Wpis z mikrobloga

@Hans_Olo: Dużo zależy od sytuacji faktycznej. Ja po prostu, jak widzę, że nie zdążę wyprzedzić, a mam jeszcze te 100m to zrównam się prędkością dając wjechać. Ale jak zwalnia, hamuje to dla mnie znak, że nie zrobi tego manewru, wtedy przyspieszam.
@Dzyszla: no i właśnie o tym mowa. Przed wyprzedzaniem należy przyspieszyć, by różnica prędkości była znacząca. Wtedy wyprzedzanie jest prawidłowe. Ta różnica nie musi być aż tak drastycznie mała jak na obrazku, pewnie zazwyczaj jest raczej większa. Ocena prędkości nie jest dla mnie problemem, mocy też mam dość, by się wcisnąć, ale obecność dodatkowego pasa nie zwalnia z prawidłowego wykonywania wyprzedzania.A kilometrów moze rekordowych nie robię, bo nie jestem ani TIRowcem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Gviazdor: wyjedź na jakąś autostradę / ekspresówkę, będziesz się w koło wyprzedzał z tymi samymi samochodami - Ty ich, oni Ciebie i tak w koło, z tym, że Ty będziesz jechał cały czas z tą samą prędkością.
Fajnie też widać w zjazdach i podjazdach - na zjeździe wszyscy wyprzedzają Ciebie, na podjeździe Ty wszystkich, oczywiście cały czas jadąc z tą samą prędkością
jasne, idąc tym tropem, zabronione jest wyprzedzanie w powyższym przypadku, więc o co ja tutaj walczę? Przecież nikt mnie nie wyprzedzi, gdy jadę 140.


@Hans_Olo: no, ale w sumie tak jest przecież. Dlatego ja mam #!$%@? gdy jestem w trakcie wyprzedzania i nagle dogania mnie jakiś poganiacz, który jedzie te 180 jak nie więcej i autystycznie #!$%@? światłami jakbym nie wiem co miał zrobić, teleportować się czy co? Nie będę przyspieszał
@Krupier: odnoszę wrażenie ze ten za Tobą #!$%@? światłami bo nie potrafisz ocenić prędkości pojazdów za tobą i zmieniając pas na lewy wyjechałeś komuś „przed nos” zmuszając go do nagłego hamowania. Dużo jeżdżę po autostradach i notorycznie spotykam się z sytuacja gdy ktos jadący za ciężarówką zmienia pas na lewy jednocześnie z włączeniem kierunkowskazu zmuszając innego uczestnika ruchu do hamowania. A tylko przypomnę ze kierunkowskazy służą do sygnalizacji zamiaru wykonania manewru,
@WiesniakzPowolania jeżdżę na tempomacie kiedy się da, robię tak samo i nie wiem o co afera z blokowaniem lewego pasa na tempomacie. Przecież pedał gazu dalej działa i da się przyspieszyć. A gdy ktoś ewidentnie jedzie z 40- 50 km/h więcej to odpowiednio wcześniej można zwolnić o kilka km/h przed tirem i za chwilę wrócić do swojej prędkości.