Assay przegrywa w sądzie!

⚖️ #uokik wygrywa w sądzie!

Sąd oddalił odwołania Assay ASI oraz osób zarządzających od decyzji dotyczącej tzw. weksli inwestycyjnych. Potwierdził ustalenia Urzędu, że spółka wykorzystywała weksle w sposób sprzeczny z ich funkcją, a nałożone kary zostały wymierzone prawidłowo.


W zygnięcia podkreślił, że #weksel nie może być wykorzystywany do pozyskiwania od konsumentów środków na cele inwestycyjne.
@virgola +16
Prezes UOKiK nałożył kary na Grupę Assay.

1. Wobec Assay Management sp. z o.o. Assay Alternatywna Spółka Inwestycyjna S.K.A z siedzibą w Warszawie Prezes UOKiK w dniu 1 lutego 2024 r. wydał decyzję, na mocy której nałożył karę pieniężną w wysokości 60 731,00 zł.

2. Wobec Assay Management sp. z
virgola - Assay przegrywa w sądzie!
⚖️ #UOKiK wygrywa w sądzie!
Sąd oddalił odwołania...

źródło: obraz

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej,
Wynajmowałem przez pół roku ciągnik siodłowy w truck care. Przy podpisywaniu umowy podpisałem weksel in blanco czyli standardowa procedura. Mieli odesłać weksel w ciągu 2 miesięcy po zdaniu ciągnika ale okazało sie ze go zgubili i nie ma.. wiecie może co mogę teraz zrobić? Jak upewnić sie ze ktoś tego weksla nie wykorzysta kiedyś?

#prawo #weksel #podatki #bekaztransa
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Adams_GA: troszkę śmieszy mnie, że w dzisiejszych czasach funkcjonuje instytucja weksla. Ale widocznie jest potrzebna. Kojarzy mi się to z takim archaizmem, nawet gdzieś w okresie przedwojennym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DaveFear: może jest wzmianka w OWUL, pytanie czy jest on wymagany konkretnie w Twoim przypadku. Weksel nie jest tak straszny jak go opisują. To ostatnia z form windykacji, czyli po wezwaniu do zapłaty, ugodzie, zwrocie pojazdu i jak na wszystkich tych płaszczyznach nie dogadasz się z finansującym to dopiero wtedy stosują weksel. Nigdy nie słyszałem, ani żaden z doradców którzy pracują w branży po 15-20 lat aby wykorzystano weksel do
  • Odpowiedz
@OptiFinance w umowie mam w zabezpieczeniach weksel - tak. Jutro zadzwonię i spróbuję to zmienić. Na ten moment robię research na co się szykować.
A co do tego że nikt nie używał weksla - jak ktoś w ciebie celuje z broni to nie boisz się samego strzału, tylko faktu, że może strzelić ;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kamilsonik: ale pamiętaj żeby była pisemną umową, można by też rozważyć dobrowolne poddanie się egzekucji, poręczenie czy ustanowienie zastawu. Do wyboru, do koloru
  • Odpowiedz
#prawo #prokuratura #weksel

Czy ktoś się orientuje czy mogę złożyć doniesienie do prokuratury na działanie sędziego, który zarządził o skasowaniu weksla i tym samym zniszczył dokument? Z tego co wyszukałem to art 276 K.K. by pod to pasował.

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rawilson: zwykła umowa pożyczki wystarczy, nie ma sensu się babrać z wekslem szczególnie że bez pomocy specjalisty w tym zakresie można się nieźle w----ć czasami. Pamiętaj też że chyba powyżej 5000 trzeba zgłosić pożyczkę. Możesz też spróbować jakieś poręczenie.
  • Odpowiedz