Wpis z mikrobloga

Mirki, w jaki sposób w jednoosobowej działalności gospodarczej ustanowić pełnomocnika do spraw ZUS i Urzędu Skarbowego? Bo widzę możliwość przez biznes.gov.pl, ale czy to będzie jednoczesne pełnomocnictwo do obu urzędów?
Przez PUE ZUS da się wysłać taki formularz online, natomiast na stronie Urzędu Skarbowego znalazłem tylko druk do samodzielnego wypełnienia długopisem xD
Będę ogromnie wdzięczny za podpowiedź :)
#jdg #firma #zus #urzadskarbowy
  • 6
@qbiszon: szczerze mówiąc, nie wiem, a nie chce przez moje domysły wprowadzić Cię w błąd. Z tego tylko co kojarzę to pełnomocnictwo składane przez CEIDG kiedyś nie upoważniało do reprezentowania w sprawach podatkowych.
@qbiszon: UPL-1 pozwala wysyłać w Twoim imieniu deklaracje elektroniczne. Przy czym jeśli jesteś na JDG, to wystarczą dane dane autoryzujące - do podstawowych PIT i ZUS nie trzeba pełnomocnictwa.
@Drobar

Przy czym jeśli jesteś na JDG, to wystarczą dane dane autoryzujące - do podstawowych PIT i ZUS nie trzeba pełnomocnictwa.


Masz na myśli że osoba która prowadzić ma za mnie księgowość miałaby się do PUE ZUS logować moimi danymi? Czy tu chodzi o to że wystawia dokument a ja tylko podpisuję to już później swoim profilem zaufanym?

Zbierając wszystko w całość: pełnomocnictwo przez biznes.gov.pl jest tylko do wniosku CEIDG, nie załatwia