Mirki, koleżanka w pracy kliknęła w załącznik .doc do maila który wyglądał bardzo podejrzanie, w wordzie mówi że miała link do jakichś załączników i wtedy się zreflektowała, konsola nie mignęła przy otwieraniu pliku, ale mam wątpliwości i chcę sprawdzić czy czegoś nie zainstalowała, czym to sptawdzić teraz w miarę wiarygodnie?

#wirusy #bezpieczenstwo #komputery #it #antywirus
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@BDLK_IMPRTR: W pracy jest dział IT albo Security, który powinien otrzymać wiadomość i załącznik do analizy. Przy okazji powinien zbadać jej komputer. Zależnie od polityki makr załącznik mógł coś uruchomić.
Można go wrzucić na virustotal albo hybrid analysis.
  • Odpowiedz
Hej, musiałem zgrać pliki z #iphone na Windowsa, a na WeTransfer/iCloud były zbyt duże. Została wiec klasyczna opcja z kablem. Niestety okazało się to bardzo trudne - o ile zdjęcia się zgrały, o tyle z filmami był duży problem, połączenie się przerywało itp. Z tego co wygooglowalem problem ten jest powszechny - są patenty jak temu zaradzić, no ale na takie zabawy i zabawy metoda prób i błędów trzeba mieć
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GoddamnElectric: no to wiesz ogólnie z telefonem nic się nie stało raczej jest to pewne, z komputerem zauwazysz jakby zaczęło kopać, spowolnienie widoczne raczej przy graniu, dziwne procesy jakies miner, zużycie procesora w menadzerze zadań. Ogólnie jak zauwazysz takie zdarzenia to obejrzysz jakis filmik jak sie pozbyć takich minerów bo nie jest łatwe sie ich pozbyc antywir usuwa koparki ale są tworzone nowe. Ale możliwe ze nic sie nie dzieję,
  • Odpowiedz
Omikron kolejny wyciek z laboratorium ? Podobno ewoluował ze szczepu z Wuhan z 2020 roku

"Zauważ, że z biegiem czasu, wraz z występowaniem naturalnych mutacji, oryginalny SARS-CoV-2 stopniowo stawał się coraz bardziej zróżnicowany. ... Ale potem spójrz na omikron. To czerwona gromada w prawym górnym rogu. Jest bardzo, bardzo różnie. To dalekie od "naturalnego" drzewa genealogicznego potomków oryginalnego SARS-CoV-2. Co więcej, jeśli prześledzisz jego "łodygę" wstecz (tj. Jeśli spojrzysz, gdzie odgałęził się
Ozzii23 - Omikron kolejny wyciek z laboratorium ? Podobno ewoluował ze szczepu z Wuha...

źródło: comment_1641287724WLl5AAiuW9xdMicoU0R01X.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki, jaki test na #koronawirus wychodzi najlepiej pod kątem cena/jakość? Mam w rodzinie bardzo ciężko chorą osobę, chcemy się z nią pożegnać (ostatnia wigilia razem) ale też chciałbym uniknąć sprzedania jej choróbska, bo bez COVID pożyje może jeszcze z rok a z COVID pewnie bliżej 10 dni :P Testy na grypę są dość tanie (ok. 30 zł za sztukę) a na COVID jaki najtańszy test ma w miarę
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#spam #wirusy #komputery #uniwersytetwarszawski

Uważajcie Miraski, dzisiaj taki spam przyłazi na skrzynki. Wygląda legitnie bo niby wszystko się zgadza, ale w pliku excela jest makro z wirusem. Patrząc w źródło, maile idą z jakiegoś greckiego serwera. Dziwne, że taka instytucja jak UW nie potrafi SPF ustawić.
nadmuchane_jaja - #spam #wirusy #komputery #uniwersytetwarszawski

Uważajcie Mirask...

źródło: comment_16323804149PvFQ3HKzB0iD43Jf5fR6E.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moja pandemia. Tuż przed dzisiejszym praniem maseczek wielokrotnego użytku, dostępnych na rynku i po 5 złotych (wszystkie moje są za tyle), w wielu miejscach. Zachęcam wszystkich do stosowania.

#tomaszowmazowiecki #lodzkie #polska #mojapandemia #koronawirus #zdrowie #kochampolske #kochammiasteczko #covid19 #sarscov2 #zdrowie #medycyna #wirusy #epidemia #choroby
E.....0 - Moja pandemia. Tuż przed dzisiejszym praniem maseczek wielokrotnego użytku,...

źródło: comment_1618684357mj2ewodLv6TXg5VbrwHm7K.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
No dobra, ale teraz pytanie tak serio a propos #wirusy, bo zgłupiałem jak sie nad tym zacząłem zastanawiać.

Gdzie przez cale lato te wirusy np. #grypa czy inne #koronawirus są? W człowieku? W/na zwierzętach W stawie? Na łące? Nagle, jesienią, znów pokazuje? Skąd?


Myśleliście kiedyś o
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@barteck: wydaje się, że ludzkie szczepy krążą w ludziach. Po pierwsze latem zachowania nie spadają do zera, po drugie ziemia jest okrągła i na drugiej półkuli mają zimę. W Australii szczyt sezonu to lipiec. Często szczepionki dla Europy na jesień są opracowanie na bazie szczepów z Australii i południowej Ameryki.
  • Odpowiedz
@barteck: też mnie to zastanowiło, w takim kontekście że czemu choruje po wypiciu czegoś zimnego, przecież w napoju z lodówki nie ma wirusów, a pamiętam jak często po czymś takim brało mnie zapalenie gardła i rozkładało na kilka dni.
No i coś było, że temu, bo te bakterie, wirusy są cały czas wszędzie, na śluzowce twojego gardła itd, i właśnie gdy wypijesz coś zimnego < lub jest zimno w zimie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@x_xRazorx_x: jeśli to ten sam SoundMixer co od czterech lat lata sobie po Internecie to jest to koparka ukrywająca się przed użytkownikiem

polecam przeskanować kompa przy użyciu HitmanPro (30dniowy trial jest darmowy) i usunąć pozostałości
  • Odpowiedz
#wirusy #cyberbezpieczenstwo #it #antywirus #phishing
Jak wchodzę na bankier.pl to mój malwarebytes pokazuje mi, że zablokował witrynę i jako powód podaje phishing. Na stronę mogę wejść i się poruszać, ale jak wejde w któryś link lub odświeżę, to znów pokazuje mi się komunikat o potencjalnym zagrożeniu. Strona jest bezpieczna? Ktoś też tak miał?
"Domena: connect.islay.tech"
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach