Wpis z mikrobloga

Temat kierunkowskazów na rondzie wzbudza czasem nie lada kontrowersje. A kierunkowskazy to ważne narzędzie na drodze, służące do komunikowania innym kierowcom naszych manewrów. Chciałem zapytać kierowców używających lewego kierunkowskazu na rondzie. W jakim momencie używacie lewego kierunkowskazu na rondzie, i którym uczestnikom ruchu komunikujecie Swój manewr?

Za przykład weźmy najbardziej klasyczne rondo, jeden pas na rondzie, 4 wjazdy, 4 zjazdy, znak ustąp pierwszeństwa przed każdym wjazdem, jakieś roślinki na środku. Załączam poglądową grafikę takiego ronda. Dopisałem cyferki przy każdym aucie więc możecie Sobie wybrać którym autem jesteście i napisać którym innym pojazdom sygnalizujecie coś Swoim lewym kierunkowskazem? Może mam szansę się czegoś nauczyć.

#motoryzacja #samochody #przepisydrogowe #stopcham
Mirkosoft - Temat kierunkowskazów na rondzie wzbudza czasem nie lada kontrowersje. A ...

źródło: comment_1600619333VIrN43xJIRQyFEJeolBlwI.jpg

Pobierz
  • 91
@Mirkosoft: Na czasie. W dobie gdy kierowcy z wewnętrznego pasa zjeżdżają z ronda z z zewnętrznego starają się je okrążyć nie widzę żadnych przeciwwskazań odnośnie używania również lewego kierunkowskazu. Ja używam i naprawdę rzadkością jest wymuszenie na mnie pierwszeństwa, szczególnie przydatne w korkach. W sumie jestem ciekaw, dlaczego rondo tak zwane "Turbinowe" nie znalazło szerszego zastosowania.
Osobom nadjeżdżającym z naprzeciwka że nie przecinam ronda prosto tylko skręcam w lewo (np 3 bądź 4 zjazdem). Zwiększa to płynność jazdy.


@Crow7422: W żaden sposób nie upłynnia to jazdy, Ci kierowcy i tak nie wjadą na rondo jeżeli nie widzą Twojego prawego kiedy zbliżasz się do ich wjazdu / Twojego zjazdu. Prawy przy zjeździe to jedyne co upłynnia ruch na rondzie, dzięki niemu pozostali kierowcy mogą szybciej wjechać na rondo.
W żaden sposób nie upłynnia to jazdy, Ci kierowcy i tak nie wjadą na rondo jeżeli nie widzą Twojego prawego kiedy zbliżasz się do ich wjazdu / Twojego zjazdu. Prawy przy zjeździe to jedyne co upłynnia ruch na rondzie, dzięki niemu pozostali kierowcy mogą szybciej wjechać na rondo. Bez prawego wszyscy na wjazdach stoją i czekają aż zwolni się pierwszeństwo.

Już nawet pomijam że kierowcy z naprzeciwka nie zobaczą Twojego lewego kierunkowskazu,