Wpis z mikrobloga

@lacuna:
"proszę o podanie pozycji startowych swoich armii"
Cała armia musi mieć jedną pozycję startową? Czy można wydzielić z niej podoodziały (tworzenia nastepnej armii)? Jeśli tak, to czy określoną ilość, czy nawet pojedynczo? Cyz jeśli taki pododdział wda się w walkę, to ma jakies ujemne modyfikatory? (to dotyczy też poźniejszego podziału na pododdziały)

"rzeka - (...) - Kończy ruch armii w przypadku jej przekroczenia"
W którym momencie dokładnie? Wejście na hex
@lacuna: Napisałem na PW, ale nie dostałem odpowiedzi :( Czy można się jeszcze zanim to ruszy dokooptować do zadeklarowanej strony tj. Jihadu? Chciałem do Szczurów Proroka jako lucznicy berberyjscy z charakterem wojownika i taktyką zachowawczą? Albo czy będą jakieś "posiłki" w najbliższym czasie, bo najwyraźniej spierdzieliłem sprawę z tym arkuszem, który chyba się nie wysłał w odpowiednim czasie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lacuna:

Kontrolowanie Jerozolimy przez Krzyżowców wywołać może również losowe wydarzenia na świecie.


Kontrolowanie przez Dżihad nic nie wywołuje? Albo właśnie niekontrolowanie przez dżihad
@Onde: Asasyn nie jest związany z armią i może poruszać się niezależnie od niej.

@Askaukalis: Poziomy fortów są w przedziale 1-5, gdzie 1 to wały ziemne na środku pustyni, a 5 to forteca na szczycie wzniesienia z grubymi murami. Numerki mają pomóc w wyobrażeniu sobie takiej fortecy, a nie są jedynie nagą zmienną do podstawienia we wzorze.

@Stah-Schek:
1. Cała armia ma jedną pozycję startową, chyba że bohater gracza
Jestem jak wrzód na siedzeniu :P

1.

ucieka do najbliższego kontrolowanego fortu


@lacuna: W sensie z max predkoscia w strone fortu, czy insta teleport? Najkrotsza droga biorac pod uwage mozliwosci terenowe czy po drodze? Rozbija sie na oddziały (te które maja predzej przez wzgórza idą przez wzgórza?)

2. Assasin ktory wybierze start w porcie w przypadku napotkania krzyżowców walczy, czy może się nie ujawniać?

Zasięg widzenia 0 sektorów mają:

- Bohaterowie
@Stah-Schek: 1. Najkrótszą możliwą drogą dla oddziału, czyli rozbicie jest możliwe również z tego powodu (jak i z tego, że niektóre oddziały uciekną za swoim chorążym, inne za generałem)
2. Ma wolną wolę i ogranicza go kreatywność + zdrowy rozsądek.
3. Asasyn to jest superbohater (ale tak, też bohater)
4a. Tylko po drogach.
4b. Da się.

@SirSherwood: Kontrolują wszystkie miasta i fortece.

@Zerri: Można, chyba że do 102., to
@lacuna: 1. Co z wojownikami, którzy nie zmieszcza się w forcie? (zwłaszcza na starcie, kiedy nie można podzielić armii)
2. Zapewnie nie można zacząć "w zasadzce", czy jeśli jihad dostanie dodatkowy ruch to przejscie ze stanu normalnego do zasadzki bedzie widoczne dla krucjaty?
3. Jak rozwiążesz problem widoczności gdy armia A widzi armię B, ale B nie widzi A? Nie można pokazać B na mapie bo wtedy wiadomo że A jest
@Askaukalis: Bardzo kiepsko to sformułowałam. Heksy pustynne są połączone z Półwyspem Arabskim na całej swojej szerokości. Na południu połączenie jest możliwe wąwozami. Jeżeli po rozłożeniu blokad nie będziesz w stanie poprowadzić linii od armii arabskiej drogami i wąwozami tak, by dotarła do południowej lub wschodniej krawędzi, wtedy armia arabska jest odcięta.

@Stah-Schek: Mogą albo obozować poza fortem, dalej mając możliwość regeneracji w ramach wolnych zasobów, albo przebywać w forcie, zmniejszając
@lacuna

Droga: ignoruje i eliminuje wszelkie ograniczenia dla oddziałów wynikające z terenu, usuwa premie do obrony (z wyjątkiem miast i fortec) oraz kary za postój w danym sektorze. Oddziały poruszające się w turze tylko po sektorach z drogami otrzymują na początku drugiej premię +1 do ruchu, a na początku trzeciej i następnych +2 do ruchu. Premia zostaje odebrana przy zejściu z drogi lub zakończeniu tury w mieście, fortecy lub osadzie.


Jak to