Mirki mi radzili abym swoje #wiersze i #poezja wysłał do wydawnictw, wykładowców akademickich etc aby ocenili - no jak na razie praktycznie zero odpowiedzi ew. odpowiedzi w stylu że zapraszamy na warsztaty literackie na drugim końcu Polski, 300 zł za samo uczestnictwo - a mnie na razie nie stać na takie fanaberie. A chciałbym aby ktoś te moje wypociny sprawdził i ocenił czy coś z tego będzie, bo
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Maedhros: facet, który prowadzi wierszówkę w Angorze odsyła w mailu zwykle krótką recenzję, ale to na pewno nie jest poziom akademicki. Robert Tondera w fajnej akcji czyta wiersze, które się do niego podeśle, ale to też nie jest recenzja, po prostu interpretacja. Trzeba cierpliwości i okazji, po prostu szukaj, wysyłaj i nie zrażaj się, w końcu dostaniesz jakąś zwrotną informację.
  • Odpowiedz
Macie jakieś swoje ulubione wiersze, cytaty?

Ja zacznę:

Umrę ci kiedyś.
Oczy mi zamkniesz.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W państwie totalitarnym
Wolność
Nie będzie nam odebrana
Nagle
Z dnia na dzień
Z wtorku na środę
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bije bije dzwon na wieży
W święto świętej Kunegundy
Do chałupy matka bieży
Dwie minuty, trzy sekundy

"Matka lekkoatletka" - Artur Andrus
#wiersze #andrus
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Płacze pani Słowikowa w gniazdku na akacji,
Bo pan Słowik przed dziewiątą miał być na kolacji,
Tak się godzin wyznaczonych pilnie zawsze trzyma,
A już jest po jedenastej - i Słowika nie ma!

Wszystko stygnie: zupka z muszek na wieczornej rosie,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś przez przypadek natknąłem się na ten wiersz #poezja #wiersze.
Charles Baudelaire "Padlina".

Wspomnij na tę rzecz, którą ujrzeliśmy, miła,
W piękny ranek o letniej porze:
Gdzie dróżka czyni skręt, padlina wstrętna
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Piosenka o końcu świata

W dzień końca świata
Pszczoła krąży nad kwiatem nasturcji,
Rybak naprawia błyszczącą sieć.
Skaczą w morzu wesołe delfiny,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ludwik Jerzy Kern - Piłka

Kiedy piłka jest w dobrym humorze,
To skacze,
I skacze,
I skacze,
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć Mirki, mój dawny kolega z liceum, który pisze wiersze, chce wydać swój debiutancki tomik poezji. W związku z tym zainicjował #zrzutka http://zrzutka.pl/2hfxxy aby zebrać konieczne fundusze na wydanie papierowej książki i promocję książki. Wiem, że proszę o wiele, ale nawet przysłowiowa złotówka pozwoli mu przybliżyć się do celu. W imieniu kolegi dziękuję za wpłaty, na stronie zrzutki jest transparentny opis całej akcji, a jeśli ktoś jest zainteresowany twórczością i
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fan_comy: Prośba o zebranie 5k na wydanie tomiku poezji pomiędzy prośbami o wsparcie heroicznej walki dzieci chorych na raka czy inne straszne choroby. Czy koledze nie wydaje się, że jeśli odczuwa potrzebę wydania swojego tomiku poezji, to powinien najpierw na to hmmm zarobić? Znaleźć wydawcę? Tak tylko pytam.
  • Odpowiedz