Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzach piszą o jakimś pilnowaniu, przecież studniówki nie są zazwyczaj na terenie szkoły, są na nich dorośli ludzie. Jakim prawem oni chcą tam kogokolwiek pilnować? To zwykła impreza dorosłych ludzi na którą mają zaproszenie, mogą przyjść bawić się za darmo albo nie przyjść. #studniowka #szkola #nauczyciele #strajk #strajknauczycieli #wyborcza
Cierniostwor - Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzac...

źródło: comment_xgvwv7KkhDd7ErxofyZ3jMyNZaXFM5sW.jpg

Pobierz
  • 195
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jamtojest: jesteś nauczycielem? Ogólnie jak czytam twój punkt widzenia to zastanawia mnie z jakimi uczniami musiałeś mieć do czynienia, tak jakby uczniowie szkół średnich byli zwierzętami i nauczyciele mieli same problemy wychowawcze. Bez generalizacji, ale wysiłek nauczycieli w ogarnianiu uczniów o którym piszesz jest dość skrajny. Przez moje 4 lata zwyczajnego technikum sytuacje patologiczne były znikome i nauczyciele czerpali po prostu przyjemność z integracji.
  • Odpowiedz
@jamtojest: > I tu się kryje odpowiedź na pytanie, dlaczego przychodzi większość grona pedagogicznego i dlaczego siedzą przy stołach. Bo tak wypada. Bo taki jest zwyczaj. Bo każdy do końca gra swoją rolę.

@jamtojest: Nie neguję tego, ale najwyraźniej nie wszystkim taki układ się podoba. Jeżli dla kogoś kurtuazyjne pożegnanie z uczniami jest traktowane w kategoriach tylko i wyłącznie pracy, to niech z tego przywileju zrezygnuje. Ja udając
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Już tłumaczyłem powyżej kilkakrotnie, że należy do obowiązków w 99,9% przypadków i to, że studniówka jest poza szkołą nie zwalnia nauczycieli i szkoły z odpowiedzialności. Musiałaby to być całkowicie niezależna impreza nieuzgadniana ze szkołą. Są takie przypadki, ale bardzo rzadkie.

I nie, nie ma nadgodzin za to, nikt nie płaci. Tak jak za opiekę nocną nad dziećmi na wycieczce i wiele innych rzeczy.

Dyskusja nie ma sensu, dokąd nie
  • Odpowiedz
@eshabe: Pisałem wyżej już chyba z pięć razy. Jeśli rodzice/uczniowie zorganizują sami i wyraźnie powiedzą, że nie życzą sobie udziału szkoły, to będzie to niezależna impreza i wtedy szkoła nie odpowiada. Jeśli jest uzgadniane ze szkołą, szkoła bierze udział choćby przygotowując do tańczenia poloneza itd., to jest to impreza szkolna.

Da się to zrobić niezależnie, ale rzadko jest robione.
  • Odpowiedz
@bArrek: Jaki niby problem jak się nachla? Jest na terenie szkoły? Nie

Ma 18 lat? Ma

Co nauczycieli na tej imprezie mają obchodzić jacyś nachlani dorośli ludzie?
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Fajny ten strajk głodowy, taki nie za uciążliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym nauczyciele nie mogą sobie wziąć urlopu i nie przysługują im nadgodziny, widać jakie masz pojęcie. Ostatni strajk upadł, bo nauczycieli nie stać na to, żeby nie dostawać wypłaty przez miesiąc + łamistrajki uratowały rządowi dupę. Strajk włoski będą ciągnąć do usranej śmierci, wyjdzie im to tylko na korzyść.
  • Odpowiedz
jesteś nauczycielem?


@Brzysiek: Nie jestem. Ale z pewnych powodów znam dobrze to środowisko od środka.

Ogólnie jak czytam twój punkt widzenia to zastanawia mnie z jakimi uczniami musiałeś mieć do czynienia, tak jakby uczniowie szkół średnich byli zwierzętami i nauczyciele mieli same problemy wychowawcze. Bez generalizacji, ale wysiłek nauczycieli w ogarnianiu uczniów o którym piszesz jest dość skrajny. Przez moje 4 lata zwyczajnego technikum sytuacje patologiczne były znikome i nauczyciele czerpali po prostu przyjemność z
  • Odpowiedz
Pisałem wyżej już chyba z pięć razy. Jeśli rodzice/uczniowie zorganizują sami i wyraźnie powiedzą, że nie życzą sobie udziału szkoły, to będzie to niezależna impreza i wtedy szkoła nie odpowiada. Jeśli jest uzgadniane ze szkołą, szkoła bierze udział choćby przygotowując do tańczenia poloneza itd., to jest to impreza szkolna.


@jamtojest: Czy jest w jakiś sposób uregulowane prawnie co to oznacza "wyraźnie powiedzieć, żeby szkoła nie brała udziału"? Czy zaproszenie nauczycieli
  • Odpowiedz
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Gościu, Ty wiesz w ogóle o czym piszesz? Najpierw mówisz, żeby sobie wzięli urlop, chociaż nauczyciel NIE MA żadnego urlopu w roku szkolnym. Nie ma. Potem piszesz o wypłacaniu nadgodzin. nadgodziny to są wypłacane za lekcje, a nie za takie imprezy. Słyszałeś kiedyś o karcie nauczyciela? O niej się mówi wtedy, kiedy trzeba #!$%@?ć nauczycieli, że podobno mało pracują. A jak przychodzi do rozmowy np. o urlopach, to się
  • Odpowiedz
Fajny ten strajk głodowy, taki nie za uciążliwy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym nauczyciele nie mogą sobie wziąć urlopu i nie przysługują im nadgodziny, widać jakie masz pojęcie.

@GienekZFabrykiOkienek: Art 35 KN jasno stanowi, że za godziny ponadwymiarowe przysługuje wynagrodzenie więc proszę cię przestań kłamać.

Ostatni strajk upadł, bo nauczycieli nie stać na to, żeby nie dostawać wypłaty przez miesiąc


Nie pracujesz to czemu masz
  • Odpowiedz
@Cierniostwor #!$%@?, ja swoją studniówkę miałem w swojej szkole a do obsługi jako takiej byli przydzieleni rodzice ,nie kojarzę jakoś tam nauczycieli żeby byli ale to było dobre naście lat temu więc może w tym czasie coś się zmieniło w tej kwestii
  • Odpowiedz
Gościu, Ty wiesz w ogóle o czym piszesz? Najpierw mówisz, żeby sobie wzięli urlop, chociaż nauczyciel NIE MA żadnego urlopu w roku szkolnym.


@jamtojest: Urlop na żądanie przysługuje także nauczycielom i nie tylko w czasie ferii. Choć fakt, ze powinien być stosowany w przypadku nauczycieli w ostateczności.

Potem piszesz o wypłacaniu nadgodzin. nadgodziny to są wypłacane za lekcje, a nie za takie
  • Odpowiedz