Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko211
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin

546

Budżet Polski ma rekordowe dochody ze sprzedaży CO2. Na co je wydaje?

Budżet Polski ma rekordowe dochody ze sprzedaży CO2. Na co je wydaje?

W ubiegłym roku dochody budżetu ze sprzedaży polskich uprawnień wyniosły 24,4 mld zł. Teoretycznie powinny iść na transformację energetyczną. Na papierze nie ma z tym problemów. Ciekawostką są np. kolosalne wydatki na energetykę jądrową.

ulver
ulver
ulver
z
wysokienapiecie.pl
dodany: 15.03.2024, 09:14:01
  • #
    energetyka
  • #
    wegiel
  • #
    gospodarka
  • #
    ekonomia
  • #
    ogrzewanie
  • #
    finanse
  • 89
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Komentarze (89)

najlepsze

Cyjanek_i_Szczescie
Cyjanek_i_Szczescie
15.03.2024, 10:53:20 via Wykop
  • 311
Czyli CPK i/lub cześć elektrowni atomowej możemy sfinansować ze sprzedaży fikcyjnych papierków-limitów.. do tego po wybudowaniu atomówki będziemy mogli sprzedawać więcej fikcyjnych papierków za nic (mniejsze CO2).. I TEGO NIE ROBIMY??!!
Polacy brawo, brawo - dobry rząd, brawo ¯\(ツ)/¯
CyjanekiSzczescie - Czyli CPK i/lub cześć elektrowni atomowej możemy sfinansować ze s...

źródło: Screenshot_20240315-115223_Firefox

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

zdunek89
zdunek89
15.03.2024, 12:34:22 via Wykop
  • 100
@Cyjanek_i_Szczescie: no bo są przecież ważniejsze rzeczy! Facet z tzipą, baba z fiutem, aborcja, zaimki bezosobowe i inne BAAARDZO DLA NAS WSZYSTKICH WAŻNE RZECZY!!!1!oneone ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
panczekolady
panczekolady
panczekolady
15.03.2024, 22:05:27 via Wykop
  • 67
Czyli CPK i/lub cześć elektrowni atomowej możemy sfinansować ze sprzedaży fikcyjnych papierków-limitów.. do tego po wybudowaniu atomówki będziemy mogli sprzedawać więcej fikcyjnych papierków za nic (mniejsze CO2).. I TEGO NIE ROBIMY??!!


@Cyjanek_i_Szczescie: Rząd postanowił wydać te pieniądze na 14. emerytury i 500+, tak że tego.
  • Odpowiedz
Zwyczajny_user
Zwyczajny_user
Zwyczajny_user
15.03.2024, 09:27:18 via Wykop
  • 183
Na 13stki i 14stki 800+ i nagrody dla 200 ministrów
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

navaare
navaare
navaare
15.03.2024, 20:43:22 via Wykop
  • 18
@Zwyczajny_user: O kiełbasach dla starych dziadów, najważniejszej światłej części społeczeństwa
  • Odpowiedz
darbarian
darbarian
16.03.2024, 06:52:37 via Wykop
  • 9
@Zwyczajny_user: Dlatego ten kur-wi-dołek polityczny musi upaść
  • Odpowiedz
jednorazowka
jednorazowka
15.03.2024, 20:29:30 via Wykop
  • 93
Eurokomuniści handlują powietrzem. Też bym tak chciał.

Absurd i paranoja jak ze snu pijaka.
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

Gabrych92
Gabrych92
Gabrych92
16.03.2024, 01:16:50 via Wykop
  • 29
@jednorazowka: A za to powietrze płaci podatnik we wszystkim.
  • Odpowiedz
woskrosenie
woskrosenie
woskrosenie
16.03.2024, 07:34:48 via Wykop
  • 1
@senq87: wtedy wybierze się pis i będzie dobrze. prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
awres
awres
15.03.2024, 09:17:54 via Wykop
  • 69
Całe szczęście że mamy tańszy prąd XD
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

G.....r
G.....r
konto usunięte 16.03.2024, 06:57:26 via Wykop
  • 30
@awres: A ceny paliwa o 1,5 zł wyższe, niż przed wojną. Jesteśmy okradanie na skalę kolosalną, a kasy dalej brakuje w budżecie. Korwin miał rację w jednym aspekcie, że dawanie państwu kasyx to wywalanie jej w błoto. Rząd jest nienachapany.
  • Odpowiedz
Drake87
Drake87
16.03.2024, 09:03:50 via Android
  • 14
@awres
Drake87 - @awres

