Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #januszearchitektury #architektura

KISNE ZAWSZE GDY WIDZE POLSKA ARCHITEKTURE DOMOW JEDNORODZINNYCH. XD

w skrocie

1. kolumienki wszystkich rodzajow, korynckie, doryckie, jonskie
2. wiezyczki jak z zamku gargamela
3. #!$%@? barierki i ogrodzenia
4. wrota jak w palacu zamiast drzwi dla bialych ludzi

Powiedzcie architektomirki czy taki #!$%@? styl tylko sie robi tera w cebulandii czy klient nasz pan?

to jest tak jebitnie pretensjonalne i bez gustu, ze brakuje tylko tam nasrac.
mistrz_tekkena - #oswiadczenie #januszearchitektury #architektura 

KISNE ZAWSZE GD...

źródło: comment_6gr8baWzwSie7WrChpXXKLuNTfnlPFtf.jpg

Pobierz
  • 190
akurat to co na fotce dałeś nie jest najgorsze, uwierz...


@HorribileDictu: I to właśnie chodzi. Pokazywanie wyjątkowo złego przykładu niewiele mówi o całości. No, a takich domów jak tutaj są w Polsce tysiące i wszystkie są tak samo słabe.

@mistrz_tekkena: Ogólnie no gusta biorą z naszego podejścia do świata. Może nieco przesadzam, ale za takim domem stoją takie typowo polskie przywary, które na szczęście powoli zanikają. Zamykanie się na innych,
Ale tak naprawdę o co chcemy walczyć, żeby architekci w ogóle nie próbowali naśladować budownictwa dworskiego


@HorribileDictu: Z przykrością stwierdzam, że tak :<
Dworek, żeby jakkolwiek przypominał o dawnej historii budowania na ziemiach Polskich potrzebuje spełniać pewne wymagania. Co do materiałów, co do usytuowania, podjazdu, działki, itd.
Jeżeli mamy dom 120m w kolorowym tynku, na działce 800m, z garażem w obrysie budynku, to dodanie kolumn na froncie nie robi z niego
NuGuns - > Ale tak naprawdę o co chcemy walczyć, żeby architekci w ogóle nie próbowal...

źródło: comment_h8Go8x0ibKqu5H9kRRGCvVZcL86P4wKk.jpg

Pobierz
@NuGuns: 1. nikogo nie zmusisz do budowania czegokolwiek 'w miarę współcześnie' - jak ktoś będzie miał ochotę to postawi sobie oborę albo komunistyczny klocek w którym będzie mieszkać, a Tobie nic do tego.
2. nikt nie musi szanować charakteru okolicy i nikt nikogo do tego nie zmusi (mpzp to coś zupełnie innego, poczytaj troszeczkę), nie żyjemy już w komunizmie.
3. jeśli będzie miał takie życzenie to się skontaktuje, jeśli nie to
@Tytys_Bomba: Dobro publiczne to czyjeś widzimisię? Bo pęknę ze śmiechu xD

1. nikogo nie zmusisz do budowania czegokolwiek 'w miarę współcześnie' - jak ktoś będzie miał ochotę to postawi sobie oborę albo komunistyczny klocek w którym będzie mieszkać, a Tobie nic do tego.


To mi do tego, że ktoś niszczy wspólne dobro publiczne jakim jest miasto czy krajobraz. A sama współczesność to dosyć naturalna rzecz więc nie wiem, czemu mam nie
@johnT: Anglicy (strzelam) mają przynajmniej pewien styl budownictwa w sumie znany prawie na całym świecie. Do włoskiej Toskanii zjeżdżają się miliony turystów nie tylko dla krajobrazu, ale także i dla tamtejszych miejscowości i ich charakteru. Znasz kogokolwiek kto by dobrowolnie jechał na polską wieś nie tylko dlatego, że spokój i dużo zieleni?
Kto ma do nas przyjeżdżać jeżeli nawet nasza stolica wygląda tak, właśnie przez to, że było komu tego ogarnąć.
NuGuns - @johnT: Anglicy (strzelam) mają przynajmniej pewien styl budownictwa w sumie...

źródło: comment_zAoHNNw8BeaPxbF8ysUkhJtp3Ai4Sr9T.jpg

Pobierz
@NuGuns: @NuGuns: o gurwa szkoda gadać. serio nie widzisz tego, że twoja logika pokrywa się z logiką komunistycznych dygnitarzy, którzy zarządzali budownictwem w prlu?
"my wiemy obywatelu co wam sie będzie bardziej podobało, więc morda, kundlu reakcji..." smutłem mocno ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dobro publiczne naruszane przez brzydki budnek na prywatnej działce? no #!$%@? rzeczywiście, tutaj posunąłeś się do niezłej abstrakcji. O-o zdajesz sobie sprawę z
o gurwa szkoda gadać. serio nie widzisz tego, że twoja logika pokrywa się z logiką komunistycznych dygnitarzy, którzy zarządzali budownictwem w prlu?

"my wiemy obywatelu co wam sie będzie bardziej podobało, więc morda, kundlu reakcji..." smutłem mocno ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@Tytys_Bomba: W takim razie cała zachodnia Europa od jakiegoś wieku żyje sobie szczęśliwie w komuniźmie. To co mamy w takim razie w opresyjnej Polsce? ( ͡
@NuGuns: Ech. Wrzuciłeś artykuł, z którego niewiele zrozumiałeś. Wiesz, że ustawa przytoczona w tym artykule mówi, o przeznaczeniu budynku? Tłumacząc łopatologicznie: na osiedlu domków jednorodzinnych nie możesz z dupy postawić 10 piętrowego biurowca. Akurat tak się składa, że wiem o czym piszę - faktycznie przytoczyłem niedotyczący zasad dobrego sąsiedztwa przykład, immisji wynikających z utrzymania ziemi w złym stanie. Nie mniej jest to przykład odnośnie zasad współżycia społecznego. Konkluzja jest taka: (subiektywnie
. kolumienki wszystkich rodzajow, korynckie, doryckie, jonskie

2. wiezyczki jak z zamku gargamela

3. #!$%@? barierki i ogrodzenia

4. wrota jak w palacu zamiast drzwi dla bialych ludzi


@mistrz_tekkena: Gargamele z wieżyczkami to relikt lat 90 tych. teraz w modzie są imitacje polskich dworków szlacheckich.