Wpis z mikrobloga

AFERA: Czołem! Razem z mirkami @magawek oraz @Krs90 kręcimy Małysza i szukamy innych poszkodowanych przez wykopowego oszusta @snowden.

TLDR: Wszyscy trzej kupiliśmy od użytkownika @snowden części komputerowe i opłaciliśmy je z góry z wysyłką #paczkomaty #inpost. Przesyłki otrzymaliśmy, ale wszystkie 3 były puste... (@magawek zamiast podzespołów otrzymał słownik j. angielskiego [SIC!]).

Oszust próbował grać niewiniątko, wszystko zwalić na Inpost i nakazywał składanie reklamacji, bo on to jest święty i nikogo by nie oszukał. Kiedy dotarło do niego, że nikt nie uwierzy w taki zbieg okoliczności i uwzięcie się na niego inpostowych złodzieji rozpoczął usuwanie konta.

Wiem, że są na wykopie osoby, które z powodzeniem dokonały zakupu u @snowden i bezproblemowo otrzymały to co chciały, ale to go w żaden sposób nie usprawiedliwia. Najlepszym przykładem jest @magawek, który najpierw w maju 2020 kupił od niego cały [komputer i wszystko przebiegło bez przeszkód więc nawet go polecił jako uczciwego Mirka!](https://cc.bingj.com/cache.aspx?q=Mam+na+sprzedaż+PC%27ta+o+takich+podzespołach%3a+1.+Karta+graficzna%3a+Gigabyte&d=4943773685388752&mkt=pl-PL&setlang=pl-PL&w=ekvAHQ65H4_IKx2nYHfkOVBjLZRmbeI7) Przy następnym zakupie już został oszukany na niebagatelną kwotę 950 zł.

Straty na chwilę obecną:
siepan: MSI Radeon RX590 - 500 zł
magawek: AMD Ryzen 5 3600 + dyski SSD - 950 zł
Krs90: HyperX 16GB 3200MHz CL16 - 200 zł

DOWÓD?
Oszust zaraz po "sprzedaży" usuwał każde ogłoszenie (teraz wiadomo czemu). Nie wiedział, że my (oszukani) mimo to się odnaleźliśmy i zdołaliśmy się porozumieć. Ze wszystkimi z nas z osobna utrzymywał kontakt i odpisywał na wiadomości, ale na nasze zadane indywidualnie pytania czy inne nadane przez niego paczki też zostały "okradzione" zaprzeczał (udokumentowane na screenie). Biedaczek nie był świadom, że my o sobie najzwyczajniej WIEMY.NO I USUNĄŁ KONTO TCHÓRZ JEDEN

Możliwe jest, że sprzedawane przedmioty faktycznie posiadał i sprzedawał - taki wniosek nasuwa się z faktu, że niektórzy jego kontrahenci byli zadowoleni. Niewykluczone, że od pewnego momentu zaczął sprzedawać ten sam przedmiot wielu chętnym biorąc kasę od wszystkich zainteresowanych i wysyłając "pechowcom" puste przesyłki. Tak więc możliwym jest, że ktoś zapłacił i faktycznie otrzymał Radeona RX590, Ryzena 5 3600 cz RAM który miał dostać @Krs90.

WOŁAM?
Wołam użytkowniów, którzy plusowali jego ogłoszenia, komentowali je, deklarowali chęć zakupu. Przepraszam. Jeśli byliście tymi szczęśliwcami, którzy otrzymali zakup bądź sobie tylko pisaliście to proszę chciaż o odrobinę empatii i plus za zasięgu.
Dziękuję za uwagę.

#afera #sprzedam #allegro #olx #cebuladeals #komputery #pcmasterrace #programowanie #zalesie

@Vigo_Von_Homburg_Deutschendorf
@Jewish_Power_Gas
@JanuszElektroniki
@MyTearsAreBecomingASea
@KontoDoPrzegladania
@mienskoduszone
@Kaczuszkaa
@misiu-kolorowy
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII
@domelos16
@GothBoyy666
@Inboxie
@lenovo99
@Stallion45
@chem4tic
@matejss
@Moth69
@Artimeges
@bombilla
@balrog84
@cykus
@mizantropia
@Mathouse88
@wankstain
@fingerskate123
@nochybaniebardzo
@alcest
@Dibhala
@PanHagrid
@Dbzdur
@pkrr
@zaorany
@zoomer21_
@dlaczegomitorobisz
@Just_Doesnt_Know
@Bleck
@PanNosaczCebula
@DooWo
@stanton7
@zawisza
@Deadend
@elf_pszeniczny
@yojo2
@jaqqu7
siepan - AFERA: Czołem! Razem z mirkami @magawek oraz @Krs90 kręcimy Małysza i szukam...

źródło: comment_1598478348ZbHuUlMgIZiSlOku6VqKuP.jpg

Pobierz
  • 138
@Curus_Bachleda: Chcemy to zrobić, ale potrzebujemy dużo ludzi, którzy mogli kupić od niego dostać coś lub też być oszukani. Im więcej nas zgłosi tym większa szkoda do odzyskania tym bardziej policja chętna do działanmia.
@balrog84: No wiesz jak mi sprzedał komputer w maju w dobrej cenie to trudno mi było mu nie zaufać i teraz. A zawsze miał dobry feedback po wpisach i ogólnie nikt przez te 3 miesiące od mojego pozytywnego zakupu u niego nie skarżył się na niego. Więc pomyślałem skoro ma itemy na sprzedaż to biorę. ;) Zwyczajnie nie należy ufać, a wielu mirkom już przelałem tutaj czy wzialem za pobraniem i