Wykop.pl Wykop.pl
  • Główna
  • Wykopalisko119
  • Hity
  • Mikroblog
  • Zaloguj się
  • Zarejestruj się
Zaloguj się

Popularne tagi

  • #ciekawostki
  • #informacje
  • #technologia
  • #polska
  • #swiat
  • #motoryzacja
  • #podroze
  • #heheszki
  • #sport

Wykop

  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • FAQ
  • O nas
  • Kontakt
  • Reklama
  • Regulamin
x_xRazorx_x

x_xRazorx_x

Dołączył 8 lat i 6 mies. temu
  • Obserwuj
  • Akcje 12292
  • Znaleziska 4905
  • Mikroblog 7387
  • Obserwujący 1
  • Obserwowane 18
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x przedwczoraj, 13:43:35
  • 0
Pytanko do ludzi pracujacych w optykach:
Czy przy soczewkach progresywnych indywidualnych (mówimy o półce premium np. Hoya ID lifestyle 4 / myself) jest potrzebna w optyku maszyna do wideocentracji w stylu VisiOffice? Mój ojciec potrzebuje soczewek progresywnych i nie chcę żeby go oscamowali. Jak ma dużo zapłacić, to chciałbym mieć pewność że przynajmniej dobrze go pomierzą, ale może przesadzam?

#okulista #wzrok #optyk #okulary
xxRazorxx - Pytanko do ludzi pracujacych w optykach:
Czy przy soczewkach progresywnyc...

źródło: 492497048_24086163140986392_8066924157980048099_n

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
przedwczoraj, 13:43:52 via Wykop
  • 0
recepta
xxRazorxx - recepta

źródło: 720361302_1326040665682206_2838905004779859603_n

Pobierz
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
przedwczoraj, 18:02:05 via Wykop
  • 0
@teraz_z_kontem: to po co ona jest? Skąd wtedy optyk bierze te wartości? są autouzupełniane z katalogu wg. średnich czy co?
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
przedwczoraj, 19:30:51 via Wykop
  • 0
@teraz_z_kontem: ja się nie znam, ale przyciśnięty LLM trzyma się swojej opinii, że "Twój skośny cylinder i anizometropia" ma tu znaczenie. Przesadza?
xxRazorxx - @terazzkontem: ja się nie znam, ale przyciśnięty LLM trzyma się swojej op...

źródło: 2

Pobierz
  • Odpowiedz

613

13 latek zastrzelił włamywacza w obronie własnego życia i zdrowia.

Pokaż treści 18+

13 latek zastrzelił włamywacza w obronie własnego życia i zdrowia.

W Charleston w stanie Karolina Południowa 13-letni chłopiec, będący sam w domu, zastrzelił jednego z włamywaczy. Historia z 2015 r. https://www.nbcnews.com/news/us-news/south-carolina-boy-13-fatally-shoots-burglar-wounds-second-suspect-n462006

Oko_Spawacza
z
amerykapl.com
dodany: 06.06.2026, 14:19:10
  • 135
  • #
    obrona
  • #
    obronakonieczna
  • #
    bron
  • #
    zdrowie
  • #
    zycieismiercwszystkie
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 07.06.2026, 15:53:16 via Wykop
  • 0
@Oko_Spawacza: skoro sam sobie zdajesz sprawę że ten polski artykuł jest z dvpy, to czemu akurat go linkujesz? bro

1396

Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku

Sierż. Mateusz Sitek. Chłopak, który marzył o wojsku

2 lata temu został zamordowany śp. sierż. Mateusz Sitek, żołnierz 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, który został ugodzony nożem przez nielegalnego migranta na polsko-białoruskiej granicy. Do tej pory nie złapano mordercy.

matixrr
z
polska-zbrojna.pl
dodany: 06.06.2026, 08:53:56
  • 157
  • #
    wojsko
  • #
    granica
  • #
    uchodzcy
  • #
    migranci
  • #
    bialorus
  • #
    polska
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 06.06.2026, 21:21:10 via Wykop
  • 1
@Qrnl: czemu szerzysz dezinformację?
"Wiceszef MSWiA Maciej Duszczyk zapowiada, że Polska wdroży tylko wybrane elementy paktu migracyjnego.
Polska została zwolniona z mechanizmu solidarnościowego, więc nie musi przyjmować migrantów ani płacić za odmowę."

