Wpis z mikrobloga

Skoro zapowiedziałem zbiór to czas też na tradycyjne coroczne #rozdajo mojego zestawu degustacyjnego #chilizgobim

Zasady jak zawsze proste: mirkolosem rozlosuję 1 zestaw zawierający minimum 35 ostrych papryczek każda innej odmiany wraz z dostępem do mojej bazy zdjęć, gdzie każda odmiana jest obfotografowana i podpisana (coby można było się pobawić w rozpoznawanie i próbowanie - nie jest to łatwe zadanie). Większość z tych odmian jest albo ciężko dostępna w PL do zakupu albo wcale nie dostępna. Wysyłka paczkomatem po mojej stronie. Realizacja po zbiorze, który będzie w przyszłym tygodniu - dokładna data zależna od pogody :)

Z racji tego, że to drugi, i zarazem ostatni, zbiór z przeznaczeniem na zestawy to charakter papryczek w środku będzie raczej mocno ostry, ale oczywiście trafią się też na pewno jakieś midy, więc można plusować bez obaw. :D

Na załączonej fotce zestawy w trakcie napełniania po ostatnim zbiorze. Losowany zestaw będzie podobny tylko z mniejszą liczbą łagodniejszych chili, a z większą pomarszczonych diabełków z żądłami.

#chili #chilihead #papryka #papryczki #ogrod #ogrodnictwo #warzywa #hobby #zainteresowania #domowyogrod #rolnictwo #gotujzwykopem #gotowanie #jedzenie #ostrezarcie #zadarmo #losowanie #wygraj #konkurs #dowygrania
gobi12 - Skoro zapowiedziałem zbiór to czas też na tradycyjne coroczne #rozdajo mojeg...

źródło: comment_1601044085I3OPo9VDITgmnTX3nkoT3i.jpg

Pobierz
  • 129
@mateusz-zahorski: Nie wszystkie, ale będę miał w drugiej połowie października nasiona około 90 różnych odmian. Część (np. jakieś krzyżówki, które uznam za tyle ciekawe, żeby wrzucać do zestawów) to jedyna szansa wyciągnąć z zestawu, bo do swojego zbioru nasion raczej nie będę wyciągał, chyba, że coś mnie zupełnie na kolana rzuci smakiem :D
@Jotu: Znaczy mam listę chętnych na zestawy, mogę Cię do niej dopisać jakbyś był zainteresowany. Z tym, że będę realizować chronologicznie tyle zestawów ile mi starczy papryczek ze zbioru :) Jak na razie nie mam jeszcze zbyt wielu chętnych, więc powinno starczyć. Cena jeszcze nieustalona, bo robię to dopiero jak znam całą zawartość zestawów, ale zakres 40-50 zł.