Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #januszearchitektury #architektura

KISNE ZAWSZE GDY WIDZE POLSKA ARCHITEKTURE DOMOW JEDNORODZINNYCH. XD

w skrocie

1. kolumienki wszystkich rodzajow, korynckie, doryckie, jonskie
2. wiezyczki jak z zamku gargamela
3. #!$%@? barierki i ogrodzenia
4. wrota jak w palacu zamiast drzwi dla bialych ludzi

Powiedzcie architektomirki czy taki #!$%@? styl tylko sie robi tera w cebulandii czy klient nasz pan?

to jest tak jebitnie pretensjonalne i bez gustu, ze brakuje tylko tam nasrac.
mistrz_tekkena - #oswiadczenie #januszearchitektury #architektura 

KISNE ZAWSZE GD...

źródło: comment_6gr8baWzwSie7WrChpXXKLuNTfnlPFtf.jpg

Pobierz
  • 190
Wiesz, że ustawa przytoczona w tym artykule mówi, o przeznaczeniu budynku?


@Tytys_Bomba: Znowu przeinaczasz wztka i warunek dobrego sąsiedztwa oprócz funkcji biorą też pod uwagę gabaryty i np. linie zabudowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Co do reszty, wztki są prawem dosyć kulawym a przede wszystkim tymczasowym. Nie poruszają w ogóle kwestii trudniejszych do zdefiniowania. Plany miejscowe natomiast już to robią, więc szykuj swoją działkę na nowe narządy
@NuGuns: Kumplu, no nie.. w tej chwili Ty przeinaczasz. linie zabudowy biorą pod uwagę nie pod względem tego, czy budynek "ładnie wygląda" i czy pasuje wyglądem do reszty budynków, a pod względem tego czy jego gabaryty i linia zabudowy nie będzie zabierała zabierała dostępu do światła sąsiedniej działce. Moim zdaniem źle starasz się zinterpretować przepis i wynikającą z niego zasadę.

Mpzp reguluje takie rzeczy, natomiast nie ma to związku z tym
@Tytys_Bomba: Dobra, zakończmy tą dyskusję nutką zgody :]

mpzp w rzeczywistości służy głównie większym celom takim jak rozplanowanie gdzie ulice a gdzie zabudowa itp. Aczkolwiek w wielu miejscach reguluje też wiele innych drobniejszych kwestii. Na działce w centrum Warszawy mimo wszystko nie machniesz sobie portyku z kolumienkami :]
Im dalej od centr miast tym szczegółowość restrykcji planów miejscowych maleje. I słusznie! To co w centrum miasta jest kwestią priorytetową, na przedmieściach
@NuGuns: E, akurat ten co na fotce mi się jakoś nie widzi :P

3. Jeżeli nie wie czego chce, albo się nie zna to z architektem


Ja mam wrażenie, że to architekci nie mają dobrego smaku i wyczucia przy projektowaniu, chyba to jednak oni mają więcej do powiedzenia. Jeśli chodzi o działki, na których budowane są domy jednorodzinne to w ogóle jest dla mnie śmieszne, wybudują dom i z każdej strony
HorribileDictu - @NuGuns: E, akurat ten co na fotce mi się jakoś nie widzi :P

 3. J...

źródło: comment_zhFD4MZprU5KEUq4rpht5YxAQCukKwws.jpg

Pobierz
Dzięki, przyzwoitemu prawodawstwu, samowolka, kicz i chaos urbanistyczny charakterystyczny do tej pory dla III RP powoli odchodzi do lamusa.

@NuGuns: no tutaj mam nadzieję, że sobie żartujesz. Rozumiem, że wolałbyś, żeby ktoś "z gustem" wydał odgórne zarządzenie w jakim stylu każdy ma budować swój własny dom, oczywiście w imię dobra publicznego.

W ogóle to nie rozumiem dyskusji:
1. o gustach się nie dyskutuje, jeżeli komuś podoba się stado kamiennych lwów czy
@NuGuns: A mi się nie podoba, jest bardzo kanciasty, a ta przybudówka (garaż, komórka?) wygląda jak klocek. W ogrodzie ani drzewka, ani krzaczka, ani kwiatka, trawa i beton. W dodatku ciemnoszaro - jasnoszary. Jedyne co mi się tam podoba to oświetlenie, ale to widać tylko wieczorem.Naprawdę już bym wolała kolumienki, bo ten twój dom w ogóle nie ma dla mnie charakteru. Pomijam już inne nowoczesne i avangardowe pomysły jak poniższe dzieło
K.....y - @NuGuns: A mi się nie podoba, jest bardzo kanciasty, a ta przybudówka (gara...

źródło: comment_gxbIc8COLUGjQrt6MVpekVk3tVAyXAXp.jpg

Pobierz