Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
Dzisiaj mamy rodzinę 2+2 w Warszawie. To są koszty stałe, nie obejmują rzeczy typu jedzenie, ubrania, chemia, kosmetyki czy szeroko pojęta rozrywka. Życie jest na zadowalającym poziomie, ale dopiero teraz jak zrobiłem tą kalkulację i zebrałem wszystko do kupy to dotarło do mnie jak drogie jest życie....
Ciekawi mnie jak inni w dużych miastach?

#jaktoogarnac #warszawa #rodzina #oswiadczenie #pieniadze #
Pobierz
źródło: comment_XNVy32G1G8IlQnVzSdu53bjgknnUz43M.jpg
  • 468
@graf_zero: PS. Niedrogie jak niedrogie, pomyśl jak ja bym zarabiał 2000, partnerka 2000 i dostajemy 4500+

wiadomo można na wielu rzeczach zaoszczędzić, ale co to wtedy za życie.. mam takich znajomych co od lipca oszczędzają na kurtki/buty zimowe, na dodatkowe ogrzewanie mieszkania. Makabra.
@Kogutt ja wole wziąć kredyt na 30 lat i nadplacac, 2 late temu bralem na dzialke niecałe 180k, aktualnie mam do spłaty 110 i śmieszna rate 500 pare zł. Jakos psychicznie czuje sie spokojniejszy, ze jak cos się stanie to łatwiej ogarnę /przeczekać mala rate z oszczędności a nie giga rate.
wyjeb auto, od razu bedziesz mial 2.5klocka w kieszeni ( ͡ ͜ʖ ͡)


@stormkiss: a dlaczego? Przecież OP nie żali się, że brak mu pieniędzy - tylko przedstawia swoje stałe koszty... 2 x programistów 15k nie stać na 8k opłat stałych?
@Kogutt: ale tanie przedszkole, ja place 1400. A tak to kosztorys podobny, tez Warszawa i rodzina 2+2. Ale pakiet medyczny i dobre ubezpieczenie na zycie pokrywa mi korpo wiec tego nie mam w kosztach
@Kogutt: tak przedszkole prywatne, ale bardzo blisko domu i mega dobre opinie wiec warto :). Z kosztow stalych jeszcze mam wiekszy czynsz bo ponad 1k ale mieszkanie dosc spore.
@TempDB: dokladnie nie wiem co ich tak smieszy, ja 1 kredyt zamknalem w niecale 8 lat, obecny zamkne szykciej. nie mam zamiaru #!$%@? sie 30 lat z miniratka i oddawac 2krotnosc kredytu.