Wpis z mikrobloga

Mirki, pewnie wielu z Was zadaje sobie pytania w stylu:
-Dlaczego mieszkania są tak horrendalnie drogie
-Dlaczego zarabiając trzy średnie krajowe nie stać mnie na własne 4 kąty
-Dlaczego wszystkie mieszkania są kupowane w ciągu godziny od wystawienia o kto je #!$%@? kupuje?

Odpowiedź jest prosta:

Starsze pokolenie razem z PiS OKRADA młodych polaków z mieszkań. Oni często dostali swoje lokum za darmo w czasach PRL a teraz się śmieją z młodych że ich nie stać na mieszkanie. Uwłaszczyli się kosztem młodszego pokolenia i jeszcze uchwalili sobie ustawy takie, żeby młodzi pracowali na ich emerytury bo sami sobie na pewno na nie nie zarobili z pensjami rzędu 20 USD na miesiąc. I jeszcze te janusze teraz żerują na rynku nieruchomości kupując po 5 mieszkań jako "inwestycje" i windując ceny w nieskończoność.

Lokale z dobra podstawowego stały się dobrem spekulacyjnym, prawie jak bitcoin. PiS powinien JAK NAJSZYBCIEJ uchwalić podatek katastralny dla nieruchomości w których się nie mieszka(5% na drugie mieszkanie, 10% na trzecie, 20% na czwarte). Bo inaczej będziemy powoli dążyć do tego że 5% społeczeństwa będzie posiadało 90% nieruchomości. I to oni będą dyktować ceny wynajmu i sprzedaży a nie młodzi ludzie którzy potrzebują tych lokali żeby w nich zamieszkać bo od tego są mieszkania!

I zanim mnie zaczniecie wyzywać od komunistów i i bronić tych 5% rentierów poczytajcie sobie jak ten problem został rozwiązany w najbardziej rozwiniętych europejskich miastach. Nie można sobie kupować od tak mieszkań pod AirBNB czy inne bookingi w takim amsterdamie albo sztokholmie. Ten rynek potrzebuje regulacji i nawet z tym nie dyskutujcie! A nie tak jak w polsce nawet jak stać cię na kredyt to strasznie cięzko coś kupić bo jeszcze przed wbiciem łopaty w ziemi wszystkie mieszkania na pniu są wykupione przez januszy "inwestorów" biznesu.

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kupnomieszkania #januszebiznesu #kredythipoteczny #januszex #gorzekiezale #zalesie #ekonomia #nieruchomosci #gospodarka #polska #bekazpodludzi
Pobierz S.....b - Mirki, pewnie wielu z Was zadaje sobie pytania w stylu:
-Dlaczego mieszkan...
źródło: comment_su30jxREaSHRZos2gLwm8baNQJVAHgLL.jpg
  • 84
via Wykop Mobilny (Android)
  • 33
@Scaab: Jestem raczej wolnościowcem, ale to prawda. To co się #!$%@? na rynku nieruchomości to granda i jeśli państwo ma gdzieś pomóc obywatelom to w tym miejscu jest to konieczne. Ale jakbyś miał zrobić taki podatek katastralny? Ludzie by zaczęli przepisywać mieszkania na całą rodzinę i regulacja, by goniła regulację na co się nie godzę. System regulacyjny powinien być prosty i skuteczny.
@Scaab: Podatek od nieruchomości w Polsce faktycznie wymaga reformy. Jest głównie od powierzchni nie lokalizacji. Ale w kataster to bym nie szedł. Tylko LVT i zmniejszenie innych obciążeń np. podatku dochodowego. Ale tego nikt nie zmieni więc szkoda strzępic ryja.
A co z osobami, które kupiły jedno/dwa mieszkania jako inwestycje i zabezpieczenie na starość? (Zarobily w obecnych czasach, nic od nikogo nie dostały).

Przy proponowanych % niejako wykluczysz posiadanie więcej niż jednej nieruchomości. Skoro idziemy tym torem to może od razu podatek od środków na lokacie? (Przecież tam się tez marnują a młodzi potrzebują pomiędzy)?
@Scaab jeszcze trzeba dodać, że kupując na rynku wtórnym na starcie płaci się złodziejski podatek pcc 2% + 1-3% złodziejskiej prowizji dla biura nieruchomości w zasadzie za nic, bo większość ofert w dużych miastach to pośrednicy. Złodziejstwo to najbardziej delikatne określenie tych haraczy.

I o ile tą prowizję reguluje ten zepsuty rynek to podatek narzuca państwo - i nie ma tu kompletnie znaczenia czy jesteś młody i to jest twoje pierwsze mieszkanie
@Scaab #!$%@? tam, jeszcze jakis czas temu tez sie o to plułem ale zacisnalem zęby i pasa, #!$%@? na fuchach po nocach i uzbieralem wklad wlasny i to wynajmujac sam w duzym miescie. kupilem swoje w tym roku. lekko nie jest ale da sie tylko trzeba chciec i nie marudzic
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
To jest jedno wielkie nieporozumienie co się dzieje na rynku mieszkaniowym. Jak przeglądałem dziś mieszkania w Gdańsku to aż za głowę się łapałem jakie te ceny są absurdalne. Mieszkanie (czasami nawet do remontu!) okolo 35 metrów kwadratowych potrafi kosztować nawet 400000 (a w sporadycznych przypadkach i lepiej). Niestety, w większosci miast, jeżeli nawet zdecydujesz się na kupno mieszkania to albo zapłacisz absurdalna kwotę albo dojazd do większości miejsc czymkolwiek to jest jedna,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@kejterr: No tak, więc trzeba #!$%@?ć "Januszowi Ynwestorowi", bo nie dyma na taśmie jak typowy polak-robak, co nie?
Przecież po #!$%@? 330k w dwupokojowe mieszkanie w wielkiej płycie + 30k na remont, dostajesz śmieszne 1600 po odliczeniu podatku i opłat, które dla wynajmującej pary dają łącznie 2200.
MAJUNTEK #!$%@? JUŻ ZBIERAJ NA DRUGIE, TO RAPTEM 18 LAT JAK KUPISZ SOBIE KOLEJNE.
I jeszcze #!$%@? plebs z wypoku ma wonty, że przez
chcecie to wprowadzajcie ten katastralny ale nie dziwcie się jak wynajem Wam skoczy o 20-50% xD Wtedy zobaczymy jak szybko zaoszczędzicie na wkład


@kozackiBOHUN: Ja #!$%@?, po #!$%@? wymyślać koło na nowo? xD

W Niemczech ceny wynajmu są regulowane i nie mogą przekraczać pewnej kwoty i jakoś rynek najmu ma się tak, że ponad połowa społeczeństwa wynajmuje mieszkania. Więc podatek katastralny + ograniczenia cen wynajmu zniechęci januszy do #!$%@? rynku nieruchomości
Ej ja mam dwa mieszkania na najem. #!$%@?ć mi z takimi pomysłami. Jeszcze na jednym zaoszczędziłem prawie 50k, bo brałem we frankach. Raty były jakieś śmieszne rzędu 800 zł.