Wpis z mikrobloga

#oswiadczenie #januszearchitektury #architektura

KISNE ZAWSZE GDY WIDZE POLSKA ARCHITEKTURE DOMOW JEDNORODZINNYCH. XD

w skrocie

1. kolumienki wszystkich rodzajow, korynckie, doryckie, jonskie
2. wiezyczki jak z zamku gargamela
3. #!$%@? barierki i ogrodzenia
4. wrota jak w palacu zamiast drzwi dla bialych ludzi

Powiedzcie architektomirki czy taki #!$%@? styl tylko sie robi tera w cebulandii czy klient nasz pan?

to jest tak jebitnie pretensjonalne i bez gustu, ze brakuje tylko tam nasrac.
mistrz_tekkena - #oswiadczenie #januszearchitektury #architektura 

KISNE ZAWSZE GD...

źródło: comment_6gr8baWzwSie7WrChpXXKLuNTfnlPFtf.jpg

Pobierz
  • 190
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NuGuns: nie rozumiem czemu musimy przechodzić ze skrajności w skrajonść. "Współczesne" domy które pojawiały się w tym wpisie jak dla mnie budzą taki sam niesmak jak te turbokiczowate.
Jakiś czas temu w okolicy z której pochodzi moja rodzina powstał dom bardzo podobny do tego jak na załączonym obrazku i powiem szczerze, że "na żywo" robi piorunujące wrażenie. Nie jest to zwykły, prosty klocek, ale jednocześnie jest tam umiar. Dodatkowo właściciel
surykator - @NuGuns: nie rozumiem czemu musimy przechodzić ze skrajności w skrajonść....

źródło: comment_9AowkdSYC1LsZfrDghrRlrVv9wUfdIKJ.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Nie wiem skąd taki masz ból dupy. Jak dla mnie to zwyczajny dom. Ani brzydki ani super piękny. Mógłby być. Normalny wygląd. NIe widzę problemu w tym co zobaczyłem. NIe widzę powodu do wstydu.
  • Odpowiedz
Bo co? Bo NuGuns się nie zgodzi i dupa z domu wyburzą?


@LokalnyGamon: Dokładnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A taka na serio to nie bardzo wiem jak dyskutować z takim argumentem ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Z ciekawości bo widzę że masz tam jakąś opinię to jak byś
  • Odpowiedz
@Mesmeryzowany: Akurat dobrze jest mieć balkon od strony południowej. Dla mnie takie dwie kolumny nie zanieczyszczają tak przestrzeni jak to chce Nuguns czy mistrz_tekkena wmówić. W szczególności kiedy widzimy takie rozwiązania zazwyczaj na osiedlach domków jednorodzinnych gdzie co drugi ma takie. Więc nie można tego tak rozpatrywać. Co innego przykłady ekscentrycznego budownictwa jak pokazane na tych zdjęciach powyżej, tak to już jest wyjście całkowicie poza styl i formę, tylko zazwyczaj
  • Odpowiedz
@NuGuns: Trochę mnie przestraszyłeś. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Uważam, że jak kiczowate by coś nie było to sprawa tego kto to buduje. Jak bym się budował to w dupie bym miał, czy sąsiad będzie szczęśliwy i czy ogólna ocena serwisu ze śmiesznymi obrazkami jest satysfakcjonująca.

Pytam co dalej?
Każdy
  • Odpowiedz
@Tytys_Bomba: wiekszosc ludzi jak ich zapytasz wskazujac na paskudny dom powie ze jest paskudny. Niestety jak ich zapytasz czy wyrywajacy sie z szeregu zabudowa powinna byc przystosowana do okolicy powie ze jego dom niech robi co mu sie podoba. brakuje wiezi i odpowiedzialnosci spolecznej w Polsce. W chaosie samowolki niema zafhowanego dobra ogolu. Jak moze tworzyc chaos zabudowy jakis wzor. A kto ustala co dobre jest dla ogolu w urbanistyce.
  • Odpowiedz
@enron: Wiesz co to jest cebulactwo chłopie ? Banda zakompleksieńców, która tutaj ma swoją mekke nazwywa wszystko cebulactwem. Kogo dom tego sprawa. Gdyby wszyscy całe życie trzymali się formy w architekturze to żaden z innych nurtów oprócz klasycyzmu by nie powstał. "Stawianie tuż przy płocie wielkiego domu [...] to jest cebulactwo" naprawdę trzeba być konkretnym kretynem żeby głosić takie tezy.


@bones1909: Robienie czegoś na pokaz jeśli się nie
  • Odpowiedz
@mistrz_tekkena: Nie wierzę, że można mieć problem z taką pierdołą. Skoro tylu ludzi buduje w ten sposób, to znaczy że tak im się podoba, a jeżeli tak im się podoba i innym też tak się podoba, to czemu mieliby tak nie budować? Bo mistrz_tekkena uważa, że tak jest niegustownie? Bo za granico robią inaczej? Kto decyduje o tym czy coś jest estetyczne?
  • Odpowiedz
Dworek, żeby jakkolwiek przypominał o dawnej historii budowania na ziemiach Polskich potrzebuje spełniać pewne wymagania. Co do materiałów, co do usytuowania, podjazdu, działki, itd.

Jeżeli mamy dom 120m w kolorowym tynku, na działce 800m, z garażem w obrysie budynku, to dodanie kolumn na froncie nie robi z niego dworku tylko strasznie pokraczne przeinaczenie tej idei.


@NuGuns: Właśnie. Poniższy obrazek ilustruje to, co napisałeś, przez analogię. Może do kogoś dotrze.
Tak
szampan - > Dworek, żeby jakkolwiek przypominał o dawnej historii budowania na ziemia...

źródło: comment_y7QWpttL92thr0KIoHHNRvFPeTuSikNK.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz