Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #januszearchitektury #architektura

KISNE ZAWSZE GDY WIDZE POLSKA ARCHITEKTURE DOMOW JEDNORODZINNYCH. XD

w skrocie

1. kolumienki wszystkich rodzajow, korynckie, doryckie, jonskie
2. wiezyczki jak z zamku gargamela
3. #!$%@? barierki i ogrodzenia
4. wrota jak w palacu zamiast drzwi dla bialych ludzi

Powiedzcie architektomirki czy taki #!$%@? styl tylko sie robi tera w cebulandii czy klient nasz pan?

to jest tak jebitnie pretensjonalne i bez gustu, ze brakuje tylko tam nasrac.
mistrz_tekkena - #oswiadczenie #januszearchitektury #architektura 

KISNE ZAWSZE GD...

źródło: comment_6gr8baWzwSie7WrChpXXKLuNTfnlPFtf.jpg

Pobierz
  • 190
@mistrz_tekkena: Dla mnie to ciołki z wykopu, które dzień w dzień zapychają gorące wpisami naśmiewającymi się z innych, są największym bydłem tego kraju. Oczywiście grad "grażyn", "januszy", "sebów", "karyn", "bólów dupy" i reszty debilnego slangu i utartych powiedzonek, bo swoimi słowami to już słabo idzie, żeby coś napisać. A wieczorem będziecie #!$%@?ć plusami, bo ktoś rzuci kod do gry za dyszkę na dwa tysiące osób. Te kolumny przy nizinach umysłowych, które
@Andrzej_K: o matko, jesteś równie upośledzony jak rakotwórczy. do tego musisz mieć duży problem ze swoim ego, że otwierasz skończoną już dyskusję. Ponadto masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. Do tego te inwektywy poniżej poziomu godności człowieka z rozumem... w bardzo złym świetle się stawiasz. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale zacznę od początku: nigdzie nie napisałem, że takie potworki architektoniczne mi nie przeszkadzają, to po pierwsze. po
@Tytys_Bomba: Tyle słów a zawartość równa zeru.

Przede wszystkim gratuluję i dziękuję. Za tę jakże wnikliwą i cenną psychoanalizę. Tę kawalerkę oraz stan posiadania pozwól, że przemilczę, bom niegodzien polemiki z internetowym wróżbitą.

Inwektywy, które napisałem, są adekwatne do poziomu intelektualnego, jaki reprezentujesz. Nie mam w zwyczaju owijać w bawełnę i nazywać szamba perfumerią. Zabolało, trudno, nie przejmuj się - to tylko internet. Spuszczasz się tu od dłuższego czasu nad całkowicie
@Andrzej_K: cóż, nie będę nawet tłumaczyć ci dlaczego jesteś w błędzie i odpowiadać na "pseudo" argumenty, bo zwyczajnie jesteś na to zbyt mało rozgarnięty. :) sprostowanie odnośnie jednego z twoich małpich wrzasków - moje pojmowanie prawa własności jest zgodne z jego ideą wywodzącą się z podstaw prawodawstwa, ale nie bój się, nie będę się gniewać jeśli tego nie zrozumiesz :) zaznaczę jeszcze tylko, że pozwoliłem sobie przejrzeć twój profil tutaj utwierdziłem
Tu gdzie mieszkam widuję domy za kilkanaście milionów nawet, na ogromnych działkach i widzisz - pewnie nie każdy by ci się spodobał


@Donk_von_Fisher:A mnie tylko rozwala mnie gdy czasami widzę wielki pałacyk - niczym z filmu "Północ-Południe", taki którego od wielkiej spiżowej bramy powinno dzielić kilkaset metrów idealnie przystrzyżonego trawnika... walnięte całe 4 metry od płotu tuż przy ruchliwej ulicy. Częsty widok w Magdalence :)
To wygląda dosłownie jak manifest "Patrzcie!
Dworek, żeby jakkolwiek przypominał o dawnej historii budowania na ziemiach Polskich potrzebuje spełniać pewne wymagania. Co do materiałów, co do usytuowania, podjazdu, działki, itd.

Jeżeli mamy dom 120m w kolorowym tynku, na działce 800m, z garażem w obrysie budynku, to dodanie kolumn na froncie nie robi z niego dworku tylko strasznie pokraczne przeinaczenie tej idei.


@NuGuns: przecież większość tych "dworków" to nie dworki tylko domy inspirowane dworkami, więc odpada spełnianie "wymagań"
@HorribileDictu:

E, akurat ten co na fotce mi się jakoś nie widzi :P


Tak podejrzewałem :p Ale analizując to jak udzielasz się pod tagiem myślę, że ciężko byłoby dla Ciebie znaleźć coś współczesnego :]

Ja mam wrażenie, że to architekci nie mają dobrego smaku i wyczucia przy projektowaniu, chyba to jednak oni mają więcej do powiedzenia.


Architekci są różni. Aczkolwiek branża usłana jest historiami kiedy to w biurze akurat posucha z
NuGuns - @HorribileDictu: 
 E, akurat ten co na fotce mi się jakoś nie widzi :P

Ta...

źródło: comment_sgLXnhlF14vHukwYmzLhwmjpma79UYFb.jpg

Pobierz
@Tytys_Bomba: w przyslosci zrozumiesz ze prawo wlasnosci i samowolka wlasciciela nie jest jakims swietym graalem osiagniec ludzkosci ktory za wszelka cene trzeba chronic. Ze zyjesz w spoleczenstwie i jednostki musza dla dobra tego spoleczenstwa lub dobra ogolu ograniczyc swoje widzimisie. Chociaz raczej mysle ze duch prlowski walki z systemem bedzie silny w tobie do konca i nie zaswiadczysz takich osiagniec cywilizacyjnych jak dobro ogolu. Szkoda bo w takiej Norwegii panorama zabudowy
@NuGuns: Fajny jest ten domek, coś między norą hobbita a domem - grzybkiem dla krasnoludka:) Zamieszkać bym nie zamieszkała, ale przynajmniej jest w tym jakiś pomysł.
I szczerze powiedziawszy ja najbardziej w nowoczesnej architekturze nie lubię właśnie tej kanciastości i ciemnych, chłodnych kolorów - ciemne, drewno w zimnym odcieniu, ściany, podłogi, sufity we wszystkich odcieniach szarości, chrom i metal. I pełno ostrych kątów. Aż mi się zimno robi na samą myśl.