Wpis z mikrobloga

@volver021: Spróbuj sobie przesłać zdjęcie z iOS na sprzęt innego producenta.
Spróbuj udostępnić internet, albo mieć udostępniony internet przez WiFi czy Bluetooth ze sprzętu innego producenta.
Spróbuj sobie porównać wydajność podzespołów twojego telefonu z mniej znanymi markami i zestawić ich cenę.
Spróbuj obliczyć ile byś zaoszczędził nie kupując niepotrzebnych bajerów w twoim telefonie.
Spróbuj zanieść swój telefon do naprawy w nieautoryzowanym serwisie.
Spróbuj porównać zawodność twojego telefonu z innymi markami, także
  • Odpowiedz
@Mortalis: Nie będę się odnosił do wszystkich punktów (z których większość jest subiektywna - np. punkt o oszczędzaniu), ale jedno muszę naprostować:

Porównaj bezpieczeństwo twojego systemu z bezpieczeństwem systemów bazujących na Linuxie


Posiadanie linuxa nie gwarantuje jego bezpieczeństwa. Raz po raz znajduje się w nich błędy, które następnie są łatane. To co zwieksza w znacznym stopniu bezpieczeństwo użytkownika to częste aktualizacje systemu, pozwalające dystrybuować na bieżąco poprawki. I na tym polu
  • Odpowiedz
@IsraelKilman: fani apple kłócą się m.in. o funkcjonalność tych urządzeń. Jeżeli chcę przesłać koledze siedzącemu obok 5 wysokiej jakości zdjęć, czy może plik ważący x GB, posiadając funkcjonalne urządzenie, mogę to zrobić bez kabla czy płacąc 10zł za internet, nie wspominając o fakcie że wszędzie internet nie sięga. Oprogramowanie funkcjonalnego urządzenia nie blokuje takiego przesyłu danych tylko ze względu na inną markę. Apple nie produkuje funkcjonalnych urządzeń dla użytkowników kategorii wyższej
  • Odpowiedz
@Mortalis: dobra ja sie z toba nie kloce, dla mnie nie stanowi to zadnego problemu i chce tylko dobrego, szybkiego dlugo zachowujacego pelna sprawnosc i spelniajacego inne moje wymagania sprzętu czyli calkowite przeciwienstwo telefonow na andku. A ty tam sie spuszczaj nad mozliwosciami androida z ktorych korzysta promil uzytkownikow ( )
  • Odpowiedz
@IsraelKilman: Nie wiem, może jestem niedoinformowany, ale poza serwisem wykopu jeszcze nie usłyszałem żadnego komentarza o zauważalnie mniejszej żywotności androida w stosunku do iOS. A na wypko wiadomo jak to na wypko, ne we wszystko ludź może wierzyć.
  • Odpowiedz
@suawus: przeczytaj cały artykuł, później są uzupełnienia, ale specjalnie dla ciebie:

Android

6 total vulnerabilities 4 high severity 1 medium severity 1 low severity

Apple iOS

127 total vulnerabilities 32 high severity 72 medium severity 23 low severity
  • Odpowiedz
@Mortalis: to moja subiektywna opinia na podstawie kilku urzadzen lg i samsunga ktore mialem w przeszlosci, byc moze w tej chwili nie jest tak zle ale kiedys takie smartfony najdalej po roku sie zacinaly crashowaly itp.
  • Odpowiedz
@Mortalis: Artykuł. Specjalnie dla ciebie:

It is important to note that Android is based on Linux Kernel too and some of those vulnerabilities apply to Android as well.


Przytoczona przez ciebie liczba dziur dotyczy tylko tych wprowadzanych na poziomie Androida. Należy doliczyć te znajdujące się w kernelu, nie załatane na wyższym poziomie.
  • Odpowiedz
@IsraelKilman: jeśli ci się kiedyś iPhone znudzi albo przyciśnie portfel spróbuj któregoś Nexusa, osobiście uważam że marka "Nexus" powinna być wyodrębniona z kategorii "Android" bo tu w ogóle nie ma porównania z tym brandowanym przez różnych podejrzanych producentów szajsem.

Zresztą cały problem "wojny" iPhone vs Android sprowadza się do tego samego - iPhonów jest kilka modeli i wszystkie działają dobrze, Androidów jest z 1000 z czego dobrze działa również kilka modeli
  • Odpowiedz
@IsraelKilman: Sam mam androida dość krótko więc się za bardzo nie wypowiem, ale mam znajomych którzy mają galaxy od kilku lat i o takich fanaberiach nicn ie opowiadali, chociaż na ich temat rozmawialiśmy. Ale rzeczywiście jeżeli tak jak mówisz było wcześniej to się nie dziwię że do cholerstwa można się zrazić:D
  • Odpowiedz
@suawus: "It is important to note that Android is based on Linux Kernel too and some of those vulnerabilities apply to Android as well. The malware on Android devices is usually spread via applications installed on the devices rather than via holes in the operating system."
Przy czytaniu tych dwóch zdań bardzo ważna jest znajomość angielskiego, zwłaszcza poniższego słowa:
some (eng.) - kilka, trochę

Edit.
warto sobie przypomnieć niektóre informacje o
  • Odpowiedz