794

Mandaty nie dla wszystkich? Kierowcy spoza UE łamią przepisy prawie bez konsekwe

Mandaty nie dla wszystkich? Kierowcy spoza UE łamią przepisy prawie bez konsekwe

Kierowcy spoza Unii Europejskiej coraz częściej łamią przepisy na polskich drogach, jednak pozostają praktycznie bezkarn

so-so
z
rmf24.pl
dodany: 05.06.2026, 07:52:08
  • 128
  • #
    ruchdrogowy
  • #
    mandaty
  • #
    prawo
  • #
    polskiedrogi
  • #
    predkosc
  • #
    gitd
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 06.06.2026, 09:18:38 via Wykop
  • 0
@jegertilbake: Minusują cię dlatego, bo zakładasz że sprawca zostanie ustalony. Wątek jest o kierowcach zza granicy którzy w zasadzie nigdy nie są ustalani. Naprawiasz z AC, nie masz ochrony zniżek (bo na AC dopłaty są ogromne) i za rok płacisz o wiele więcej za polisę. Sam przez to przechodziłem.
Odnośnie naprawy "u Mirka", to rozumiem że twój Mirek wystawił ci faktury VAT? Bo w przypadku wypłaty z AC za szkodę,
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 06.06.2026, 09:20:00 via Wykop
  • 0
ty też widzę nigdy przez to nie przechodziłeś. Poka swoją historię z UFG. @EksperckiEkspert

5

Zatrzymano sprawcę pożaru hali w Płocku. Co mu grozi?

Zatrzymano sprawcę pożaru hali w Płocku. Co mu grozi?

Prokuratura postawiła zarzuty w sprawie pożaru hali przy ul. Rembielińskiego w Płocku, do którego doszło 1 czerwca br. Ś

PanPlock
z
petronews.pl
dodany: 03.06.2026, 16:15:36
  • 8
  • #
    plock
  • #
    pozar
  • #
    strazpozarna
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 03.06.2026, 18:20:09 via Wykop
  • 0
@FREDIxZIELONKA: ja to bym się raczej martwił o wypłatę z polisy, której pewnie i tak nawet nie ma (no chyba że jest właścicielem któregoś z lokalu ale to i tak raczej nie pokryje milionowych szkód xd). Także prawdopodobnie komornik do końca życia.
grand_khavatari
grand_khavatari
31.05.2026, 22:10:36
  • 0
#hotd #houseofthedragon #got #rodsmoka #graotron #gameofthrones #hbo
który kurła tag jest aktualny? bo nie widze ani jednego wpisu na temat nowego trailera co jest kurde
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 01.06.2026, 04:41:30 via Wykop
  • 1
@grand_khavatari: bo ten serial już nie jest warty hype'u
  • Odpowiedz
Baczny_Obserwator
Baczny_Obserwator
31.05.2026, 13:34:00
  • 107
Za dwa miesiące mam planowany pobyt w szpitalu na około tydzień. Najbardziej boję się, że nie będzie gdzie konia walić.
#przegryw #gownowpis
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 31.05.2026, 21:53:25 via Wykop
  • 1
@Baczny_Obserwator: ja to bym się raczej martwił nocami, bo jak ci się trafią obok w łóżkach chrapacze to GG
  • Odpowiedz
splinter96
splinter96
31.05.2026, 10:56:29
  • 580
najgorzej
#heheszki
splinter96 - najgorzej
#heheszki

źródło: 1000029086

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 31.05.2026, 21:25:44 via Wykop
  • 0
@splinter96: open source dla chromium: https://github.com/S4adam/Save-Image-as-Type-2024
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 31.05.2026, 17:02:20
  • 0
#zen #zencom te misje się resetują np co rok?
xxRazorxx - #zen  #zencom te misje się resetują np co rok?

źródło: 12477

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tereska-kaczmek
tereska-kaczmek
31.05.2026, 19:56:49 via Wykop
  • 0
@x_xRazorx_x: tragiczne nagrody są już za misje, wczesniej dawali za nia 500pkt do fortuny a teraz daja kilka odlamkow
  • Odpowiedz
LetMeTake
LetMeTake
LetMeTake
31.05.2026, 20:22:28 via Android
  • 0
Masz opisane, które misje się odnawiają, a które nie.
  • Odpowiedz

413

Polski internet wyprzedził niemiecki. Przewaga sięga 45 proc.

