Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzach piszą o jakimś pilnowaniu, przecież studniówki nie są zazwyczaj na terenie szkoły, są na nich dorośli ludzie. Jakim prawem oni chcą tam kogokolwiek pilnować? To zwykła impreza dorosłych ludzi na którą mają zaproszenie, mogą przyjść bawić się za darmo albo nie przyjść. #studniowka #szkola #nauczyciele #strajk #strajknauczycieli #wyborcza
Cierniostwor - Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzac...

źródło: comment_xgvwv7KkhDd7ErxofyZ3jMyNZaXFM5sW.jpg

Pobierz
  • 195
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cierniostwor: nie kumam tej logiki, nauczyciele są zawsze zapraszani więc nie płacą za melanż. Dodatkowo no teoretycznie większość uczestników jest pełnoletnia więc nie mają żadnej władzy w takiej sytuacji, a że czują powołanie do pilnowania maturzystów to już ich dobra wola
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@eFieN: No faktycznie jak się nie #!$%@? w piątkowy wieczór na imprezie to jestem zgred. Wolę za to o 3 rano w sobotę zapakować samochód i pojechać w plener fotograficzny przywitać wschodzące słońce na szczycie jakiejś góry. Ty w tym czasie #!$%@? wracasz do domu.
Obym nigdy nie był taki jak ty.
  • Odpowiedz
  • 0
@jamtojest:

A podczas strajku głodowego mieliby dalej prowadzić lekcje?


Tak, ale część może sobie wziąć urlop

Bo wiesz, jak był strajk na wiosnę, to też był argument, że biedne dzieci cierpią, bo nie mają lekcji.


I to dobry argument. W czym dziecko zawiniło?

W taki sposób, że jak widać zaczyna się o tym mówić - o tym, ile nauczyciel wykonuje dodatkowej pracy, której nikt nie zauważa.


Taką rolę spełnia także wywiad
  • Odpowiedz
@jamtojest:

Studniówkę może organizować nawet Gwiezdna Flota, wszystko jedno. Dokąd jest to STUDNIÓWKA, to odpowiada za nią SZKOŁA. Można sobie zorganizować niezależną imprezę, ale nie słyszałem nigdy o takim rozwiązaniu. Tak czy inaczej prawnie odpowiada za to szkoła. Takie jest prawo.


@Canmoh:

Bale maturalne często organizują rady rodziców. Nie zwalnia to jednak nauczycieli z obowiązku pełnienia nadzoru nad przebiegiem studniówki bez względu na to, czy odbywa się ona na terenie
  • Odpowiedz
  • 0
Bo to tylko o studniówkę chodzi... Wcale nie ma żadnych wycieczek szkolnych czy wyjazdów na basen. Które są nie płatne.
  • Odpowiedz
@jamtojest napisałam o dwóch studniówkach. Mój brat sam organizował bo szkoła się na nich wypięła i ich impreza była całkowcie prywatna. Mogli to sobie nazwać "spotkanie klasowe w restauracji po szkole w stroju galowym" ale nazwali "studniówka". Dlatego mówię, że zdarzają się studniówki całkowicie pozaszkolne, ale na pewno to jest mniejszość.

Moja studniówka to co innego i była organizowana przez szkołę. To już było parę lat temu, więc nie pamiętam co było
  • Odpowiedz