Wpis z mikrobloga

Mirki, pewnie wielu z Was zadaje sobie pytania w stylu:
-Dlaczego mieszkania są tak horrendalnie drogie
-Dlaczego zarabiając trzy średnie krajowe nie stać mnie na własne 4 kąty
-Dlaczego wszystkie mieszkania są kupowane w ciągu godziny od wystawienia o kto je #!$%@? kupuje?

Odpowiedź jest prosta:

Starsze pokolenie razem z PiS OKRADA młodych polaków z mieszkań. Oni często dostali swoje lokum za darmo w czasach PRL a teraz się śmieją z młodych że ich nie stać na mieszkanie. Uwłaszczyli się kosztem młodszego pokolenia i jeszcze uchwalili sobie ustawy takie, żeby młodzi pracowali na ich emerytury bo sami sobie na pewno na nie nie zarobili z pensjami rzędu 20 USD na miesiąc. I jeszcze te janusze teraz żerują na rynku nieruchomości kupując po 5 mieszkań jako "inwestycje" i windując ceny w nieskończoność.

Lokale z dobra podstawowego stały się dobrem spekulacyjnym, prawie jak bitcoin. PiS powinien JAK NAJSZYBCIEJ uchwalić podatek katastralny dla nieruchomości w których się nie mieszka(5% na drugie mieszkanie, 10% na trzecie, 20% na czwarte). Bo inaczej będziemy powoli dążyć do tego że 5% społeczeństwa będzie posiadało 90% nieruchomości. I to oni będą dyktować ceny wynajmu i sprzedaży a nie młodzi ludzie którzy potrzebują tych lokali żeby w nich zamieszkać bo od tego są mieszkania!

I zanim mnie zaczniecie wyzywać od komunistów i i bronić tych 5% rentierów poczytajcie sobie jak ten problem został rozwiązany w najbardziej rozwiniętych europejskich miastach. Nie można sobie kupować od tak mieszkań pod AirBNB czy inne bookingi w takim amsterdamie albo sztokholmie. Ten rynek potrzebuje regulacji i nawet z tym nie dyskutujcie! A nie tak jak w polsce nawet jak stać cię na kredyt to strasznie cięzko coś kupić bo jeszcze przed wbiciem łopaty w ziemi wszystkie mieszkania na pniu są wykupione przez januszy "inwestorów" biznesu.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #januszebiznesu #kredythipoteczny #januszex #gorzekiezale #zalesie #ekonomia #nieruchomosci #gospodarka #polska #bekazpodludzi
S.....b - Mirki, pewnie wielu z Was zadaje sobie pytania w stylu:
-Dlaczego mieszkan...

źródło: comment_su30jxREaSHRZos2gLwm8baNQJVAHgLL.jpg

Pobierz
  • 84
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Scaab: Jestem wolnościowcem, ale tutaj masz rację Mirku. Jak mnie to wpienia, za komuny i we wczesnych latach '90 te Janusze za darmo dostały domy i mieszkania (tak, u mnie na dzielnicy są całe osiedla fińskich domków, które mają w posiadaniu ludzie o inteligencji ameby czasem).... serio, ci ludzie NIGDY nie zarobiliby na nie na wolnym rynku. Przykład ze Śląska - znam takich KILKADZIESIĄT - mieszkanie/dom od Kopalni, emerytura kilka
  • Odpowiedz
@Fan_Morawieckiego: Część za węgiel i koks, część to były reperacje wojenne od ZSRR, sporo ludzie budowali w ramach "czynu społecznego". Tylko że nie o tych ludziach mowa. Ci, o których pisze OP, to ludzie w wieku około 50 lat. Oni zaczynali pracę w latach 80. Inne pokolenie.
  • Odpowiedz
@Arctic_Slav: moja przełożona kupila mieskzanie 50m2 w czasam PRL za 12 pensji. #!$%@? 12 pensji. Teraz za 12 pensji mozesz kupic 5 metrów

Jak slucham jej peirdololenia ze teraz to młodzi maja tak łatwo to mnie #!$%@? strzela
  • Odpowiedz
na


@Scaab: bardzo mądrze prawisz mirku, o tym wszyscy wiedzą ale nikt glosno nie mowi. Stara komuchowska januszerka ma wiekszosc w nieruchomosciach. Do tej pory znajomi co kupowali mieszkania badz wynajmowali jak ja, wszystkie od starych zgredow hehe panie tanio jest a te meble z rynku to nowoczesne hehe

znajomi wlasnie swiezo po slubie 26lat wzieli kredyt na 200tys i 200 tys otrzymali od rodzicow. Kupuja mieszkanie 40m w warszawie
  • Odpowiedz
@Scaab: Najlepiej to wszystko opodatkujmy. Albo w ogóle niech będą pieniądze tylko rządowe, a urzędnik będzie Ci przydzielał ile możesz wydać.

Co za #!$%@?. To, że zostanie nałożony podatek katastralny, wcale nie znaczy, że Ty będziesz miał więcej pieniędzy w portfelu i nagle zacznie Cię być stać na mieszkanie czy dom. Wynajem skoczy do góry bo ci "rentierzy" będą sobie go musieli odbić. I wcale nie rozumiem, co jest złego
  • Odpowiedz
@Scaab: Tak podatki większe dla bogatych bo maja za dużo xD weź się za prace sam biedaku. Codziennie zamiast wstawiać 10 swoich wysrywów i zarzutek zacznij coś robić to cię będzie stać na kawalerkę w Zalesiu xD
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@Scaab:

PiS powinien JAK NAJSZYBCIEJ uchwalić podatek katastralny dla nieruchomości w których się nie mieszka


I powinien dowalić podatek od pisania durnych postów w internecie, to może nie czytalibyśmy takich "genialnych" pomysłów xD
  • Odpowiedz
  • 93
@Scaab o jak mnie #!$%@? to pokolenie co mieszkania zakładowe i domy wybudowane za ułamek wartości na jebitnych działkach. A czemu wy hehe jeszcze nie na swoim? A co to hehe kredyt to pułapka, nie wolno brać. Kiedy wy się dorobicie hehe. O no nasze mieszkanie niby za duże 4 pokoje na naszą dwójkę ale hehe się dostalo to się ma hehe...
Rzygam
  • Odpowiedz
@Arctic_Slav: uwaga jestem wolnościowcem ale popieram 20% podatek katastralny, nawet mi cie nie żal

@Scaab: PIS OKRADA POLAKUF Z MIESZKAN WIEC WPROWADZMY PODATEK ZEBY PIS MOGL NAS OKRADAC BARDZIEJ

z takimi genialnymi pomysłami proponuje na jąkas grupe RAZEM na fejsbuku, ha tfu
  • Odpowiedz
@Scaab: Zarabiając rzekome 3 średnie i nie stać cię na mieszkanie to jedź do Niemiec to o własnym m dopiero pomarzysz trollu. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Widzę dalej niektórzy łapią się na te codzienne spamo-zarzutki.
  • Odpowiedz