Polski internet wyprzedził niemiecki. Przewaga sięga 45 proc.

Dla przykładu w Q1 2026 średnia prędkość pobierania w Warszawie wyniosła 261 Mb/s, a w Berlinie 126 Mb/s.

buasinski
z
dobreprogramy.pl
dodany: 29.05.2026, 08:58:25
  • 168
  • #
    technika
  • #
    niemcy
  • #
    europa
  • #
    it
  • #
    informatyka
  • #
    komputery
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 30.05.2026, 10:29:57 via Wykop
  • -1
@krzychuu3: "rumunia ma" oznacza że cały kraj, ty dałeś oferte ze słabym pokryciem i napisanie "ukraina ma..." byłoby błędne
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 29.05.2026, 13:55:34
  • 0
#temu nowy telefon, nowa lokalizacja, inny adres, nowy numer, zupełnie inna sieć, a i tak uważają że nie jestem nowy. Jedyne do czego tym razem ich wspaniały system mógł się d---------ć to że telefon bez karty sim ale i tak... WTF
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 29.05.2026, 11:05:40
  • 1
#temu co do ku4vy? Założyłem konto po raz pierwszy w życiu i nie mogę użyć żadnego kuponu dla nowych bo niby nie jestem nowym użytkownikiem. To trzeba było się z jakiegoś linku polecającego zarejestrować czy co?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
29.05.2026, 11:31:25 via Wykop
  • 0
@Catmmando: od daaawna mam ten numer więc nie (z 7 lat już). Jedyne co mi przychodzi do głowy to:
1. Nie zarejestrowałem się przez jakiś link polecający tylko przez letyshop kliknąłem "przejdź do temu" i wtedy się zarejestrowałem (wszystko przez przeglądarkę na kompie)
2. Mój dostawca internetu to Netia i rok temu wprowadzili CGNAT przez co cały blok współdzieli ten sam adres IP, aleee ogólnie to nie powinien być problem
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 26.05.2026, 16:44:00
  • 0
Obowiązuje od 25.07.2026:

1. Strefa Nagród

- Odłamki będą wygasać po roku od ich zdobycia.

- Każdy Kamień będzie mieć własną datę ważności, widoczną w aplikacji. Po tej dacie nie będzie można go użyć.

- Nawet jeśli Twój Plan Pro lub karta ZEN PRO przestaną być aktywne, zachowasz zdobyte Odłamki. Ich daty ważności pozostają bez zmian.

- Doprecyzowaliśmy, które płatności pozwalają zdobywać Odłamki. Wykluczone są transakcje gotówkowe i transakcje realizowane przez pośredników.
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 24.05.2026, 10:47:52
  • 0
#mecz gdzie to się tera ogląda online? jest jakiś yet another strumyk?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
24.05.2026, 12:58:37 via Wykop
  • 0
@RafaellusAnalus: thx
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 18.05.2026, 22:20:00
  • 0
Ale to jest smutne #aliexpress
xxRazorxx - Ale to jest smutne #aliexpress

źródło: promo

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
19.05.2026, 08:18:26 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: no tak, i właśnie to jest smutne, że ludzie mogą sobie REZERWOWAĆ kupony bez w ogóle robienia zamówienia.
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
19.05.2026, 11:33:37 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: ty nie rozumiesz istoty problemu. Ty jesteś pewnie też tą osobą:
"Mieszkanie nie powinno być towarem, jest za drogo przez ten monopol kilku firm"
Sylwek: "To czemu sobie wcześniej mieszkania nie kupiłeś?"
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
19.05.2026, 16:25:38 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: i nadal nie rozumiesz istoty problemu lol
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
19.05.2026, 16:41:42 via Wykop
  • 0
@sylwek2k: uła, czuć ;-)
  • Odpowiedz

3392

Afera: wybierasz InPost, dostajesz Allegro Delivery. Nowy trik Allegro?

Afera: wybierasz InPost, dostajesz Allegro Delivery. Nowy trik Allegro?

Zauważyłem, że mimo wyboru paczkomatu InPost, system automatycznie zmienia dostawę na Allegro Delivery. Bez ostrzeżenia, bez mojej zgody. Nagranie pokazuje, jak to wygląda w praktyce. Inni użytkownicy potwierdzają, że mają ten sam problem.

