Wpis z mikrobloga

ostrzegam przed https://electrocenter.net/ dzisiaj szukałem pomysłu na prezent w internecie i wpadłem na ich stronę, wszystko w zaskakująco niskich cenach (co już wzbudziło moje podejrzenie), zdecydowałem się zamówić produkt za pobraniem i tutaj własnie już upewniłem się co do ich niecnych zamiarów, otóż wysyłka z przedpłatą jest darmowa natomiast koszt dostawy w przypadku płatności przy odbiorze wynosi 150 zł !!!
  • 1335
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witam...Dziś złożyłem dokumenty w Prokuraturze Rejonowej w Gostyniu. woj. wielkopolskie byłe Leszczyńskie.
Chociaż przyznam szczerze że nie mam żadnej nadzieji na odzyskanie swoich pieniedzy. Wydaje mi sie że było to szczegółowo zaplanowane oszustwo a co za tym idzie ie zostawili śladow i zarówno Policja jak i Prokuratura nic tu nie pomogą. Pozdrawiam wszystkich poszkodowanych...
  • Odpowiedz
@wysylacz nie sprawa niskiej rangi, tylko po prostu prokuratura nie zajmuje się ściganiem, a oskarżaniem przed sądem. To policja zajmuje się ściganiem i wszystko jest w porządku. Prokurator może jedynie nadzór sprawować nad śledztwem i możliwe że tak jest.

Moim zdaniem, nie ma zastrzeżeń do działań służb. Robią co mogą, a mogą naprawdę sporo. Problem jedynie w tym że jeżeli przestępcy zrobili wszystko dobrze to nie da się ich już wykryć.
  • Odpowiedz
Lista wzrosła do 200 osób. Dobra analiza dla służb. Mam wielką nadzieję, że nie odpuścili. Ale tak jak pisze FIRN. Oszustwo dobrze zaplanowane jest trudne do wykrycia....Ważne żeby Wszyscy z Was trzymali rękę na pulsie. Jeśli umorzą, to wymyślimy coś inego ( mam plan ) . Na ten czas dajmy działać policji. Mam tylko jedną prośbę- jeśli ktoś z Was otrzyma info o umorzeniu sprawy, to niech zaraz pisze!!!
  • Odpowiedz
Od razu na pewno nie umorzą. Moze to nie Amber Gold, ale gdy powiążą wszystkich poszkodowanych, to zaczyna się zabawa, której uwalić się nie da bez jakiejkolwiek dobrej woli czy chociażby chęci wyjaśnienia. Obawiam się, ze jakieś czynności zostaną podjęte, a umorzenie przyjdzie nam po roku, kiedy już naprawdę będziemy w czarnej du..e. Póki co bądźmy jednak dobrej myśli. Ja napisałem jeszcze ze swej strony do dwóch rzeczników konsumentów (miejskiego i powiatowego)
  • Odpowiedz
Jeśli umorzą, to wymyślimy coś inego ( mam plan ) .


@adambuj: Zawsze można napisać zażalenie, ale przed zażaleniem wypadałoby przejrzeć akta sprawy I tu jest problem jeśli sprawa będzie na drugim końcu Polski.
  • Odpowiedz
Dostałem maila od tpay.com
Szanowni Państwo,

Informujemy , że Krajowy Integrator Płatności Spółka Akcyjna złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa oszustwa przez właściciela portalu electrocenter.net na policję.

Jednocześnie wskazujemy, że dokonaliśmy zabezpieczenia środków znajdujących się na rachunku płatniczym sprzedawcy, a środki te zostaną przekazane organom ścigania. Wobec powyższego zachęcamy do składania indywidualnych zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez właściciela portalu electrocenter.net , które pozwolą na szybsze ukaranie sprawcy i dochodzenie roszczeń.
  • Odpowiedz
@wysylacz: To ważne, że zablokowali to konto. Ciekawe tylko kiedy, może chociaż część z nas otrzyma zwrot kasy. Tak czy inaczej, bardzo ważne jest składanie zawiadomień indywidualnych kaźdego z poszkodowanych - bez względu na to czy stracił 100 zł czy 4000 zł.
  • Odpowiedz
Może też są w tym procederze umoczeni. Czy ktoś wcześniej słyszał o T-Pay. Ja się z nimi spotkałem tylko przy okazji zakupu w tym sklepie. Mój przelew wykonali, mimo mojej dyspozycji jego wstrzymania. I to po upływie kilkunastu godzin od ich powiadomienia. Tym samym nie był to przelew błyskawiczny.
Zgłaszając sprawę Policji, poruszyłem również ten temat.
  • Odpowiedz
Każdy tak namawia na policję !!! na policję !!!!
A może ktoś w końcu wrzuci tutaj wszystkie dane związane electrocenter.net.
adresy e-mail, telefony, profil facebook, rachunki bankowe
  • Odpowiedz
dostałem od znajomego nr do detektywów jest dobry te klocki siedzi w nich , pytanie bo chce iść tam i dowiedzieć co nieco i czy był ktoś skłonny zrzucić sie na detektywa ? :)
  • Odpowiedz
mar1255 czy myślisz, że ktoś z poszkodowanych i oszukanych będzie chciał jeszcze dokładać do interesu nie mając 100% pewności, że znowu zostranie okradziony przez Ciebie. Oczywiście sorry, nie chcę Cię o nic posądzać ale nikt z tego forum nie dołoży dodatkowej złotówki potencjalnym oszustom internetowym- myślę i mocno wierzę, że Ty nim nie jesteś. Proszę czytaj to ze zrozumieniem.
  • Odpowiedz
adambuj wierz mi że ja też z tym walczę. Link odsyła do listy osob poszkodowanych
w dalszym ciągu nie uzyskałem info o adresie URL facebook, ani wszystkich telefonach
  • Odpowiedz
Poniżej odpowiedź Prezesa Federacji Konsumentów w Warszawie (rada dla wszystkich oszukanych), jaką otrzymałem na zapytanie co jeszcze można zrobić w naszej sprawie:

Szanowny Panie,

Z tego co widziałem, sklep już nie działa. Faktycznie, wygląda to na oszustwo. W zasadzie najskuteczniejszym działaniem powinno być zgłoszenie tej sprawy do jednej prokuratury. Z załączonych dokumentów wynika, że sprzedawcą była osoba fizyczna z Gdańska. Najlepiej by było złożyć wszystkie zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Wrzeszcz w Gdańsku, Piekarnicza 10/C, 80-126 Gdańsk (tel: (58) 321-39-55, fax: (58) 321-39-56, email: wrzeszcz@gdansk.po.gov.pl, http://www.gdansk.po.gov.pl).
  • Odpowiedz
@otto69: Przecież od słupa nie wyciągnie się wyłudzonego miliona złotych. Nawet nie zdziwiłbym się, gdyby się okazało że firmę zarejestrowano na nieżywego słupa (np. okadzono nieboszczyka z dokumentów);
  • Odpowiedz