Wpis z mikrobloga

Cześć Wykopki,

moja różowa ma odłożone 30k zł

i chciałby to zdywersyfikować, nie jest to dużo, ale szkoda będzie patrzeć jak to traci na wartości razem ze złotówką.

Samemu miałem plan taki:
(Zakładam, że fizycznego złota już nie dostane na rynku w najbliższym czasie)
-10k zostawić w złotówkach
-7,5k zł w euro
-7,5k zł we frankach
-5k zł w bitcoinie

Chciałbym odwołać się do inteligencji grupy i spytać Was wykopki co myślicie i czy macie jakieś inne pomysły na ochronę kapitału?

#pytanie #finanse #kryptowaluty #zloto #inwestycje #gielda #pieniadze #jakzyc #problemypierwszegoswiata
  • 177
@rouli

@droetker4: to waluty są przewartościowane na ten moment czy najbardziej bezpieczne? bo coś mieszasz


Są lekko przewartościowane według mnie i nie widzę tutaj perspektyw na większe podbicie kursu w najbliższym czasie. Nie zmienia to jednak faktu, że dywersyfikacja walutowa oszczędności zabezpiecza je na wypadek załamania w rodzimej gospodarce. Więc dla mnie waluty na ten moment nie są inwestycją, ale te bezpieczne, wymienialne i globalne typu dolar i frank to zawsze
@dwds moim zdaniem teraz jest drogi na waluty. W BTC warto wejść jakby była znowu korekta w okolice 5-6 tysięcy USD. Niech znajdzie sobie jakąś lokatę dobrze oprocentowana np na 3% (jeszcze takie są) i tyle. Może podzielić połowę na obligacje skarbowe indeksowane inflacją (4 letnie jeśli może tyle czekać). Jeśli ma maklera w swoim banku to może też poczekać i zobaczyć czy będą znowu spadki na GPW. Bo teraz poszła korekta,