Wpis z mikrobloga

sorry, zalozylem ze wiesz co to dygresja xd


@dirtydenier: wiem, ale nie lubię odbiegać od tematu gdy nie jest to jakoś mocno konieczne. :P

Anyway w twojej sytuacji pewnie i tak też bym nie mrugał tylko zjechał na prawy, wyprzedził i jechał dalej. ¯\_(ツ)_/¯ Ja już jestem chyba za stary na jakieś spinanie na się na drodze i "walkę" o pierdoły bo to i tak do niczego nie doprowadzi.
@Krupier: ja tylko w ostatecznosci wyprzedzam prawym. Mijam dziennie za duzo ludzi z telefonami w reku, nie ufam im xd. Ale tez z czasem po prostu odechcialo mi sie cisnac i zyskac te 6 minut na calej trasie. Wole juz prawy z tempomatem.
@Gviazdor ja od 1,5 roku jeżdżę z apką, która analizuje mój styl jazdy i na tej podstawie dostaję zniżki na ubezpieczenie auta. Trzymam się więc ograniczeń prędkości i mam wrażenie, że 9 na 10 kierowców jeździ za szybko (szacunek jest bardzo ostrożny). Casem się zastanawiam dlaczego tak mało jest radiowozów z radarami, przecież Morawiecki miałby z tego więcej niż z dziury vatowskiej!
@dirtydenier ostatnio 200 zł od ofertu, która była najkorzystniejsza wg porównywarki, ale jeździłem tylko kilka miesięcy. Obecnie celuję w 3 stówy, chociaż wirus i praca zdalna trochę mi popsuła plany, mało jeździłem.
Sama apka jest spoko, to w sumie popularna nawigacja, która kosztuje koło stówy, a ja mam za darmo - kolejny bonus.
Mam przynajmniej zachętę by jeździć wolniej i bezpieczniej.
A kiedy się zaśpi do pracy, to przecież nie trzeba jej
@Gviazdor: to jest właśnie problem polskiego prawa drogowego, debilne ograniczenia nie związane z rzeczywistością.
Co ciekawe w teranach górzystych, takich debilnych ograniczeń nie ma. Często nawet jak spróbujesz gdzieś pojechać prędkością dozwoloną, to poprostu możesz się ostro zdziwić wypadając z drogi,a tak u mnie w mieście masz prędkość 40km/h w terenie zabudowanym, gdzie chodnik oddziela z dwóch stron jezdni 2,5m parking dla samochodów, na którym nikt nie parkuje, jakby taka widoczność
@Gviazdor: a mi tempomat uświadomił jak wielu kretynow jeździ w ten sposób, bez powodu, na zwykłej drodze, nie mając nikogo przed sobą

GAZ GAZ GAZ PUUUUŚĆ ... auto zwalnia z 10-20kmh i znowu GAZ GAZ GAZ PUUUUŚĆ

Szczerze mówiąc to takich wyprzedzam tylko dlatego ze nie chce mi się ciagle patrzeć w której fazie są teraz, ot bezpieczniej bo się człowiek zawsze może zagapić.