Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzach piszą o jakimś pilnowaniu, przecież studniówki nie są zazwyczaj na terenie szkoły, są na nich dorośli ludzie. Jakim prawem oni chcą tam kogokolwiek pilnować? To zwykła impreza dorosłych ludzi na którą mają zaproszenie, mogą przyjść bawić się za darmo albo nie przyjść. #studniowka #szkola #nauczyciele #strajk #strajknauczycieli #wyborcza
Cierniostwor - Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzac...

źródło: comment_xgvwv7KkhDd7ErxofyZ3jMyNZaXFM5sW.jpg

Pobierz
  • 195
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: Przeciez oni tam nie idą pracować, pilnować czy uczyć tylko wspolnie celebrować czas stu dni pozostałych do matury. To jest grzecznosciowe zaproszenie na imprezę, tak jak wychodzisz z kolegami z pracy w piatek do pubu xD
  • Odpowiedz
@Kubeczekgoracejwody: oficjalnie jest organizowana przesz szkołę ale nieoficjalnie wszyscy wiedza jak jest. Uczniowie przeważnie sami sobie organizują lokal (no chyba, że ktos ma w szkole) i całą resztę :D przynajmniej u mnie i u moich znajomych tak było
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: @SzafaGraAwieszakiTancza: @sailor_73: @mannoroth:

Sufit się Ciebie na łeb nie oberwał, Wąski?

Nie mogę #!$%@? czytać tych bzdur. Sprawdzenie tego zajmuje jakieś 7 sekund, jeśli ktoś nie ma bana na google. Za studniówkę odpowiada SZKOŁA. Organizować mogą sobie nawet Gumisie w Gumisiowym Lesie, ale za wszystko co tam się dzieje odpowiada szkoła, dyrekcja i nauczyciele. Nie ma znaczenia ile lat mają uczestnicy, mają się dostosować do zasad i
  • Odpowiedz
Tak jak napisał @Kubeczekgoracejwody wychowawca odpowiada za uczniów w czasie studniówki


@Canmoh: Tylko jeżeli organizacją zajmuje się szkoła lub rada rodziców. Nie stoi na przeszkodzie aby bal maturalny został zorganizowany bez powiązania ze szkołą, tylko przez samych rodziców - wtedy jest to po prostu impreza za którą odpowiadają organizatorzy a nie impreza szkolna.
  • Odpowiedz
@Cierniostwor: nie ma to jak film ze studniówki gdzie jeden leży w krzakach , drugi oparty czołem o stół blatu śpi #!$%@?, trzeci mówić koledze że go mocno szanuje, laska sika na stojąco w długiej kolejce do damskiego, gość pije to co przed chwilą wyrzygal
  • Odpowiedz
przecież studniówki nie są zazwyczaj na terenie szkoły,


Wut? Chyba wszystkie licea w moim mieście robia poza. Nawet to gimnazjalne, komers czy jakoś tak było poza szkołą.

są na nich dorośli ludzie.


@Cierniostwor: i uczniowie. Nie mam pewnosci ale najprawdopodobniej za ich bezpieczeństwo biora odpowiedzialność nauczyciele tak czy siak
  • Odpowiedz
Może mi ktoś wytłumaczyć o co tutaj chodzi nauczycielom? W komentarzach piszą o jakimś pilnowaniu, przecież studniówki nie są zazwyczaj na terenie szkoły, są na nich dorośli ludzie. Jakim prawem oni chcą tam kogokolwiek pilnować? To zwykła impreza dorosłych ludzi na którą mają zaproszenie, mogą przyjść bawić się za darmo albo nie przyjść


@Cierniostwor:
ogólnie ostatnio uczniowie (oczywiście nie wprost, ale na forach etc.) zarzucali nauczycielom, że są nierobami, którzy przychodzą
  • Odpowiedz
Ale jednak wychowawczyni na studniówce powinna się pojawić. Jak została zaproszona. Impreza jest dla uczniów, ale tradycyjnie na studniówce pojawiają się nauczyciele bo to oni do tej studniówki nie jako doprowadzili.

Generalnie każdy normalny nauczyciel przychodzi na studniówkę, je dewolaja, #!$%@? poloneza, życzy maturzystom świetnego zdania matury i dobrej zabawy i #!$%@? po godzinie. Tak to powinno wyglądać. I w normalnych szkołach tak to wygląda.


@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Wyjaśnię może. Tak było i
  • Odpowiedz
studniówkę organizuje szkoła jak jest na terenie szkoły. Moja nie była . Nauczycielka przyszła na zaproszenie i bawiła się razem z nami. Tyle w temacie


@SzafaGraAwieszakiTancza: Studniówkę może organizować nawet Gwiezdna Flota, wszystko jedno. Dokąd jest to STUDNIÓWKA, to odpowiada za nią SZKOŁA. Można sobie zorganizować niezależną imprezę, ale nie słyszałem nigdy o takim rozwiązaniu. Tak czy inaczej prawnie odpowiada za to szkoła. Takie jest prawo.
  • Odpowiedz
Tak, oczywiście że powinni mieć za to płacone. I to dużo więcej, niż za normalną pracę. Bo to jest ciężka i odpowiedzialna praca.


@jamtojest: Co to za odpowiedzialność, jak 90% nauczycieli w dupę pijane? Pilnowanie kogokolwiek jest cedowane na firmę ochroniarską, a nauczyciele najwyżej przejdą się po kiblach przypieprzyć się do palących/pijących po kątach. Jak przychodzą do pracy to niech pracują a nie siedzą za stołem i walą wódę.
  • Odpowiedz
  • 18
@mannoroth na mojej studniówce był zakaz alkoholu, nauczyciele nie pili, nie wiem jakie Ty masz doświadczenia
@Vittel uczniowie serio myślą, że jakikolwiek lokal zgodzi się na setkę nastolatków z alkoholem. Szkoły podpisują umowy i nauczyciel jest jako osoba odpowiedzialna. A kto uczniom zabrania organizacji własnej imprezy? Bez nauczycieli i z alkoholem, bo przecież jak się młodzież nie #!$%@? to nie ma imprezy XD problem z organizacją?
@terwer358 a jak komuś się coś
  • Odpowiedz
@mannoroth: Ma Pan dowód?

To już się nudne robi. Ja nie zaprzeczam, że pewnie są gdzieś jacyś pijani nauczyciele. Nie zaprzeczam, że jacyś pewnie piją. Ale mówienie, że 90% itd. to jest #!$%@? bez pokrycia. Jak zawsze z generalizowaniem.

Oni są tam w pracy. I nawet jeśli ktoś się zdecyduje pić, to gdyby się cokolwiek stało, odpowiada za to prawnie. To jest właśnie ta odpowiedzialność. Chcesz, pogadaj z sędzią w sądzie.
  • Odpowiedz
na mojej studniówce był zakaz alkoholu, nauczyciele nie pili, nie wiem jakie Ty masz doświadczenia


@estetka: mam właśnie takie jak piszę wyżej, choć studniówkę miałem dawno.
  • Odpowiedz
@estetka: Nie przetłumaczysz im. Wszyscy nauczyciele zawsze chleją na studniówkach. Co roku nie mogą się doczekać, aż będą mogli pójść na darmową wyżerkę i ochlaj. Cały rok nie widzą jedzenia, dopiero na studniówce mogą się najeść. Największa atrakcja!

Tak samo kochają tygodniowe wycieczki. Specjalnie namawiają uczniów do organizacji. Są dogadani z hotelami, dostają od nich kasę za naganianie ludzi. Jadą za darmo, jeszcze im płacą, oni chleją całymi dniami i mają
  • Odpowiedz