Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #januszearchitektury #architektura

KISNE ZAWSZE GDY WIDZE POLSKA ARCHITEKTURE DOMOW JEDNORODZINNYCH. XD

w skrocie

1. kolumienki wszystkich rodzajow, korynckie, doryckie, jonskie
2. wiezyczki jak z zamku gargamela
3. z-----e barierki i ogrodzenia
4. wrota jak w palacu zamiast drzwi dla bialych ludzi

Powiedzcie architektomirki czy taki z-----y styl tylko sie robi tera w cebulandii czy klient nasz pan?

to jest tak jebitnie pretensjonalne i bez gustu, ze brakuje tylko tam nasrac.
mistrz_tekkena - #oswiadczenie #januszearchitektury #architektura 

KISNE ZAWSZE GD...

źródło: comment_6gr8baWzwSie7WrChpXXKLuNTfnlPFtf.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jesteś głupszym od paczki gwoździ, typowym prawackim ekstremistą. Żyjesz w tym śmiesznym kraju i naprawdę nie dostrzegasz poziomu absurdu i bezguścia do jakiego doszliśmy? To, że tobie nie przeszkadzają januszearchitektury bojesteś, jak widać, człowiekiem wyjątkowo prymitywnym,

Żebyś uświadomił sobie jakim kretynem jesteś i jaką dezinformację rozsiewasz, wkleję ci link do pierwszego lepszego artykułu, poświęconego prawu budowlanemu w Stanach.


@Andrzej_K: Całkiem fajnie mi się czytało dyskusję która się
  • Odpowiedz
przecież większość tych "dworków" to nie dworki tylko domy inspirowane dworkami, więc odpada spełnianie "wymagań" dla dworków. To, że namnożono projekty inspirowane dworkami i jest w nich wiele kopiuj-wklej, i wiele udziwnień, i tandety, to nie znaczy, że cała architektura dworkowa to tandeta, cebula i projektowali to #januszearchitektury .


@nexiplexi: Masz rację! Zdarzyło mi się widzieć w życiu jeden bardzo ładny współczesny dworek. Z białym tynkiem, dachem z
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Klient nasz pan, ale dobry architekt nie powinien pozwolić na tandetę i starać się mimo wszystko zaproponować i zaprojektować coś z gustem uwzględniając zachcianki klienta, ewentualnie trochę nakierować kupującego na odpowiedni tor by z projektu wyszło coś godnego nazwiska architekta.
  • Odpowiedz
A i ten, w sumie to w całej Europie północno-zachodniej buduje się teraz "kanciasto i zimno"


@NuGuns: Prawdę mówiąc trochę mnie to bawi, tzn. ten trend akurat w Polsce: "Acha! Skończył się PRL i czas klockowatych, kanciastych i szarych konstrukcji!! nadchodzi nowe! Szybko, nastawiajmy klockowatych, kanciastych i szarych konstrukcji!!( ͡° ͜ʖ ͡°) Chociaż te nowe przynajmniej wydają się lżejsze, bo są oszklone.
  • Odpowiedz
@surykator: Nie uważam się za ideał oczywiście, p o prostu tak gigantyczna ignorancja jak w tym przypadku, wywołuje u mnie alergiczne reakcje. Jeżeli cię to uraziło to sorki, ale jak już wspomniałem, nie mam w zwyczaju nazwać szamba perfumerią.
  • Odpowiedz
Niech każdy buduje sobie jak chce, byle:

1. w miarę współcześnie

2. z poszanowaniem charakteru okolicy (albo po prostu w zgodzie z mpzp)

3. Jeżeli nie wie czego chce, albo się nie zna to z architektem


@NuGuns: Bo co? Bo NuGuns się nie zgodzi i d--a z domu wyburzą?
  • Odpowiedz
Wiesz gdzie to ma właściciel tego domu? No właśnie tam.


@Donk_von_Fisher: Ma nawet więcej w tym miejscu. Zdanie architekta. Zdanie majstra. Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Co to za ludzie, co to za bzdury w ogóle. Ciekawe tylko, czy do lekarza też chodzą z własną diagnozą?
  • Odpowiedz
To wygląda dosłownie jak manifest "Patrzcie! Nie stać mnie na sensowną działkę, to se chawirę strzelę wielką"


@enron: mistrzu nie wpadłeś na to że lepiej miec kawałek ogrodu za domem niż przy ruchliwej ulicy ?
  • Odpowiedz
To wygląda dosłownie jak manifest "Patrzcie! Nie stać mnie na sensowną działkę, to se chawirę strzelę wielką"

@enron: mistrzu nie wpadłeś na to że lepiej miec kawałek ogrodu za domem niż przy ruchliwej ulicy ?


@murinius: Ależ oczywiście że wpadłem. Po prostu wystarczy kupić odpowiednio dużą działkę by mieć sporo miejsca z przodu i z tyłu. Takie stawianie wielkiej chałupy tuż przy drodze to po prostu cebulactwo -
  • Odpowiedz
@enron: czytając wykop dochodzę do wniosku że zycie w Polsce to cebulactwo.


@murinius: to swoją drogą :)
Serio, stawianie tuż przy płocie wielkiego domu, zdobionego kolumnami i innymi fidrygałkami których nawet nie da się obejrzeć przez brak sensownej perspektywy to JEST cebulactwo i "bogactwo" na pokaz.
  • Odpowiedz
@corrallus: ok, być może się o tym przekonam w przyszłości, nie zaprzeczam. Jednak kto standaryzuje "dobro społeczeństwa/ogółu"? Bo powiedzmy, odgórne zarządzenia w jakim stylu mają powstawać domy mieszkalne, nie będzie ustalone przez ogół, a przez jednostki. Póki co kiedy jest ta samowola odnośnie stylu i rodzaju budownictwa, którą reprezentuje zdecydowana większość ludzi, którzy budują swoje paskudztwa, więc jakby nie patrzeć dobro ogółu jest zachowane. Więc kto nie potrafi się podporządkować
  • Odpowiedz
@enron: Wiesz co to jest cebulactwo chłopie ? Banda zakompleksieńców, która tutaj ma swoją mekke nazwywa wszystko cebulactwem. Kogo dom tego sprawa. Gdyby wszyscy całe życie trzymali się formy w architekturze to żaden z innych nurtów oprócz klasycyzmu by nie powstał. "Stawianie tuż przy płocie wielkiego domu [...] to jest cebulactwo" naprawdę trzeba być konkretnym kretynem żeby głosić takie tezy.
  • Odpowiedz