Marcepanowy_Detektyw
z
wykop.pl
dodany: 04.06.2025, 17:35:45
  • 441
  • #
    allegro
  • #
    inpost
  • #
    afera
  • #
    zakupy
  • #
    technologia
  • #
    oszukujo
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 19.05.2026, 08:22:28 via Wykop
  • 0
2026 - naprawili! https://wykop.pl/wpis/86174891/kompromitacja-c-tj-allegro-od-teraz-pokazuje-na-cz
@x_xRazorx_x +3
kompromitacja c., tj. allegro od teraz pokazuje na czerwono jeżeli zmieniło nam punkt odbioru (w nawiązaniu do: https://wykop.pl/link/7723021/afera-wybierasz-inpost-dostajesz-allegro-delivery-nowy-trik-allegro)
#allegro #afera #technologia #oszukujo #inpost
więcej
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych odpowiedziach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 19.05.2026, 08:22:03
  • 3
kompromitacja c., tj. allegro od teraz pokazuje na czerwono jeżeli zmieniło nam punkt odbioru (w nawiązaniu do: https://wykop.pl/link/7723021/afera-wybierasz-inpost-dostajesz-allegro-delivery-nowy-trik-allegro)
#allegro #afera #technologia #oszukujo #inpost
xxRazorxx - kompromitacja c., tj. allegro od teraz pokazuje na czerwono jeżeli zmieni...

źródło: image

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jednorazowka
jednorazowka
20.05.2026, 21:08:35 via Wykop
  • 0
@x_xRazorx_x: Ja przez Allegro dwa razy poszedłem do Żabki, do której chciałem zamówić towar, zamiast do tej, na którą zmieniło mi Allegro.
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 10.12.2025, 10:19:49
  • 0
1475zł za VIOFO A329S 2CH z tym kablem HK6 - git cena?
#viofo #wideorejestrator #kamerasamochodowa #samochody #motoryzacja
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

x_xRazorx_x
x_xRazorx_x
Autor
17.05.2026, 16:17:33 via Wykop
  • 0
@x_xRazorx_x: kupiłem w 2026 za 1438zł xd
  • Odpowiedz
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 17.05.2026, 16:13:45
  • 0
430.33zł za kartę pamieci VIOFO industrial 512GB, chyba taniej jak na te czasy nie da rady ( ͡° ʖ̯ ͡°) #kamerasamochodowa #viofo
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

306

Hakerzy twierdzą, że ukradli 8 TB danych Apple, Nvidia i Google

Hakerzy twierdzą, że ukradli 8 TB danych Apple, Nvidia i Google

Foxconn, największy producent elektroniki na świecie i główny partner Apple, potwierdził atak ransomware na część swoich fabryk w Ameryce Północnej. Na liście mają być m.in. Apple, Nvidia, Google, Intel i Dell.

m1ck
z
techcrunch.com
dodany: 16.05.2026, 15:21:07
  • 39
  • #
    cyberbezpieczenstwo
  • #
    cybersec
  • #
    ransomware
  • #
    apple
  • #
    nvidia
  • #
    google
x_xRazorx_x
x_xRazorx_x 17.05.2026, 15:35:00 via Wykop
  • 4
@Quassar: jeżeli mówisz o tym exploitcie co veritasium pokazali na filmie, to dobrze byłoby zaznaczyć że to nie jest realny problem
https://youtu.be/PPJ6NJkmDAo
  • <
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 26
  • Strona 1 z 26
  • >

Osiągnięcia

  • Komentator
    od 13.09.2020

    Komentator
  • Rocznica
    od 07.12.2025

    Rocznica
  • Gadżeciarz
    od 12.08.2018

    Gadżeciarz
  • Mikroblogger
    od 26.05.2020

    Mikroblogger

Wykop © 2005-2026

  • O nas
  • Reklama
  • FAQ
  • Kontakt
  • Regulamin
  • Polityka prywatności i cookies
  • Hity
  • Ranking
  • Osiągnięcia
  • Changelog
  • więcej

RSS

  • Wykopane
  • Wykopalisko
  • Komentowane
  • Ustawienia prywatności

Regulamin

Reklama

Kontakt

O nas

FAQ

Osiągnięcia

Ranking