Wpis z mikrobloga

Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
Dzisiaj mamy rodzinę 2+2 w Warszawie. To są koszty stałe, nie obejmują rzeczy typu jedzenie, ubrania, chemia, kosmetyki czy szeroko pojęta rozrywka. Życie jest na zadowalającym poziomie, ale dopiero teraz jak zrobiłem tą kalkulację i zebrałem wszystko do kupy to dotarło do mnie jak drogie jest życie....
Ciekawi mnie jak inni w dużych miastach?

#jaktoogarnac #warszawa #rodzina #oswiadczenie #pieniadze #
Kogutt - Ostatnio ktoś wrzucał swoje wyliczenia dot. kosztów życia w małym mieście.
...

źródło: comment_XNVy32G1G8IlQnVzSdu53bjgknnUz43M.jpg

Pobierz
  • 468
  • Odpowiedz
@mitatuyo: w racie 3400 zł kapitał to nieco poniżej 3k. odsetki powiedzmy 500 zł. nawet jak wibor się podwoi (na co większych szans w ciągu 5 lat nie ma) to w zasadzie nie odczuję. cechą raty malejącej jest spadajaca ilość odsetek, wiec im bliżej końca kredytu tym mam bardziej #!$%@? na wibor.
Leasing też na bardzo korzystnych warunkach.
poza tym na zamknięcie obydwu zobowiązań mam odłożoną gotówkę. w razie co...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kogutt: przecież pisanie takich kwót jest bez sensu. Wartościowym zestawieniem były by procenty w zależności do zarobków. W dobie rosnącej inflancji średnio jest nadplacac kredyt. Bo kasa jest mniej warta z roku na roku. Sam odkładając większy procent dochodów jestem tego swiadom. Ale 3 lata temu zaczynałem nie jako od zera. Zgramadzony kapitał traktuję jako poduszkę finansową, gdzie moglbym pozwolić sobie na parę miesięcy nie pracowania.
  • Odpowiedz
@Kogutt: to że nie zamykasz leasingu to w sumie jest dla mnie zrozumiałe ze względów podatkowych, ale niezamykania hipoteki to nie rozumiem. Skoro Cię na to stać to po co pchasz bankowi odsetki?
  • Odpowiedz
Swoją drogą to nie kumam jak można zdecydować się na dzieci nie mając swojego mieszkania/domu tylko żyjąc jak student w wynajmowanym albo jak niewolnik na kredycie hipotecznym.


@buhubuhu: xD
#!$%@? skąd wy te teorie o kredytach bierzecie.
Jakby dzieci robili tylko ludzie, którzy mają swoja i spłaconą chatę albo mieszkanie to byśmy w Polsce wyginęli do 2050 roku.
  • Odpowiedz
Nie ma to jak kredyciarze jadący na styk.


@FrasierCrane: bez pzesady, przy zarobkach 12k netto to zobowiązania finansowe nie są tak wielkie.

Z drugiej strony lubię się pośmiać z wiecznego przekonania, że dobry samochód (a najlepiej dwa) = życie na poziomie...
  • Odpowiedz
@Wsciekle_piesci_meza: pekao SA dla kredytu wziętego ponad 5 lat temu :)


@Kogutt: Była brać w Millennium. Nadpłata bez ograniczeń w całym okresie kredytowania, bez prowizji i w pełni online. Ja miałęm opcję kredytu w PEKAO, ale chcieli 3% prowizji za nadpłatę w pierwszych trzech latach, a nadpłąta zawsze wiązała się z wizytą w oddziale, sporządzeniem aneksu (płatnego oczywiście) i użeraniem się z nimi.
Dlatego rozważałem tylko banki, które
  • Odpowiedz