Wpis z mikrobloga

Dziś w biurze mieliśmy mieć sprawdzenie gniazdek przez elektryków, wchodzą panowie i mówię im że zapraszam ale jak zakryją twarze, oni mówią: na jakiej podstawie, tego prawa co pan w telewizji oglądał? xD Ja mówię że na podstawie zdrowego rozsądku i czy przepisy są zasadne czy nie to niech pan sobie manifestuje pod sejmem a nie naraża mnie.

I wyszedł, mówiąc że jestem śmieszny bo wszędzie kontrolował gniazdka i nikt o maseczkę go nie prosił.

Nie jestem jakimś koronasceptykiem czy szurem ale zdrowy rozsądek podpowiada mi że maseczka to nie jest wielki problem i mógłby ją mieć zwłaszcza, że ma kontakt z wieloma osobami każdego dnia a my mamy dziadka z nowotworem którego narażać nie możemy nawet na zwykłą grypę.

#koronawirus
  • 111
  • Odpowiedz
Chcesz to noś, w czym problem? Ale nie zmuszaj innych.


@Jason_Stafford: dopoki istnieje ryzyko, ze antymaseczkowy pan nas zarazi to bedziemy "zmuszac". jak ktos #!$%@? ponad stowe w zabudowanym tez dajesz przyzwolenie bo nie zmusza do tego innych?
  • Odpowiedz
Chcesz to noś, w czym problem? Ale nie zmuszaj innych.


@Jason_Stafford: Okej ja go nie zmuszam, ale nie zgadzam się na narażanie mnie i mojej rodziny. Dałem mu wybór, zapraszam ale z zakrytą twarzą według przepisów.

Mnie nie interesuje czy przepisy są zgodne z konstytucją czy nie, moje biuro to nie miejsce na manifestacje tego typu poglądów tak samo sklepy czy inne miejsca do tego nie przeznaczone.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@dildo-vaggins: Ale podobno maseczki nie obowiązują podczas wykonywania czynności służbowych. Naczelnik mandatu nje dostał.

A w ogóle to śmieszy mnie to, prędzej mogłeś wyjść że swojego pokoju i być z nimi w dystansie kilku metrów niż blisko siebie z kawałkiem, brudnej po całym dniu, szmaty na gębie.
  • Odpowiedz
Nawet to co wprowadzili jest niezgodne z prawem.

@tonawiarywkilkarzeczy: Ja nie jestem trybunałem konstytucyjnym żeby stwierdzać legalność istniejącego prawa, takie jest i tyle, mandaty dają a ja się z koniem kopać nie będę. Na stronie gov.pl jest napisane że zasłanianie twarzy jest obowiązkowe w zakładach pracy.

Maskę pełnotwarzową z serii 6800 mam w domu i jej używam na zakupach, w pracy mam pleksi i maseczkę na twarzy.

mam nadzieję że
  • Odpowiedz