Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzach piszą o jakimś pilnowaniu, przecież studniówki nie są zazwyczaj na terenie szkoły, są na nich dorośli ludzie. Jakim prawem oni chcą tam kogokolwiek pilnować? To zwykła impreza dorosłych ludzi na którą mają zaproszenie, mogą przyjść bawić się za darmo albo nie przyjść. #studniowka #szkola #nauczyciele #strajk #strajknauczycieli #wyborcza
Pobierz Cierniostwor - Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzac...
źródło: comment_xgvwv7KkhDd7ErxofyZ3jMyNZaXFM5sW.jpg
  • 195
To już się nudne robi. Ja nie zaprzeczam, że pewnie są gdzieś jacyś pijani nauczyciele. Nie zaprzeczam, że jacyś pewnie piją. Ale mówienie, że 90% itd. to jest #!$%@? bez pokrycia. Jak zawsze z generalizowaniem.

Oni są tam w pracy. I nawet jeśli ktoś się zdecyduje pić, to gdyby się cokolwiek stało, odpowiada za to prawnie. To jest właśnie ta odpowiedzialność. Chcesz, pogadaj z sędzią w sądzie.


@jamtojest: byłem w samorządzie
Wyjaśnię może. Tak było i tak by było nadal, ale tu chodzi o formę strajku.


@jamtojest: Nic mi nie musisz wyjaśniać. Doskonale wiem o co chodzi.

Skoro nauczyciele zostali potraktowani jak gówno i skoro jeszcze im się zarzuca, że za mało pracują, to postanowili zrezygnować z rzeczy, które normalnie robili po godzinach, mimo że nie należało to do ich obowiązków


Logiczne. Pracodawca traktuje cię jak gówno, więc na złość robisz bogu
Mnóstwo ludzi odpowiada prawnie i nic sobie nie robi z potencjalnych konsekwencji.


@mannoroth: Nadal nie zmienia to faktu, że odpowiadają prawnie.

Ok, Ty masz takie doświadczenia. Ja mam zupełnie inne. I moje i Twoje to są dowody anegdotyczne. Jedyne, co jest pewne i do udowodnienia to stan prawny, a tutaj sam przyznałeś - odpowiadają prawnie. Jeśli odpowiadają prawnie, to są w pracy i należy się za to wynagrodzenie. To, jak się
Ja tam nie wiem po co w ogóle nauczyciele na studniówki chodzą. Ja na ich miejsce w życiu dupy bym nie ruszył.


@Herubin: Bo szanują uczniów i taka jest tradycja. Jak widać jednak uczniowie nie szanują ich i uważają, że chodzą tam żeby się za darmo najeść i to jest okazja do darmowej imprezy.
Nikt mi nie wmówi, że do pilnowania na studniówce potrzebna jest większość grona pedagogicznego? I #!$%@?ąc od alkoholu - niech chodzą korytarzami i pilnują a nie siedzą za stołami w oddzielnej sali.


@mannoroth: Poniekąd napisałem o tym gdzieś wyżej, ale powtórzę.

Studniówka i jej cała otoczka to jest pewna tradycja. Robi się przy tej okazji sporo symbolicznych gestów, wynikających z tradycji właśnie, a także w założeniach ze wzajemnego szacunku. Teoretycznie ma
@jamtojest: Czasami mam wrażenie, że bycie nauczycielem wiąże się z syndromem sztokholmskim. Mama jako nauczycielka zintegrowanego jeździła co 3 lata na zieloną szkołę, więc #!$%@? od rana do nocy bez jakiejkolwiek wypłaty dodatkowej. Tragiczny czas pełen stresu po którym zawsze jej lekarz musiał ciśnienie podbite stresem doprowadzać do porządku, a i tak zdarzało jej się słyszeć jak to ma fajnie, że może sobie za darmo nad morze pojeździć. Ja bym tak
Strajk głodowy. No ale on jest męczący i trudny. Lepiej już dokuczyć dzieciakom.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: A podczas strajku głodowego mieliby dalej prowadzić lekcje? Bo wiesz, jak był strajk na wiosnę, to też był argument, że biedne dzieci cierpią, bo nie mają lekcji.

W jaki sposób niepojawienie się nauczyciela na imprezie ucznia ma wywrzeć realny wpływ?


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: W taki sposób, że jak widać zaczyna się o tym mówić - o tym, ile