Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzach piszą o jakimś pilnowaniu, przecież studniówki nie są zazwyczaj na terenie szkoły, są na nich dorośli ludzie. Jakim prawem oni chcą tam kogokolwiek pilnować? To zwykła impreza dorosłych ludzi na którą mają zaproszenie, mogą przyjść bawić się za darmo albo nie przyjść. #studniowka #szkola #nauczyciele #strajk #strajknauczycieli #wyborcza
Cierniostwor - Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzac...

źródło: comment_xgvwv7KkhDd7ErxofyZ3jMyNZaXFM5sW.jpg

Pobierz
  • 195
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Co roku to samo #!$%@?. Miałem studniówkę w 2006 i też to było. Może nie u mnie w szkole, bo akurat miałem spoko nauczycieli, którzy się świetnie bawili. Ale słyszałem to samo i to od starszych kolegów :)
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom?


@Cierniostwor:

chyba chca dodatek, za prace w nocy ;)

2,7pln/h, biorac pod uwage, ze studniowka startuje kolo 19, konczy sie pewnie w okolicy 4 rano, to beda miec 6 godzin nocnych, czyli robia z siebie #!$%@? lacznie za 15 pln BRUTTO :D
  • Odpowiedz
To prawo jest upośledzone xD jak wyegzekwować taką odpowiedzialność? Jaka jest definicja studniówki? Czy nauczyciele mają w zakresie obowiązków obecność na studniówce? Co jeśli wszystko będzie zorganizowane, a oni nie przyjdą? Albo gdyby uczniowie zorganizowali Imprezę Dla Uczniów, Która Nie Jest Studniówką, A Nauczyciele Mogą Na Nią Przyjść, Ale Nie Muszą?
Tyle pytań bez odpowiedzi
  • Odpowiedz
@agataen Ej dobra, moja studniówka była kilka lat temu i nie było problemu jak nauczyciele odmawiali, lub inni się zgłaszali za nich, że chcą przyjść. Wyluzuj :)
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Widzisz bo teraz nauczyciele po bojkocie matur odstawiają performance o nazwie "strzał w kolano". Skutecznie próbują zniszczyc swoj wizerunek w oczach podopiecznych aby Ci ktorzy darzyli ich sympatia mieli podstawy do nienawisci, ze zostawili ich w tak waznych chwilach ludzie ktorzy dopisywali sobie zlozona ideologie do swojego zawodu. Taki obraz, wracamy do etapu belfra.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Cierniostwor: studniówki nie są na terenie szkoły, ale są organizowane przez szkoły i w związku z tym nauczyciele są obarczani obowiązkiem pilnowania uczniów. Nie pilnowania czy Mateusz dłubie w nosie, tylko pilnowania tak jak na każdej imprezie większej czy nie wchodzi nikt nie powołany, czy ktoś nie zgonuje w kiblu, czy jakieś narkotyki nie są rozprowadzane itp. Dziwisz się że nie chcą brać na siebie takiej odpowiedzialności za nic? Bo jak
  • Odpowiedz
@agataen to jaki problem to zmienić? Żeby od teraz szkoła nie miała nic wspólnego z organizacją, tylko prywatne osoby - rodzice, dzieci, Grażyna Schabowska i Karyna Głupowska, a nie Pani Schabowska nauczycielka polskiego i Pani Karyna nauczycielka niemieckiego
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Czasem organizatorami są uczniowie / rodzice, ale najczęściej szkoła. W takim wypadku nawet jak są to osoby pełnoletnie, to nauczyciel za nich odpowiada - tak samo jak na terenie szkoły. Do tego często osobami towarzyszącymi maturzystów są osoby niepełnoletnie, więc teza impreza dla dorosłych jest trochę wyssanana z palca.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: U nas była studniówka dla wszystkich klas czwartych. Było nas sporo bo około 9 klas. Wychowawczyni powiedziała nam, że jeśli będzie 30 nauczycieli to będzie sukces.
Tak naprawdę ani uczniowie ani nauczyciele nie chcieli aby się tam pojawili. Wśród uczniów mówiło się, że przyszli się najeść.
Gdyby nie przyszli wyszło by to wszystkim na dobre
  • Odpowiedz
@Cierniostwor a ja u mnie w malej lubelskiej miejscowości studniówki odbywaja sie w szkołach i pilnuja wlasnie jej rodzice z nauczycielami. Miało to swoje plusy bo tydzien przed stroilo sie klasy i nie było zajęć ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz