Długo czeka się na pojawienie się zwolnienia lekarskiego w PUE #zus? Rozłożyło mnie mocno wczoraj i lekarz wystawił zwolnienie na teleporadzie ok. godziny 22. Przyszło powiadomienie o wystawieniu zwolnienia na skrzynkę PUE, ale zarówno ja przez panel ubezpieczonego, jak i płatnik w swoim widoku nic do tej pory nie widzi. Są tylko wiadomości, że zostało wystawione, ale po samym faktycznym zwolnieniu ani śladu.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć, czy komuś z was zdarzyło się spóźnić z opłaceniem deklaracji VAT (termin do 25 dnia miesiąca). Czy stanie się coś gdy opłace tą deklaracje 10-12 dni po terminie? Pytanie dotyczy tego czy nie ma z tego większych konsekwencji prawnych lub wpisów do jakiś baz itp

#zus #podatki #ksiegowosc #jdg #vat
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mattft: Rozumiem, każdy poczatkujący tak robi. W przyszłości zrób odwrotnie. Zmaist spóznić się 10-12 dni z VAT lepiej spóżnic się 15-17 dni z dochodowym.

VAT to nie jest Twój podatek. Jest to podatek zapłacony przez Twoich klientów a Ty masz obowiązek w terminie przekazać go do US. Dlatego US bardzo mocno ściga VAT. Dochodowy to tylko zaliczka wieć US nawet nie wie ile go powinno być, ale i tak powinieneś
  • Odpowiedz
@Patchtwo:
menu start po lewej - bo lubię.
win 11 - dodany do kompa a nie wybrany przeze mnie. Chyba nikt tego pedalskiego, bez urazy, gówna nie instaluje jak nie musi.
Firefox - ostatnia wieloplatformowa przeglądarka, która nie robi laski google. Może kiedyś zrozumiesz jak to ma znaczenie dla rynku.

A głupiś, bo nie odniosłeś się do sedna, tylko masz kija w dupie, że ktoś śmie śmieć lubić coś inaczej
  • Odpowiedz
Jak to jest z opłatami na jdg, ryczałt z ulgą na start? Jeśli data rozpoczęcia działalności to 02.09 to do 20.09 powinienem opłacić składkę na ubezbieczenie? Mam wrażenie, że im więcej o tym czytam to tym mniej rozumiem...
#zus #podatki #ksiegowosc #jdg
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 3
@stuparevic przykre to stwierdzenie. Chodzi o osobę w mojej rodzinie, która doznała uszczerbku podczas i w pracy, w dodatku w zawodzie bardzo potrzebnym społeczeństwu. Przez to jest kaleka. Jak to skomentujesz teraz?
  • Odpowiedz