
    wiklina
  • #
    poznan
  • #
    targi
  • #
    sztuka
  • #
    rekodzielo
  • #
    ciekawostki
szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 26.08.2023, 14:55:30 via Wykop
  • 0
Wszystko super tylko 30 zł za wstęp to przesada, nic dziwnego że ludzi tam nie ma.
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

hu-nows
hu-nows
06.06.2023, 22:39:08
  • 1
u was też #enea w #poznan nie jest w stanie wystawić faktury za prąd od kilku miesięcy? Ja czekam na fv od lutego i nawet na wyraźne żądanie kolejnej z podaniem bieżącego odczytu odpisują, że nie mogą bo "prace serwisowe w systemie bilingowym"

w internetach widać tylko komunikat adresowany do firm z nieznaną datą publikacji
https://www.enea.pl/pl/dlafirmy/obsluga-klienta-i-kontakt/informacje-dla-klienta/przesuniecie-terminu-wysylki-faktur

brzmi to jak migracja ERP/CRM z niespodziewanym fakapem, w obecnych inflacyjnych czasach
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 07.06.2023, 08:29:37 via Wykop
  • 1
@hu-nows: mam to samo ostatnia faktura październik ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 20.06.2023, 08:39:11 via Wykop
  • 1
@Kafarov: nope cisza
  • Odpowiedz
szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 22.08.2023, 11:46:22 via Wykop
  • 1
@hu-nows: dostałem w końcu, faktura na ponad 1k xD
  • Odpowiedz
Argetlam
Argetlam
22.08.2023, 08:57:20
  • 0
Rozważam podyplomówkę "Akademia Programowania w Pythonie" na Collegium Da Vinci w Poznaniu.
Ktoś z niej korzystał, albo ma jakieś opinie z pierwszej ręki?
Dziękuję za odpowiedzi "ucz się kompletnie sam", nie sprawdza mi się ta opcja.
#poznan #cdv #informatyka #python #programowanie #pytanie
Argetlam - Rozważam podyplomówkę "Akademia Programowania w Pythonie" na Collegium Da ...

źródło: 307735019_464954259008262_1459374324865687532_n

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 22.08.2023, 09:56:42 via Wykop
  • 1
@Argetlam: Imho możesz lepiej spożytkować 6k na naukę kupując kusy online i wejście do portali z laboratoriami, no i książki.
  • Odpowiedz
szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 22.08.2023, 11:35:38 via Wykop
  • 0
@Argetlam: rozumiem że każdy inaczej się uczy i potrzebujesz nauczyciela ale cóż w pewnym momencie IT trzeba samemu ogarniać i polecam jednak kursy na początek a potem samemu dłubanie , co do labów to https://www.datacamp.com/courses/intro-to-python-for-data-science https://cloudacademy.com/lab/python-lab-1/ to przykłady z googla gdzie prowadzą człowieka za rączkę. A i sporo znajomych poleca https://helion.pl/ksiazki/automatyzacja-nudnych-zadan-z-pythonem-nauka-programowania-wydanie-ii-al-sweigart,autop2.htm#format/d gdzieś na wykopie był użytkownik co zrobił dużego tutka za co i jak zabrać się w pythonia aby się
  • Odpowiedz
szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 22.08.2023, 11:42:29 via Wykop
  • 1
@Argetlam: https://wykop.pl/wpis/63004349/z-czego-i-jak-sie-uczyc-pythona-edycja-trzecia-pro
@aseeon_ +1114
Z czego i jak się uczyć pythona edycja trzecia #programowanie #naukaprogramowania #python

██░███░░░░██░████████░██████░░░██████░░
██░████░░░██░░░░██░░░░██░░░██░██░░░░██░
██░██░██░░██░░░░██░░░░██████░░██░░░░██░
██░██░░██░██░░░░██░░░░██░░░██░██░░░░██░
więcej
  • Odpowiedz
Anakee
Anakee
11.08.2023, 09:53:38
  • 226
Jak wypoczywano nad Bałtykiem jak nie było parawanów:
#baltyk #wakacje #urlop #polska #ciekawostki #ciekawostkihistoryczne
Anakee - Jak wypoczywano nad Bałtykiem jak nie było parawanów:
#baltyk #wakacje #urlo...

źródło: mielno

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 12.08.2023, 08:49:05 via Wykop
  • 3
@Anakee: lol copy paste z artykułu https://prestizkoszalin.pl/2022/08/kuracjusze-letnicy-i-wczasowicze-czyli-jak-niegdys-wypoczywano-na-koszalinskim-wybrzezu/ i bez podania źródła gardzę tym zwiedzaj mielno ale pedeluks nazwa super
  • Odpowiedz
KontoZebyBlokowacSlabeTagi
KontoZebyBlokowacSlabeTagi
08.08.2023, 07:48:24
  • 1
Czy ktoś w PL specjalizuje się w takich miniaturowych obrazach? #tatuaze #tatuazboners #tattoo
KontoZebyBlokowacSlabeTagi - Czy ktoś w PL specjalizuje się w takich miniaturowych ob...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 11.08.2023, 09:38:36 via Wykop
  • 0
@KontoZebyBlokowacSlabeTagi: CiotkaZu z Dziarczyńców
  • Odpowiedz
szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 11.08.2023, 09:40:20 via Wykop
  • 0
@KontoZebyBlokowacSlabeTagi: https://www.facebook.com/ZuKacprzak
szarpiedrutybogrube - @KontoZebyBlokowacSlabeTagi: https://www.facebook.com/ZuKacprza...

źródło: Screenshot 2023-08-11 at 11.40.00

Pobierz
  • Odpowiedz
ecco
ecco
21.07.2023, 09:58:13
  • 7
ZBYT KWAŚNE ŻELKI
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#gusto
ecco - ZBYT KWAŚNE ŻELKI
(⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
#gusto

źródło: 2023-07-21_11h56_28

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szarpiedrutybogrube
szarpiedrutybogrube 21.07.2023, 10:48:58 via Wykop
  • 2
@ecco: nie ma czegoś takiego jak zbyt kwaśne żelki
  • Odpowiedz
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 11
  • Strona 1 z 11
  • >

Osiągnięcia

  • Rocznica
    od 30.12.2025

    Rocznica

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking