Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/46837603/cala-noc-gotowalem-tego-#!$%@?-%E1%95%99-%E1%95%97-ramen-g/
ugotowałem ramen lub coś na kształt tego dania, przepis, który znajdziecie poniżej jest pomieszaniem z poplątaniem różnych przepisów, które przeglądałem szykując się do realizacji, której finał widzieliście na zdjęciu ( ͡º ͜ʖ͡º)
Gdzieś czytałem, że tylu ilu jest kucharzy tyle może być "ramenów", bo wywar jest bazą, a dodatki już można dobierać pod własne "widzimisie", dlatego też przepis poniżej jest opisem tego co zrobiłem ja i nie trzeba kopiować tego "kropka w kropkę" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dziękuję wszystkim plusującym i komentującym, nie spodziewałem się, że będzie aż takie zainteresowanie()
Dziękuję za wszystkie sugestie i uwagi, możecie wierzyć lub nie ale na prawdę wiem jak ugotować jajko na twardo, miękko czy też półmiękko-półtwardo, teraz było takie jakie było, fakt nie było marynowane i za twarde ale chyba nie o samo jajko chodzi w ramenie ¯\_(ツ)_/¯
Była to moja pierwsza próba przygotowania ramenu, zbierałem się do tego dłuuuuugoooooo i osobiście jestem bardzo zadowolony, a o to chyba właśnie chodziło (ʘʘ)
Nie przedłużając już poniżej prezentuję Wam przepis na ramen by shuya:
Mięso umyć i umieścić w garnku (u mnie wołowina - szponder z kością ok. 1 kg, jedna pierś z kaczki, chciałem udko z kością ale nie było), do garnka włożyć także jedną średnią marchewkę, jedną średnią pietruszkę, ćwiartkę selera, por (ok. 10 cm kawałek), imbir (ok. 8-10 cm kawałek), jedną średnią cebulę, pół główki czosnku (5-6 ząbków), 10-12 ziarenek pieprzu.
Wszystko zalałem wodą (ok. 3 litrów, ale było trochę mało moim zdaniem, myślę, że śmiało można lać 4 litry), dodać takżę sól - 2 płaskie łyżki. Warzywa i mięso można podzielić na kawałki wedle własnego uznania. Wszystko gotujemy na dużym ogniu przez ok. pół godziny, zbieramy szumowiny, zmniejszamy ogień i pozostawiamy tak na 6 godzin chociaż ja zaczynając o 22 przegapiłem budzik ustawiony na 4 i wstałem dopiero o 6:30 i wyłączyłem kuchenkę. Po wystudzeniu wybieramy mięso i zostawiamy tylko to co nadaje się do zjedzenia (wedle uznania), warzywa wyciągamy lub przecedzamy cały wywar. Musiałem dolać wody bo wywar wyszedł trochę za słony i za tłusty, chociaż sporo tłuszczu zebrałem przy przecedzaniu, następnie dodałem ok. 25 ml sosu sojowego i zagotowałem wszystko.
Teraz zostają już dodatki i przygotowanie miski lub talerza. W moich miskach wylądowały: marchewka, tofu, nori takie jak do sushi, kiełki fasoli, sezam, mięso wołowe z wywaru, pierś z kaczki z wywaru, surimi, grzyby mun, pieczarka podsmażona, ostra papryka - jakieś pepperoni czy tym podobne może być (kilka krążków), cebula dymka ze szczypiorkiem, makaron nudle, może być ryżowy lub jaki Wam będzie odpowiadał, no i oczywiście jajko, które u mnie było sprofanowane, ale to już wszyscy wiedzą.
Całość zalewamy gorącym wywarem - rosołem, dobrze żeby dodatki nie były bardzo zimne bo całość szybko się wychłodzi.
To wszystko, jakby coś było niejasne to piszcie, odpowiem. ( )
#ramen #kuchnia #gotujzwykopem #gotowanie
  • 20
Wołam przez MirkoListy plusujących i komentujących ten wpis (381)

Nie chcesz być wołany/a jako plusujący/a? Włącz blokadę na https://mirkolisty.pvu.pl/call lub odezwij się do @IrvinTalvanen

Uważasz, że wołający nadużywa MirkoList? Daj znać @IrvinTalvanen

! @Shodan56 @Fabianeczek @a231 @slowiczak @chixi @paramyksowiroza @Beer_Is_Good_For_You @hyoideum @Kejsucz @Pani_Asia @hamborgir @Green81 @pawel_a23 @trujanaszynach @rgb_gamer @DeathFromSandman @tastesLikeChicken @Kressska @noicoztego @sikejsikej @AshesOfTheSun @name_taken @kacper1230 @restecp @szzzzzz @magenciorek @shdw @czarlipe @fanti @sudokor @funny_bunny @srogo_gogo @robson7 @marcin- @piaskun87 @PanG @
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shuya: ogóle spoko ;) i lubię jak ludzie próbują naprawdę gotować, ale to nie stara szkoła czy restauracja z historią. 2h w szybkowarze ~7-8 na ogniu
@Antyradek: makaron jest, na zdjęciach nie widać bo jest na spodzie, a to były jakieś nudle, nie takie jak w "zupkach chińskich", pewnie mógł być inny ¯\_(ツ)_/¯
@shuya ja się przymierzami w necie jest tyle sprzecznych informacji, że głowa boli. Np. Mięso wrzucić na wrzątek, zagotować, wyjąć, wylać wodę, zalać świeżą żeby pozbyć się resztę krwi, farfocli itd. Albo absolutnie tego nie robić bo na smak ramenu składają się niuanse smakowe i wszystko jest potrzebne. Glonów kombu nie zagotować bo smak będzie za intensywny - kombu gotować około 10 minut itd. ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
ja się przymierzami w necie jest tyle sprzecznych informacji, że głowa boli.


@chixi: kobieto, zobacz ile jest wersji zwykłego bigosu :)
- z kwaśnej kapusty, słodkiej, mieszanej, z gotowanym mięsem lub smażonym, z kiełbasą, boczkiem, grzybami lub bez, śliwkami lub bez i na końcu najważniejsze - zielony czy podbijany koncentratem pomidorowym.
A tak naprawdę każdy powie, że najlepszy to taki jaki matka robi (dotyczy też pierogów).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
Moja wersja z przed tygodnia :) bulion wolowo - indyczy (ja używam szybkowaru więc u mnie to max 1h gotowania), pasta miso, sos sojowy, makaron do ramenu świeży (kupiony w auchanie), grzyby mun, shitake, wołowina z rosolu z sosem BBQ, nori, sezam, dymka, mini kukurydza, chilli, jajka na pół twardo, kiełki fasoli mung i chyba tyle. Pierwszy raz sam robiłem, żona stwierdziła że jak z ramenowni :)
boratsc - Moja wersja z przed tygodnia :) bulion wolowo - indyczy (ja używam szybkowa...

źródło: comment_YbAcenTLjzS6aB83q7l3CsPQQ4N9w9bu.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jwd07: z BBQ to kto co lubi, pomysł zaczerpnięty z jednej knajpy katowickiej z ramenem gdzie bardzo mi smakowało takie połączenie :) tak jak pisałeś - ilu kucharzy tyle wersji ramenu