Wpis z mikrobloga

Udało mi się dostać na stanowisko Młodszy Konstruktor w pewnej lokalnej firmie. Ktoś mi coś podpowie czego oczekiwać na start? Z czego się przygotować żeby dobrze wypaść na początku? W firmie używają Inventora, właśnie mam zamiar kupić lapka pod niego i ostro uczyć się programu, startuje od grudnia. I jeszcze przy okazji, jakiego lapka pod Cad-a polecacie?

#pytanie #praca #pracbaza #konstruktor #cad #inventor #autocad #laptopy #komputery #projektowanie
  • 12
  • Odpowiedz
  • 3
@Perdition ja tak zrobiłem, że przyjąłem się jako konstruktor, bałem się, bo umiejętności które posiadałem, nie spełniały wymagań do stanowiska. Martwiłem się, że nie dam rady. Ale było w miarę ok, sporo nauczyłem się w trakcie, praktyka czyni mistrza :P nie cwaniakuj, że nie wiadomo ile umiesz, dużo pytaj i zapisuj sobie wszystko co robisz, bo uwierz mi, następnym razem jak będziesz to robił, będziesz pytał od nowa jeśli to było
  • Odpowiedz
@Perdition: Koniecznie RAM minimum 8GB, a lepiej 16GB, dysk SSD żeby nie czekać, aż wszystko się załaduje. Procesor to już zależy, czy będziesz robić rendery.
  • Odpowiedz
@mozzq: jakiś przykład podlinkujesz? Na początku chciałem kupić coś z grafiką 1060, ale z tego co się orientuję to grafika nie musi być wypasiona pod cada?

@m_pom: Ogólnie miałem najpierw iść w coś innego za lepsze pieniądze, nawet sobie już to zaklepałem, ale ten konstruktor wydaje mi się bardziej prestiżowym stanowiskiem, niestety pieniądze gorsze niż obecnie jako operator cnc, ale mam nadzieję że to zaprocentuje w przyszłości?

@
  • Odpowiedz
@Perdition Kup cokolwiek i drugi monitor do tego.

Inventor na kompie z dwoma I9, 1000GB RAMu i czterema RTX2080 będzir i tak mulić przy złożeniach większych niż 200 części. A nie daj Boże to jest jakaś specjalistyczna firma z Inventorem z jakimiś autorskimi pluginami XD

Poza tym oprócz Inventora na pewno będziesz korzystać z AutoCADa, bo Inventor robi #!$%@?ą dokumentację, którą trzeba wiecznie poprawiać
  • Odpowiedz
  • 1
@Perdition hehe zabawne.. :) ja miałem tak samo:P nagrałem sobie nową pracę bo stara była nudna, chociaż dobrze płatna, ale chodziło o rozwijanie się także Ok! Byłem już umówiony w nowej pracy, że przychodzę za miesiąc. Jednak w ostatniej chwili wyskoczyło stanowisko na młodszym konstruktorze. Szybka nauka programów do modelowania 3d i routing dla elektryki. Będzie ekstra mówię, chociaż słabsze pieniądze jak ta do której pierwotnie byłem już umówiony. I Bang!
  • Odpowiedz
@mecenas_z_piaseczna: @Perdition: drugi monitor koniecznie, najlepiej z odświeżaniem powyżej 60 Hz (chociaz to przy płaskich ekranach nie takie ważne) no i przydałyby ci sie okulary z odpowiednimi filtrami - co by wzrok oszczedzac.
Co do inventora nigdy go nie uzywalem, ale dobrze zrobiony program powinien usypiac/zamrazac nieuzywane czesci.
Co do lapka, patrz na to czy chlodzenie jest dobre i procesor nie ma niskiego limitu TDP.
  • Odpowiedz
@Perdition: Konkretnego laptopa niestety nie polecę, ale możesz przejrzeć polecaną na wykopie stronę, lub ewentualnie potem napisz wpis, że szukasz laptopa ;p
Grafika nie jest aż tak używana, bardziej procesor.
  • Odpowiedz