Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do ateistów, tylko zastanawiam się jak je zadać. Czy Wy próbowaliście dowiedzieć się prawdy? Zaczęliście czytać różne "artykuły/książki" na temat wiary? Skąd się wzięła taka wasza decyzja o ateizmie? Czy po prostu wydaje Wam się to głupie jakieś bajki albo w gimbazie mieliście z tego beke z kolegami i jak kolega Rysio z ławki tak powiedZiał to #!$%@? tak musi być xD
Zapraszam do dyskusji...
#ateisci #bekazateistow #bekazkatoli #wiara #religia
  • 86
@Adom007 tak. Dowiedziałem się jak funkcjonuje ludzka psychika i podświadomość, dzięki czemu zdałem sobie sprawę, że religie są toksyczne i służą zniewolenia ludzi oraz ich osłabiają. Nie mógł więc ich stworzyć dobry Bóg. Dlatego je porzucilem.
@Adom007: u mnie to był dłuższy proces. Byłam bardzo wierzącym Świadkiem Jehowy. Kiedy wyjechałam na studia, zaczęłam poznawać świat poza zamkniętą społecznością. Okazało się, że różni się od tego co mnie uczyli w zborze, więc naszły mnie wątpliwości. Po jakimś czasie zaczęły do mnie docierać różne argumenty na temat innych interpretacji Biblii, które okazały się nie takie głupie, niedługo później też na temat ewolucji i powoli ściana wiary opadała.

Jeszcze w
@Adom007 W sumie fajne pytanie (odstepujac od tego codziennego wysypu rzygowin pod tymi tagami)

Kiedyś wierzyłem, później zacząłem się zastanawiać czy Bóg istnieje. Zacząłem dużo czytać, czytac i jeszcze raz czytać. Obserwowałem świat, widziałem jak bliscy odchodzą, płakałem i pytałem Boga dlaczego tak jest - nie odpowiedział do dziś. Dodatkowo pozwala na wiele strasznych rzeczy na świecie, na rzeczy o których strach nawet myśleć. Nie jest sprawiedliwy i nie rozdał wszystkim po
Ale co analizować może 11latek? Czy lepiej iść do kościoła czy zostać w domu pograć na komputerze? :D


@Liwiia: Dokładnie tak. Ja wolałem za dzieciaka iść do kafejki internetowej niż siedzieć w kościele bo to był okres w którym po prostu to wszystko wydawało mi się jak jakieś kosmiczne mambojambo a nikt nie potrafił mi tego udowodnić i wytłumaczyć, argumentacja była 'TRZEBA WIERZYĆ I JUŻ". To zniechęca :)
@Adom007 zaczalem sie masturbowac i doszedłem ( ͡º ͜ʖ͡º) do wniosku, ze skoro i tak skoncze w piekle to moze spojrze na całość bez strachu przed boska kara. No i zrozumiałem, ze to nie jest logiczne