Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@lacuna: masz na myśli دمشق? Wyjątkowo żywe miasto, choć nie tak multikulturowe jak Jerozolima, 95% wszystkich stałych mieszkańców to klasyczni muzułmanie. Jednak przez to że przechodzi tam jedwabny szlak i pare innych handlowych pomniejszych dróg jest bardzo dużo kupców wszelakiej maści czy podróżników. Z reguły nikt nikomu nie wypomina do czego się modli czy jaki ma kolor skóry, z reguły, bo czasem zdarzą się jakieś pogromy. Ostatnimi czasy we znaki daje
@Diamond-kun: Weryfikacja do formularza dla generałów, wolnych strzelców i asasynów. Nie dam każdemu graczowi możliwości deklarowania tajnych akcji, bo sama nie dam rady.

@Anagama: Tak, można, Ctrl + F "rzeka" w tym wątku

@SzlachcicPolny: Nie ma prostej odpowiedzi na to pytanie. Oblężona - tak w większości przypadków, okrążona - to zależy, z wielu kiepskich sytuacji zawsze można znaleźć wyjście. Przypominam że to gra fabularna i dopuszczam różne pomysły graczy.
@lacuna: No tak, ale jakaś logistyka musi być jednak. A raczej nie poruszają się wozy przez góry tylko drogami, więc zablokowanie drogi powinno odciąć zapasy. Ewentualnie podbicie np fortecy na jedynej drodze prowadzącej do miasta.

Dodatkowo mam pytanie:
1) Jak dlugo to ma trwać? Bo jeśli mamy mocno ograniczony czas, to ciężko się cięższym armiom przedostać z jednego krańca na drugi. Co zmusza to lądowania na południu.
2) Czy możliwe jest
@lacuna: zapomniałem, że dzisiaj do 14 trzeba było wybrać miejsce startowe. Czy to moment kiedy moje statki rozbiły się o skały brzegowe, a oddział zginął w odmętach fal, czy jeszcze może szczęśliwie dopłynąć do brzegu z opóźnieniem?
@lacuna: Jak bardzo trzeba splądrować miasto, żeby trwale obniżyć jego ilość dostarczanych zasobów, albo możliwość regenerowania oddziałów - "oddajcie wszystko co macie", czy "wyrznąć wszystkich mężczyzn po 13 roku życia, a domy spalić"? I czy pierwsza z powyższych propozycji wystarczyła by na obniżenie tej zdolności na X tur?
@lacuna: Czy koniecznie trzeba zdobywać miasto, przez które chce się przejść? Jest możliwa sytuacja, że armia po prostu przejdzie pod samymi murami miasta, licząc na bierność miejscowej milicji?
@Stah-Schek: 1. Mogą go zniszczyć na stałe, ale potrzebują do tego jednej pełnej tury. 2. Tak, poświęcasz jedną turę i opowiadasz co robisz, a ja losuję efekt. 3. Jednemu oddziałowi inżynierów 4 tury, dwóm 2 tury, czterem 1 tura. Tymczasowy most jest niepotrzebny, bo przekraczanie rzeki i tak kończy turę, więc możliwość budowy tymczasowych mostów czy przepraw mają wszystkie oddziały, nie tylko inżynierowie.

@Aspirrack: Tak, ale ponieważ wymaga to zejścia