źródło: temp_file249780098412600035

Pobierz
  • Odpowiedz
2.....5
konto usunięte 16.03.2024, 05:24:30 via Wykop
  • 48
Myślę że ważniejsze mamy problemy no. Aborcja, zaimki czy też niebinarnosc takie rzeczy jak energetyka, wymyślone podatki od powietrza i uzbrojenie armii możemy odłożyc w czasie i zająć się tym wtedy kiedy będzie równouprawnienie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

sudosu-
sudosu-
sudosu-
16.03.2024, 06:16:22 via Wykop
  • 8
kiedy będzie równouprawnienie


@21kongowariacie37doCarlin23km2115: tylko nie takie rowniotkie jak od linijki
  • Odpowiedz
2.....5
konto usunięte 16.03.2024, 06:32:05 via Wykop
  • 5
@sudosu-: oczywiście że nie. Jeżeli ktoś tak myślał to pomylil odwage z odważnikiem jak np. pan(ceowo z małej bo to mizogin) Sikorski
  • Odpowiedz
bolidupsko
bolidupsko
bolidupsko
16.03.2024, 03:27:29 via Wykop
  • 27
ja p------e dalej się ludzie nabierają na tę konstrukcję lingwistyczną jakoby wpływ pieniędzy z tych uprawnień to był "dochód" XD
czy jeżeli ktoś zapłaci ci 50 zł za wyjęcie z portfela banknotu 100 zł i podarcie go na strzępy to czy zarobiłeś 50 zł?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

2.....5
konto usunięte 16.03.2024, 05:22:25 via Wykop
  • -1
@bolidupsko: ale abrocja i zaimki a w ogóle po co nam uzbrojona armia jak armia jest we Francji
  • Odpowiedz
h225m
h225m
h225m
16.03.2024, 13:26:02 via Android
  • 0
@21kongowariacie37doCarlin23km2115 a my teraz mamy armie
  • Odpowiedz
delectus
delectus
15.03.2024, 14:54:52 via Wykop
  • 26
Na co je wydaje?
- na siebie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
przemyslaw-priemek
15.03.2024, 09:17:51 via Wykop
  • 24
Polacy mają rekordowe rachunki za prąd z powodu opłat CO2.
I nawet połowa z tych opłat nie ląduje w budżecie tylko wypływa do innych podmiotów głównie zagranicznych.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

awres
awres
15.03.2024, 09:18:39 via Wykop
  • 14
@przemyslaw-priemek: Nie zapomnij że w tym wszystkim jest jeszcze VAT!
  • Odpowiedz
panczekolady
panczekolady
panczekolady
15.03.2024, 22:06:23 via Wykop
  • 17
I nawet połowa z tych opłat nie ląduje w budżecie tylko wypływa do innych podmiotów głównie zagranicznych.


@przemyslaw-priemek: Opłaty te lądują w polskim budżecie, a rząd przepala je na socjale.
  • Odpowiedz
t2000
t2000
15.03.2024, 12:50:36 via Android
  • 9
No nie wiem, może w końcu jakaś elektrownie postawić?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

nagi720317
nagi720317
16.03.2024, 05:25:43 via Wykop
  • 6
@t2000: Spoko, z artykułu wynika że w 2023r. 33% kasy z emisji Co2 zainwestowaliśmy w atomówkę. Jak tak dalej pójdzie to niedługo będziemy jakąś mieć, jak również CPK Xd
  • Odpowiedz
nagi720317
nagi720317
16.03.2024, 17:22:08 via Wykop
  • 1
@bart39: Fajnie że się Pan pojawił, ogarnia Pan sprawność takich elektrowni? 60% i górka 100m prawda? Dałoby się oszukać turbinę nie mając górki ale rzucając jej te 10 barów na łopatki? Bo jeśli tak, to wystarczyłby zbiornik podziemny i 11 barów rzucone na lustro wody chyba? Odpływ pod spodem i odwrócić turbinę?
  • Odpowiedz
patzyc
patzyc
16.03.2024, 07:51:51 via Wykop
  • 7
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Strona 1 z 4
  • >

Hity

tygodnia

Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
Tor Poznań zamknięty dla wyścigowej rywalizacji! Jedyny taki obiekt w Polsce
3149
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
Dziś mija 54 rocznica podjęcia decyzji o budowie elektrowni atomowej
3095
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
Czy "naukowczyni" Kornelia Wieczorek próbuje uciszyć krytyków?
2807
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
Paradoks na rynku czekolady. Jest dużo droższa, choć kakao potaniało o 60 proc.
2455
Będzie nowe śledztwo ws. Sebastiana M. Ministerstwo potwierdza
Będzie nowe śledztwo ws. Sebastiana M. Ministerstwo potwierdza
2276
Pokaż więcej

Powiązane tagi

  • #gospodarka
  • #polska
  • #energia
  • #prad
  • #oze
  • #ciekawostki
  • #atom
  • #ekonomia
  • #gaz
  • #ekologia
  • #technologia
  • #finanse
  • #inwestycje
  • #fotowoltaika
  • #energetykajadrowa

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking