Wpis z mikrobloga

Temat kierunkowskazów na rondzie wzbudza czasem nie lada kontrowersje. A kierunkowskazy to ważne narzędzie na drodze, służące do komunikowania innym kierowcom naszych manewrów. Chciałem zapytać kierowców używających lewego kierunkowskazu na rondzie. W jakim momencie używacie lewego kierunkowskazu na rondzie, i którym uczestnikom ruchu komunikujecie Swój manewr?

Za przykład weźmy najbardziej klasyczne rondo, jeden pas na rondzie, 4 wjazdy, 4 zjazdy, znak ustąp pierwszeństwa przed każdym wjazdem, jakieś roślinki na środku. Załączam poglądową grafikę takiego ronda. Dopisałem cyferki przy każdym aucie więc możecie Sobie wybrać którym autem jesteście i napisać którym innym pojazdom sygnalizujecie coś Swoim lewym kierunkowskazem? Może mam szansę się czegoś nauczyć.

#motoryzacja #samochody #przepisydrogowe #stopcham
Mirkosoft - Temat kierunkowskazów na rondzie wzbudza czasem nie lada kontrowersje. A ...

źródło: comment_1600619333VIrN43xJIRQyFEJeolBlwI.jpg

Pobierz
  • 91
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirkosoft: W temacie lewego kierunku na rondzie jedna laska oblała egzamin na prawo jazdy przez to, że go nie użyła. Odwołała się do sądu i wygrała. NSA potwierdził, że nie używa się lewego kierunkowskazu na rondzie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Mirkosoft:
Przydaje się jak rondo jest zakorkowane i np 90% ruchu idzie w zjazd który jest dla ciebie wjeżdżającego pierwszym dostępnym. Ty nie chcesz tam jechać tylko np w drugi albo trzeci wjazd. Wtedy przed wjazdem na rondo włączam lewy kierunek, żeby osoby stojące na rondzie chętniej mnie wpuszczaly (skoro jadę na 90% w innym kierunku niż one). Potem przed zjazdem włączam oczywiście prawy. Mam nadzieję że pomogłem
  • Odpowiedz
  • 1
@Mirkosoft późno tu trafiłem ale mistrzowski wątek i mistrzowski rysunek xD brawo byku ;d

Najlepsze podsumowanie to chyba to, że włączając lewy kierunek dajesz dokładnie taką samą informację jak go nie włączając ;d czyli że NIE SKRECASZ w prawo ;d w 99% przypadków jest to kompletnie bez sensu a nawet szkodliwe, bo prowokuje jełopow do nabierania nawyku wjeżdżania Ci pod maskę jeśli je masz włączonego lewego.

Jakas nowa chora zasada, ze
  • Odpowiedz