Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ateistów, tylko zastanawiam się jak je zadać. Czy Wy próbowaliście dowiedzieć się prawdy? Zaczęliście czytać różne "artykuły/książki" na temat wiary? Skąd się wzięła taka wasza decyzja o ateizmie? Czy po prostu wydaje Wam się to głupie jakieś bajki albo w gimbazie mieliście z tego beke z kolegami i jak kolega Rysio z ławki tak powiedZiał to #!$%@? tak musi być xD
Zapraszam do dyskusji...
#ateisci #bekazateistow #bekazkatoli #wiara #religia
  • 86
@Adom007:

Czy Wy próbowaliście dowiedzieć się prawdy?


Tak. To pchnęło mnie do dość głębokiej religijności, przez wiele lat byłem przekonany, że sam doświadczyłem czegoś w rodzaju cudu, a potem postanowiłem poszukać tego czegoś, co sprawia, że akurat katolicyzm był tą odpowiednią drogą - tak, aby wiedzieć dlaczego inne religie nie są pełne, czego im brakuje. Ateizm kojarzył mi się z brakiem wiedzy o Bogu: czyli mieszkańcy Afryki do których nie dotarli
Czy Wy próbowaliście dowiedzieć się prawdy?


@Adom007: To dotyczy chyba każdego świadomego ateisty czy wierzącego :)

A co do mnie, to ja od urodzenia byłem ateistą, i okres dziecięcy, gdy byłem wychowywany na katolika, przeszedłem z poczuciem ogromnego WTF ;) Potem to się nieco skomplikowało, ale do chrześcijaństwa bynajmniej się nie zbliżyłem
@GothBoyy666: też miałem jakoś 11-12 lat. Byłem wierzący (katolicyzm oczywiście) i zaczęło się od tego, że się na Jahwe obraziłem. Nie pamiętam za co, ale przestałem się modlić, przestałem o cokolwiek prosić (dobre oceny, itemki w Tibii) i przestałem używać zwrotów typu "o Jezu", "o Boże", "o matko boska" itp.

Minęło kilka miesięcy i to było jak grom z jasnego nieba. Leżałem i próbowałem zasnąć i nagle do mnie dotarło, że