Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzach piszą o jakimś pilnowaniu, przecież studniówki nie są zazwyczaj na terenie szkoły, są na nich dorośli ludzie. Jakim prawem oni chcą tam kogokolwiek pilnować? To zwykła impreza dorosłych ludzi na którą mają zaproszenie, mogą przyjść bawić się za darmo albo nie przyjść. #studniowka #szkola #nauczyciele #strajk #strajknauczycieli #wyborcza
Cierniostwor - Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzac...

źródło: comment_xgvwv7KkhDd7ErxofyZ3jMyNZaXFM5sW.jpg

Pobierz
  • 195
  • Odpowiedz
@jamtojest: Od którego momentu impreza staje się studniówką, na której muszą być nauczyciele ? Jaka jest definicja tego ? Jeżeli uczniowie sami sobie zorganizują taki bal, to rozumiem, że nauczycieli równie dobrze może nie być ?
  • Odpowiedz
Od którego momentu impreza staje się studniówką, na której muszą być nauczyciele ?


@mszto: jak jest organizowana przez szkołę/radę rodziców
  • Odpowiedz
@mszto: Studniówka i jej szczegóły są uzgadniane pomiędzy szkołą, rodzicami a uczniami i wszytko to podlega pod prawo oświatowe. Uczniowie/rodzice musieliby przyjść do dyrektora i powiedzieć, że nie organizują studniówki, tylko własną, niezależną od szkoły imprezę i nie chcą żeby szkoła miała coś z tym wspólnego. Nie słyszałem jednak, żeby kiedykolwiek taka sytuacja miała miejsce.
  • Odpowiedz
@jamtojest akurat nie zawsze tak jest. U mojego brata w liceum plastycznym szkoła nie chciała zorganizować studniówki, więc sobie zorganizowali całkiem sami. Wynajęli sobie salę w klubie, dj'a i magika, zaprosili tylko kilku nauczycieli których lubili. Ani rodzice ani szkoła nie byli za nic odpowiedzialni. U mnie na studniówce podpisywaliśmy umowę, że nauczyciele nie są za nic odpowiedzialni i mamy zakaz picia. Poza tym na moją studniówkę przyszli wszyscy nauczyciele, nie tylko
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Pilnowanie uczniów podczas studniówki to czas poza pensum lekcyjnym. Idea obecnego strajku polega na pomyśle "Poprzednio ludzie mówili o nas, że jesteśmy darmozjady, bo chcemy dobrej pensji a pracujemy tylko 18 godzin tygodniowo, choć to jest tylko ilość godzin przed tablicą a nie całkowity czas prasy nad wszystkim w szkole. No to teraz im pokażemy jak to jest, gdy nauczyciel rzeczywiście nie robi nic poza pensum".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cierniostwor: skoro szkoła (współ?)organizuje imprezę, to nauczyciele muszą być na miejscu w razie jakby się coś #!$%@?ło I to oni pierwsi dostaną po dupie.
  • Odpowiedz
U mojego brata w liceum plastycznym szkoła nie chciała zorganizować studniówki, więc sobie zorganizowali całkiem sami. Wynajęli sobie salę w klubie, dj'a i magika, zaprosili tylko kilku nauczycieli których lubili. Ani rodzice ani szkoła nie byli za nic odpowiedzialni.


@nika_blue: No i to jest ta sytuacja, w której szkoła faktycznie nie odpowiada.

U mnie na studniówce podpisywaliśmy umowę, że nauczyciele nie są za nic odpowiedzialni


@nika_blue: Bardzo wątpię, żeby taka
  • Odpowiedz
@Cierniostwor ale chwila moment, u mnie to było tak że nie dość że nauczyciele nie płacili, to jeszcze uczniowie ich zapraszali, zamawialiśmy specjalne zaproszenia i wręczaliśmy nauczycielom, dodatkowo chlali z nami w najlepsze, to tak jakby zaprosić ich na wesele a oni mówią że nie bo to nie należy do ich obowiązków xD
  • Odpowiedz