Wpis z mikrobloga

Temat kierunkowskazów na rondzie wzbudza czasem nie lada kontrowersje. A kierunkowskazy to ważne narzędzie na drodze, służące do komunikowania innym kierowcom naszych manewrów. Chciałem zapytać kierowców używających lewego kierunkowskazu na rondzie. W jakim momencie używacie lewego kierunkowskazu na rondzie, i którym uczestnikom ruchu komunikujecie Swój manewr?

Za przykład weźmy najbardziej klasyczne rondo, jeden pas na rondzie, 4 wjazdy, 4 zjazdy, znak ustąp pierwszeństwa przed każdym wjazdem, jakieś roślinki na środku. Załączam poglądową grafikę takiego ronda. Dopisałem cyferki przy każdym aucie więc możecie Sobie wybrać którym autem jesteście i napisać którym innym pojazdom sygnalizujecie coś Swoim lewym kierunkowskazem? Może mam szansę się czegoś nauczyć.

#motoryzacja #samochody #przepisydrogowe #stopcham
Mirkosoft - Temat kierunkowskazów na rondzie wzbudza czasem nie lada kontrowersje. A ...

źródło: comment_1600619333VIrN43xJIRQyFEJeolBlwI.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A) słuchanie wywodów wyk0pka z gównokraju w który zajmuje zaszczytne 3 miejsce pod wzgledem ilość zabitych ludzi na drogach w unii europejskiej

czy

B) słuchanie sprawdzonych regulacji ruchu drogowego w drugim w europie najbezpieczniejszym kraju pod względem ilość wypadków na drodze


@DROPTABLEusers:

C) Niezatruwanie studni z jednej strony i niepowoływanie się na autorytet z drugiej, a faktyczne wytłumaczenie, w jaki sposób używanie lewego kierunkowskazu zwiększa bezpieczeństwo na rondzie.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirasKo-Kalwario a czemu nie? Różnica między drogą główną, na której jest "łuk" (więc nie skręcasz jak jedziesz nią dalej), a a skrzyżowaniem typu T, na którym lewoskręt jest droga główna, a prosto podporządkowana jest znikoma. Jeśli jesteś na skrzyżowaniu z poniższym znakiem (z mojej strony) i wrzucę prawy kierunkowskaz to pomyślisz, że jaki jest mój zamiar?
Yahoo_ - @mirasKo-Kalwario a czemu nie? Różnica między drogą główną, na której jest "...

źródło: comment_16006394359ufXESMSPLVMWGGC4glAuH.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: wiem, że nieco naciągane ale kierunkowskaz ma informować innych co zamierzasz zrobić.
Więc widzę odrobinę sensu w jednej sytuacji (nie znaczy, że prawnie jest to uzasadnione). Jeżeli dojeżdżasz do ronda ulicą jednopasmową, a rondo ma 2 pasy, wewnętrzny i zewnętrzny to lewym kierunkowskazem pokazujesz pojazdowi za tobą, że zamierzasz wjechać na wewnętrzny (nie zjeżdżasz pierwszym zjazdem). Oczywiście pojazdowi za tobą pomaga to niewiele - i tak wjedzie na rondo
  • Odpowiedz
@Mirkosoft: twierdzenie że wrzucanie lewego kierunkowskazu na rondzie upłynnia ruch ma taki sam sens jak, jazda cały czas z lewym kierunkowskazem i wrzucanie prawego tylko kiedy się skręca w prawo.
  • Odpowiedz
  • 0
@Mirkosoft ja codziennie jeżdżę przez takie rondo, gdzie jak nie mam kierunkowskazu włączonego (akurat z racji tego że to UK to jest to prawy, ale sytuacja analogiczna) to średnio raz na tydzień ktoś mi wyjeżdża przed maskę, bo wydaje mu się że ja skręcam w jego zjazd. Takie popieprzone malowanie, rondo turbinowe ale mój pas jest na 2 zjazdy.
  • Odpowiedz
@Yahoo_

a czemu nie? Różnica między drogą główną, na której jest "łuk" (więc nie skręcasz jak jedziesz nią dalej), a a skrzyżowaniem typu T, na którym lewoskręt jest droga główna, a prosto podporządkowana jest znikoma. Jeśli jesteś na skrzyżowaniu z poniższym znakiem (z mojej strony) i wrzucę prawy kierunkowskaz to pomyślisz, że jaki jest mój zamiar?


To pomyślę że jesteś takim samym idiota jak ci którzy włączają lewy kierunkowskaz na rondzie.
  • Odpowiedz
Różnica między drogą główną, na której jest "łuk" (więc nie skręcasz jak jedziesz nią dalej), a a skrzyżowaniem typu T, na którym lewoskręt jest droga główna, a prosto podporządkowana jest znikoma. Jeśli jesteś na skrzyżowaniu z poniższym znakiem (z mojej strony) i wrzucę prawy kierunkowskaz to pomyślisz, że jaki jest mój zamiar?


@Yahoo_: Zjazd na posesję, lub pobocze w prawo. To oczywiste.
  • Odpowiedz
Może mam szansę się czegoś nauczyć.


@Mirkosoft: Masz szansę zatrybić, że przepisy są niejasne, kończy się w sądach, gdzie sprawy ciągną się latami, a w tak zwanym międzyczasie jeden WORD wymaga włączania inny nie. Najprostszy przykład: kiedyś jak szedłeś na kurs prawa jazdy w takim Tczewie, to najpierw pytali, czy będziesz zdawał w Elblągu czy w Gdańsku, bo od tego zależało czy uczyli jazdy na rondzie w lewo z kierunkiem czy bez.
  • Odpowiedz