via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
bezsenne życie

znów nie mogę spać
bo
ktoś znów zdeptał
moje marzenia
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zła pogoda, świat okrutny,
jebnę wiersz bo jestem smutny!

Możesz dodać zwrotkę nową,
w taką porę tą zimową.

#wiersze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Godziny

Nie śpię o pierw­szej, o dru­giej, nie śpię o trze­ciej, o czwar­tej.
Noc ma oczy otwar­te, ja mam oczy otwar­te,
Wpa­tru­je­my się w sie­bie upar­ty­mi oczy­ma,
Kto kogo wzro­kiem po­wa­li,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

"Gest"
Podobno Traugutt - stojąc na szafocie -
Miał gest
Nieznaczny
Ślepy przy nawyku

Oto
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie chcę być przesadnie krytyczny, ale poprawiłbym co nie co.


Loyal - wtedy już nie jest jedenastozgłoskowcem, a poza tym pierwsze litery już nie tworzą tego, co mają tworzyć.
  • Odpowiedz
Na tej kwarantannie na poezję mi się zebrało:
Szłem łąką.
Pachło.
Pacze ona.
Przycupłem.
Paczy na mnie.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiem, że to nic takiego i amatorszczyzna, ale nagrywanie i recytacja poezji uspokaja mnie i cieszy. Zwłaszcza tej z pogranicza fantastyki i horroru. Nie jestem wytrenowanym lektorem ani nie znam się bardzo na technikaliach nagrywania, ale być może ktoś uzna, że czytana przeze mnie poezja jest miła dla jego ucha. Dlatego wrzucam linka:

https://www.youtube.com/watch?v=3I08zHfvrco

#sztuka #poezja #recytujzwykopem #horror #fantastyka #charlesbaudelaire
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@khaes: A moim zdaniem bardzo dobrze oddany klimat Baudelaire'a, aczkolwiek według mnie Ty masz głos raczej ciepły - myślałeś o jakiejś liryce na przykład Skamandrytów, czy po prostu tylko tę grozę lubisz?
  • Odpowiedz
@Velma_Dinkley: Dziękuję za słowa o klimacie. Lubię różną poezję, ale jednak najbardziej kręcą mnie treści, w których obracał się Baudelaire, Poe czy Plath. Lubię ten niepokój wyzierający z ich wierszy. Dlatego w pierwszej kolejności właśnie nagrywam takie rzeczy z nutką grozy. Może dlatego, że do wszystkich trafiłem poprzez Lovecrafta (chociaż ten poetą był co najwyżej przeciętnym).
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach